Je to piata choroba?

silvia0412
25. okt 2016

Baby prosim Vas moze byt toto piata choroba ☹

mummy01
25. okt 2016

Vyzera to skor ako zihlavka

silvia0412
autor
25. okt 2016

@mummy01 no ma to ale vsade aj na nohach a hovori ze ho boli aj kolienko. Tak neviem co to je. Volala som s doktorkou a ta mi povedala nech mu dam prednison a fenistil.

mummy01
25. okt 2016

@silvia0412 ved zihlavku z jedla moze mat vsade. Ale sleduj dychanie,ak by mu napuchali sliznice a mal problem s dychanim treba ist na pohotovost. Jedol nieco nove?

silvia0412
autor
25. okt 2016

@mummy01 praveze nic on uz ma skoro 8 rokov tak uz jedol asi vsetko. A myslis si ze ak je to zihlavka tak to samo prejde.

mummy01
25. okt 2016

@silvia0412 urcite treba antihistaminika. Reakciu na jedlo moze mat aj dospely,to nieje vysada babatiek

silvia0412
autor
25. okt 2016

@mummy01 no ved ja viem len mam trocbu z toho nervy

melynda
25. okt 2016

piata choroba sú také menšie pupáčiky, aspoň sesternica to tak mala keď na jar mala piatu chorobu 🙂 toto je fakt ako žihľavka, treba sledovať čo mu to spôsobuje. Nejedol niečo nezvyčajné? čo inokedy neje?

silvia0412
autor
25. okt 2016

@melynda na obed segedin ale ten varievam casto ale vecer si daval jogurt a cerealie s mliekom tak neviem ci to mohla sposobit tato kombinacia.

mibi41
25. okt 2016

Nie je to nieco ine,moje deti mali 5tu i 6tu a boli to uplne drobne vyrasticky skor len take bodecky

mibi41
25. okt 2016

Taketo...

katche
25. okt 2016

Zihlavka, mojej opuchla pusa, mne sa zas urobili taketo mapy a krku, bruchu a hrudniku, potom zmizli a ukazali sa inde.
Inak, nemusi to byt zo ziadnej nezvycajnej potraviny, mozno len zla.kombinacia. Stalo sa mi to dvakrat a doteraz neviem co bola pricina.

kadan
25. okt 2016

5-6 choroba sú malé svrbivé vyrážky, 5 choroba sa robia " motýliky" na tvári+ vyrážky po celom tele
6 choroba sa "motýliky" nerobia, vyrážky na celom tele aj na dlaniach a spodku nôh
samozrejme pri oboch môžu byť chytené aj sliznice
výsev začína na 3 deň po teplote / cca 38 /
neviem ako je to s 5 tou, ale 6tu môžeš chytiť aj ty a niekoľkokrát..
toto určite nie je 5ta choroba
nám na 6tu nezabral fenistil, pomohol kúpel v hypermangáne a následne v repíku
😉

sardinka32
25. okt 2016

@silvia0412 Moja mala siestu chorobu, ale to je cosi ine ako piata. Neviem, ci si pozerala, ale poslem Ti link na jeden clanok, kde je to perfektne vysvetlene - priznaky, priebeh ochorenia.
http://mamaaja.sk/mamapedia/zdravie-deti/piata-...

kadan
25. okt 2016
kadan
25. okt 2016

po 6 tej synovi išli dolu nechty na rukách aj nohách :-/ a naozaj ho to veľmi svrbelo

barla5
25. okt 2016

@silvia0412 tiez si myslim ze to nie je 5 choroba. To sa najprv urobi cerven na tvari v tvare motyla. Az o 2-3 dni zacne miznut cerven na tvari a presuva sa postupne na ruky, trup, nohy. Teplota nebyva, len pri 6.

inka04
25. okt 2016

@kadan to nie je 6-ta, je to virusove ochorenie, ruka-noha-usta - po tej idu nechty dole, cca po mesiaci - po 6. chorobe nechty nezliezaju

mummy01
25. okt 2016

@kadan toto ste nemali siestu chorobu ale chorobu ruky nohy usta 😉

kadan
25. okt 2016

@inka04 tak asi pani doktorka zle povedala, naša detská aj na pohotovosti povedali že je to 6
inak by som to tu nepísala

inka04
25. okt 2016

@kadan zavisi v ktorej faze vysypu ju videli 😉 ale je to ochorenie ruka-noha-usta 😉

kadan
25. okt 2016

mali to obaja, jeden začal iba zopár vyrážok a druhý mal viac.
nemali to v puse, ani ich nebolelo hrdlo ako pri chorobe ktorú uvádzaš, a mali horúčky, vysypali sa na 3 deň po horúčke a vyrážky po 3 dňoch začali miznúť.

Známej dcérke tiež diagnostikovali 6 rovnaký priebeh, a aj výsyp a taktiež jej liezli dole nechty / a podotýkam že chodí inej doktorke v inej mestskej časti a nestretli sme sa, takže moje ju nenakazili 😉 /

kadan
25. okt 2016

ja sa nechcem dohadovať, píšem iba to čo mi obe doktorky povedali a hovorím o priebehu tak ako sa stal. Ak sa obe doktorky mýlili čo si nedovolím tvrdiť ok.
😉

tinuska216
25. okt 2016

@silvia0412 na 100% žihlavka.moj syn ju mava od malinka a prave aj dnes sa vysypal.a on ju mava dost agresivnu :( viď foto

silvia0412
autor
26. okt 2016

@kadan ahoj to sme uz mali tiez alebo podobne boli to choroba ruky nohy usta a tiez mu zliezli aj nechty

silvia0412
autor
26. okt 2016

@tinuska216 ahoj a co mu davas na to,dnes somntie fotky ukazala znamej sestricke a ta tiez povedala ze je to zihlavka

tinuska216
26. okt 2016

@silvia0412 fenistil kvapky a potieram fenistil gelom lebo ho to straaašne škriabe.a od imunologa ma sirup Aerius,minule mu prave zvyšil davku lebo sa vysipava aj tak a vobec nevedia zistit z čoho.aj z krvi mu nič nezistili že by bol na niečo alergicky.teraz v decembri ideme zase na odbery

silvia0412
autor
27. okt 2016

@tinuska216 no dnes som s nim bola pre istotu u doktorky a hovorila ze to vyzera ako siesta choroba. 😒 Dalu mu prednison a ditiaden a k tomu isoprinosine. Tak som zvedava co to urobi. Ale zda sa mi ze to ma uz lepsie. 🙂