Je to piata choroba?

veronvh
9. mar 2024

Zdravím Prosím
Príde vám toto ako 5choroba ? Vyskytla sa v škôlke
Dcéra býva často na týchto miestach vyhádzaná no z iných príčin alergia/ekzém
Tento krát mi príde výsev trochu iný
Motýlika nemá
Ďakujem

kitycat
9. mar 2024

Nepredchadzaju jej vysoke teploty?

To to je ako alergicka reakcia

dori2
9. mar 2024

@veronvh moja dcera ju zeraz mala a vyzeralo to inak. a hlavne ta tvar je pri tej chorobe klucovy priznak

veronvh
autor
9. mar 2024

Mala pred týždňom pól dňa soplík a zvýšenú teplotu 37,2 odvtedy nič
Má to len na tých nožičkách svrbí ju to
Mám z toho zmiešané pocity doktorovi to tiež prišlo ako alergická reakcia no keďže mali v školke veľa detí s tou piatou chorobou tak sa obávam … Má totižto čoskoro naplánované vyberanie mandlí

dori2
9. mar 2024

@veronvh moja dcera viac poteplotovala, a ten vysyp mi lekar hovoril ze je typicky prave na licach🤷‍♀️
myslim si ze toto nie je piata…

veronvh
autor
9. mar 2024

@dori2 ďakujem 😊

nikpa
9. mar 2024

@veronvh u mojich tie vyrážky pri 5.chorobe vyzerali inak a aj tá teplota mi k tomu časovo nesedi

vkatush
9. mar 2024

Pri piatej chorobe sú typické červené líca, čo trvá okolo 5 dní (akoby si dala silnú facku a ostane červeň). A pokiaľ viem, tak by to nemalo byť nepríjemné pre deti, bolieť alebo také svrbenie. Takže to skôr by som povedala, že je nejaká reakcia na niečo.
Plus, predchádza jej zvyčajne zvýšená teplota, bolesť hlavy, svalov, hnačka,...

jessica6
9. mar 2024

Moj mal najprv zvysene teploty a ked som si myslela ze uz je ok, vysypal sa na licach, ale bolo to naozaj vyrazne. O 2 dni postupoval vysev na ruky a nohy. Ako prislo, tak odislo, ale vyse tyzdna to trvalo urcite.

mokushka
27. mar 2024

Ahojte. Kolko asi teplotovali vase deti kym sa vyhadzali? Stredny syn bol bez vsetkych priznakov, len tie lica ma a teraz to putuje po tele. Mladsieho som prave vyzdvihla zo skolky s teplotou. Tak ze ako dlho potrva, kym sa vyhadze. Ak mate skusenost. Vdaka

stelka14
4. apr 2024

Môj syn je dnes presne týždeň po výseve na tvári, po 6 dňoch mu na tvári zmizli fľaky a zasa na rukách a nohách sa mu objavil výsev a to je intenzívny po zahriatí organizmu. Inak to ustúpi . Je alergicky na peľ a má pokožku citlivú, o to má to viac trápi. Dočitala som sa, že výsev môže sa pravidelne opakovať. Tak neviem dokedy to bude.

stelka14
4. apr 2024

@stelka14 Ešte chcem pripomenúť, že na dotyk sú fľaky vrelé ale žiadna horúčka ani hnačka nebola a ani na začiatku. Tak asi u každého to je iné. Iba trocha ho to svrbí. Dávam mu fenistil a svrbenie ustúpi.

sarianna
10. apr 2024

vraj ked su cervene licka, uz sa moze aj do skolky chodit...ze vtedy je to neinfekcne... Nezda sa mi to

fiafia
10. apr 2024

@veronvh nepríde mi to ako piata choroba a ta je typická červenými horúcimi licami. Kedy mate termín na OP?

julia34
29. máj 2024

Také to fleky už 4 deň a dnes teplota 39,2 . Aj líčka má cervene.Je to 5 choroba ?

stelka14
7. jún 2024

@julia34ak mal najprv červené líca a postupne ďalšie dni sa mu vyhodili nohy a ruky, tak áno. Môj syn mal iba teplotu 37. A mal to dobu 3 týždne dokopy. Nemal chodiť na slnko a fyzickú aktivitu. Dávala som mu fenistil kvapky, lepho to aj svrbelo.