Je to podľa vás piata choroba?

alezia
20. apr 2024

Prosim Vas, ak mali vase deti v posledom case 5. chorobu, vyzera vysyp nejak takto? Dcerka ma 6 rokov, sopel mala naposledy pred Velkou nocou, cez tyzden mala trochu cervensie lica, ale myslela som si, ze ju minuly vikend opalilo. Vcera vecer sa jej objavil takyto vysyp, ma ho najma na stehnach, zopar fliackov mala na tvari. Vysyp bol doobeda tmavsi, potom vybledol, poobede opat tmavsi. Na nartoch ju trochu aj svrbi. Dcera berie pravidelne Zodac, nic nove nejedla. Na pohotovost som volala, povedali mi ze ked nie je teplota mame len sledovat. Moze ten vysyp pri 5. chorobe vyzerat takto?

nevenka
20. apr 2024

@alezia podla mna ano, nasa mala tiez vysyp na nartoch, svrbivy, najskor som myslela, ze alergia, tak som jej supla par dni Omarit. Inak nic neberie. Potom mala cervene lica, ako spalena od slnka, presne. Bez teploty. Ale taketo flaky nemala. O tyzden sa vysypala najmladsia 15 mesacna, na chrbatiku, hrudniku, ako take mapy, ale svetlejsie, najprv som myslela, ze tiez alergia alebo potnicky. Este som su hovorila, ze ubrzdime s paradajkami a tak. No a potom cervene lica a take flaky, ze v tom cervenom akoby svetlejsie miesta. Ked sa zobudi a je taka rozhorucena z postielky, ma to vyraznejsie, potom vybledne kusok a zase sa to zhorsi. Teplotu nemala ani jedna, ta mladsia mala 37,2 a umraucana bola. Ale jej idu aj ocne zuby...
Podla to je ono.

amy2807
21. apr 2024

Ak je to.vypukle.teda vystupuje nad kožu tak nie

alezia
autor
21. apr 2024

@amy2807 Nie, su to len flaky, nie su ani suche, ani svrbive (len vcera vecer ju svrbel nart), inak ani nevie, ze to ma. Sem tam su vyraznejsie, potom skoro zmiznu. Nic ine jej stale nie je (klop klop klop)

angelinja
21. apr 2024

nie, malo by to byt na tvari a na rukach na tvari naozaj ako taky motyl , usi cervene az zeravo cervene su to iba take bodecky akoby niekto po behani je taky alebo akoby oslahnuty v zime vetrom, to nie je nijako vypukle je to v kozi akoby alebo neivem ako to povedat...neni su to taketo flaky ale je to suvisle ked tak tak drobeckove malinke a dava to dokopy cely obraz. daj si do gugla piata choroba a obrazky, ale ano pocas dna sa meni raz j to tmavsie inokedy bledsie, nemusi moc svrbet ked tak az na treti stvrty den , zo zaciatku ani nemusi

angelinja
21. apr 2024

inak aj tak by nemala jest cokoladu ani take drazdive aj ked je to 5choroba