Je toto ekzém?

19. mar 2022

Lebo okolo toho ma hlavne na chrbatiku male pupaciky alebo male fliaciky:(
Na kožné sme objednany a pediatricka nas vybavila po tel.
Som zufala bojim sa ,se sa jej to stale viac rozširuje.
Ked to premastujem ..ma to zapalene a ked vysušujem tak si to velmi skriabe...
Len sa bojim ze kozna len potlaci mozno to priznaky ale nenajde pričinu.
Nic nove nepapala,mali sme asi pred mesiacom covid , uz aj to ma napadlo🙏😫 lebo vtedy sa jej to zhorsilo, kupem ju v cistej vode, periem v lovele od narodenia, bez avivaze...😭😭😭😭natierala som kadecim lebo sme skusali a ked na chvilu zabralo potom sa zhorsilo a dookola.
Dakujem za nazor vopred

pribinak
19. mar 2022

Nedala by som sa odbiť vyšetrením po telefóne, trvala by som na normálnom vyšetrení. Toto je možno aj na nemocnicu

kacena4
19. mar 2022

moze to byt na kovid imunita znizena neviem co ste brali ale isoprinosine je na zvysenie imunity vie vam to predpisat aj obvodak

autor
19. mar 2022

@pribinak ono to ma raz lepsie raz horsie ... nebrali sme nic len kremy

pribinak
19. mar 2022

V pondelok volať pediatricku a riadne vyšetrenie v ambulancii

nttnnt
19. mar 2022

To je co za mores vybavila nas po telefone co ak je to plesnoveho alebo infekcneho povodu tak bych tam nabehla zeby videla krava….ja som teda bola atopik ako dieta ale takto moj exem teda nevyzeral no ale tazko povedat to by chcelo vidiet ked je to suche

senta_sofia
19. mar 2022

Nema to pekne, ak by to aj bol ekzem, tak podla mna uz je tam sekundarna infekcia, kvasinky alebo nejaky bacil. Cim si jej to natierala? Nedala ti aspon framykoin? Pocula som, ze po covide sa niektorym detom velmi zhorsil ekzem, takze moze to byt docasne.

autor
19. mar 2022

@senta_sofia skusala som la roche lipikar , sudokrem,kalciovku,bepanten, belobaza jej najviac zabrala ...
Nebude ju ten framykoin štipat?

senta_sofia
19. mar 2022

Framykoin nestipe

autor
19. mar 2022

@senta_sofia nemam skusenosti...dakujem skusim ..dokonca mam ho doma

marfa333
19. mar 2022

Ja som pocula ze bioderma je dobrá malým detom na ekzémy a kožné problémy. Sprchový gel je na to určený a urcite aj nejaký krem.

autor
19. mar 2022

@marfa333 napr ten la roche posay lipikar ju neskutocne štipe 😞

majka1911
19. mar 2022

Ahoj, ja som silný "exemik" a z môjho pohľadu určite je potrebné vyšetrenie.
Myslim si,že ide o exem, ale nájsť dobrú kožnú lekárku je v tejto dobe priam nemožné.
Skús určite k tomu este aj vyšetrenie na alergo-imunologii...

belllaa652
20. mar 2022

Žiaľ je to detský ekzém. Skúste lipobase masť je voľnopredajná, dobrá na premastenie a určite si dajte predpísať balneum - je to emulzia do kúpeľa, odporúčam.