Je to normálne po vybratí kliešťa?

23. jún 2022

Ahojte,
Dcerke som vybrala pred týždňom kliesta. Pretrhol sa , ale vybrala som ho celého. Miesto kde bol pricucnuty mala ešte cca 3 dní cevrene ako po ustipnuti komárom. Cervene to už nemá, ale stále je to miesto kde bol ,slabo vidieť, a keď prejdem prstom tak je to tam také vydurene alebo proste je to cítiť ze tam bol( ako keď vám odchádza pupak, že necítite to cele hrbolate, ale taky naznak) . Prezeram to každý deň ale nič v tom mieste nevidím, a kliesta som pozrela aj viackrát, aj hlavičku aj to cucatko mal vonku. Doktorka mi povedala nech sledujem 3 týždne ci nebude niekde fľak, tak neviem ci mam volať aj s týmto, alebo sa to ešte len hojí ako po ustipnuti. Dcérku ešte nikdy nič nepostiplo, ciže neviem ani posúdiť ci to je normálna doba a moc to sledujem, alebo by to také nemalo byt. Co si myslite ?

cammille
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinmmartin
23. jún 2022

Dolezity je zacervenany flak v mieste vpichu ktory sa casom zvacsuje a zvacsuje- borelioza. Pichnutie a pupak bez cerveneho flaku teploty a pod riesit nemusis

martinmmartin
23. jún 2022

A flak si urcite vsimnes, boreliozova reakcia je flak ako ked vybuchne bomba a pomaly sa posuva smerom od epicentra a rastie

lindusss2016
23. jún 2022

Je to normalne