Je toto hydrocefalus?

20. jún 2024

Prosím mamky je toto hydrocefalus alebo normálna lebka?

kacena4
20. jún 2024

hydrocefalus sa nehodnoti podla tvaru lebky (teda nie z boku) tu sa rozsiruje pri uskach a je to vidiet aj na ockach. nie do dlzky. zle foto celkovo ale ked uz skor to vyzera na defirmitu lebky bud zlezanou hlavickou alebo zrastene lebečnej svi ale ako pisem z tejto fotky sa to neda zistit musi byt foto zpredu aj zvrchu hlavky a na to aby to bol hydrocefalus musi nadtat tak v hlavke ktory sposobuje napr. zvracanie u deti

bobinko06
20. jún 2024

Podla mna nie

soraya25
20. jún 2024

Neni náhodou skôr narodené ? Alebo nižšia pôrodná hmotnosť?

autor
20. jún 2024

@soraya25 áno aj aj , má to súvis?

soraya25
20. jún 2024

Nie vôbec len mi ta hlavička pripomenula moju malu - narodila sa ako 2kilova 36tyzden a presne takuto mala hlavicku ked už vedela trosku udržať.. ako náhle nabrala na váhe sa zmenil aj tvar

kacena4
20. jún 2024

ak je predcasniatko tak ano tieto deti mavaju takto "deformovanu" hlavku kvili mäkkým kostiam

slecnazkosic
20. jún 2024

Neni to nič hrôzne 🙂tvar hlavičky ešte sa zmení. Hydrocefalus to určite nie je

dominikamacakova
20. jún 2024

To si sama diagnostikovala len tak z dlhej chvíle? Moja mala zväčšené mozgové komory v nejakom 20 týždni tehotenstva. Už vtedy sa to riešilo. Chvalabohu sa jej dali do normálu a je úplne zdravá. Kebyže má tvoje dieťa hydrocefalus, určite o tom vieš 🤦

kacena4
20. jún 2024

@dominikamacakova nie nemusi o tom vediet ak este dieta nebolo diagnostikovane. a to sa robi na zaklade urcitych vysetreni napr. tvar lebky, jej rast, tlak v hlave, zvracanie, ct ci mrt a pod. viem i com hovorim

luciazahornadska
20. jún 2024

Hydrocefalus sa nediagnostikuje podľa tvaru lebky, takže netreba mať obavy... 🙂 Keď hlavička rastie do dĺžky, môže sa jednať o deformitu hlavičky. Náš syn má takúto deformitu - dolichocefaliu - hlavička nerastie klasicky, ale smerom dozadu.

angel993
20. jún 2024

Môj syn mal tiež takýto tvar hlávky. Boli sme na neurológii a na sone hlavy. Záver makrocefalia, bez ďalšieho sledovania. Teraz má 2,5 roka, stále má väčšiu hlávku, ináč je vo všetkom ako jeho rovesníci. Len tričká musí mať na gombíky, lebo ináč neoblečie cez hlavu.