Je to otras mozgu?

11. apr 2023

Maminy, prosim ukludnite ma trosku, lebo som v extremnom strese, akurat ideme na pohotovost s malym. Spadol mi cez obed na beton celom, plakal dost velmi, a chcel ist na ruky a uz bol aj cas na spinkanie, tak sa pytal domov a spat. Vypil mliecko a este si rozpraval (uspaval sa). Ked sa zobudil, nasla som stopy po zvracani.

Strasne sa onho bojim, nie je zmateny, ma dobru naladu, odpoveda na otazky, reaguje, ale to vracanie.. Aj hnedu farbu ako keby krv, ale na ranajky mal aj jahody...

Ach drzte palce

patus_2
11. apr 2023

Len kľud, idete na pohotovosť, tam vedia najlepšie čo s ním. Vyšetria, aj keby mal otras mozgu, tak nasadia šetriaci režim, budú sledovať a všetko bude fajn 🙂

katarinka89
11. apr 2023

Držím palce aby to bolo ôk.....

bora0123
11. apr 2023

To mohlo byt aj stres ale jasne aj otras...treba to ist pozriet na pohotovost spravia mu rtg a uvidite co dalej, zas otras mozgu ked ma len taketo priznaky nebude nic vazne neboj, bude mat primajhorsom kludovy rezim 🙂)

deti95060810
11. apr 2023

vracanie je príznak pri otrase mozgu... ale však idete do nemocnice - tam vám isto presne povedia...

anicka182
11. apr 2023

Ak to bolo v Košiciach pri kaplnke, tak som to videla a tiez by som sla na pohotovosť,drzim silno palce nech je maly v poriadku.

whatever1
11. apr 2023

Dieta po uraze hlavy by nemalo ist spat a uz vobec nie bez dozoru. Mohol sa tymi zvratkami udusit v spanku. Nepisem ti to ako vycitku, ale aby si nabuduce vedela. Urcite chodte na pohotovost.

bora0123
11. apr 2023

@whatever1 pravda, nam tiez starsi spadol a kazali nam ho prvych 24h budit kazdu hodinu aj v noci, normalne sme mali budiky 😅 a dalsich 24h potom kazde 2 hodky aj v noci....to len pre info keby to niekomu pomoze

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. apr 2023

@patus_2
@katarinka89
@bora0123
@deti95060810
@anicka182
@whatever1
@bora0123 boli sme. Chvala Bohu vsetko je v poriadku! Urobili aj RTG, a povedali, ze to vracanie bolo z placu velkou pravdepodobnostou, pretoze zlhtol vela hlienu. A naordinovali kludovy rezim a sledovat na 48 hodin. Keby som zbadala nieco ine na jeho spravani, tak opat mame prist. 🙏🏼

Vazne nemoze spat? 🙄 Och... Kebyze viem... Dakujem za info!

iwesska
11. apr 2023

Dieta po uraze hlavy NESMIE 2h zaspat. Je jedno,ako velmi je unavene. Mne tak maly spadol doma o 19-tej na lino celom,ze az zamdlel. Prisla RZP,uz bol pri vedomi,tvaril sa ok,ale cely prevoz do nemocnice,aj tam,kym neboli vysledky musel byt hore.

autor
11. apr 2023

@iwesska :( Uz budem vediet, dakujem! No, po tomto padnuti mi bol hore este hodku asi. A teraz v noci uz moze spat v pohode? Nic mi na pohotovosti nehovorili. 😏

bora0123
11. apr 2023

Ja by som ho budila byt tebou aspon tu prvu noc...viem ze je to narocne sa budit kazdu hodinu, ale aspon budes pokojnejsia 😅 nemusis ho uplne zobudit staci donho stuchnut ci sa zamrvi a pod

autor
11. apr 2023

@bora0123 a co si vsimat pri spanku? Iba ci reaguje?

bora0123
11. apr 2023

Mne povedali ze staci ci reaguje a tiez aby sa ti nestalo znovu ze si nahodou ugrcne a nebudes o tom vediet 😅 ale som moc rada ze je vsetko v poriadku, aj rtg, myslim ze by sa to uz nemalo opakovat, to len preistotu 👍

bora0123
11. apr 2023

Plus este po pade ma mat kludovy rezim a aspon 4 dni ziadna TV/mobil, my sme dali tyzden a pol bez telky a ani mu nejak nechybala 😂

bora0123
11. apr 2023

A ziadne nove jedla neskusat par dni tiez

autor
11. apr 2023

@bora0123 dakujem pekne, ano hovorili ze ziadna tv, chvala Bohu nepozerame, ani mobil. A nemame 4 dni ani dudlik, mozno aj preto je teraz taky placlivy. :(

smajliica
11. apr 2023

Ja som mala ľahký otras mozgu a vracala som v kuse asi hodinu 😅 a inak to bolo v pohode. Žiadne následky. Ale ja som teda bola vtedy o čosi staršia.

autor
11. apr 2023

@smajliica Och, tak intenzivne? :( A to hned, ci po nejakej dobe?

drake122
11. apr 2023

Nie je to otras mozgu, a môže aj spať ako je to jeho bežný režim. Odchýlky od bežneho denného režimu si treba všímať - viete, že spáva hodinu a tera, zrazu 3 hodiny a podobne. Jedno vracanie nie je otras automaticky, ak bez dôvodu ale od cca 24-48 hod urazu začne znovu vracat a to opakovane aj 3-4x, vtedy už treba isť na kontrolu na pohotovosť. Dať mu rovno mlieko po uraze pred obedným spánkom bolo nerozumné.

autor
11. apr 2023

@drake122 Dakujem! Ano, pos.ala som to... :(

smajliica
11. apr 2023

Začala som v priebehu 5-10 minút po páde 🙂

autor
11. apr 2023

@smajliica rozumiem! Dakujem!

taktotedanie
12. apr 2023

Teda mna len udivuje, ze idete s dietatom na pohotovost s moznym otrasom mozgu a este stihnete pisat prispevok na mk

bora0123
12. apr 2023

@taktotedanie mna ani nie, clovek je v soku, potrebuje pocut ze vsetko bude v poriadku, povzbudit a poradit, zohnat akekolvek info

Na nas boli sestricky extremne neprijemne aj ked videli ze sme v mega strese, doktor od zaciatku po koniec povedal hadam dve slova 😂 necudujem sa ze vela zien chodi na mk ked to na SK takto vyzera, ja som sa realne info dozvedela az z lekarskej spravy...

taktotedanie
12. apr 2023

@bora0123 ako samozrejme len asi v takom az strese nebola ked stihla byt na nete a vypisovat na MK pocas cesty autom
Ja by som naprikld sedela pri dietati a sledovala ho cestou rozpravala sa s nim atd ale asi az taky stres to nebol, zjavne pohoda ked na toto este mala mamka cas, mne to pride divne

autor
12. apr 2023

@taktotedanie 🤦🏻‍♀️

autor
12. apr 2023

@bora0123 ❤️

nanka888
4. feb 2024

Ahoj, môžem sa ťa opýtať ako vyšetrili malého? Nám včera večer spadol maly, dosť si udrel hlavičku, začal strašne plakať a hneď sa povracal ale do 5 min. sa už normálne hral, usmieva sa, tak som si myslela že zvracal len od plákania lebo to máva. Lenže ráno po mliečku sa zase povracal, tak sme išli na pohotovosť, vyšetrili ho, spravili RTG a poslali nás domov že ho mame sledovať. Ja som si myslela že mu spravia aj ct či je všetko vporiadku

berika
4. feb 2024

@nanka888 určite mu kontrolovali aj zreničky, ak by bol problém, mal by ich rozšírené, určite mu spravia CT