Je to laryngitída?

26. sep 2022

Ahojte, 2 moje deti aj ja s muzom sme pred dvoma týždňami ochoreli. Deti mali na začiatku teplotu do 38,5 a potom upchaty nos, kašeľ, hlieny. Dávali sme im lieky na vykašliavanie a Aerius (predpokladá sa ze si alergicky) avšak po tých dvoch týždňoch sa to úplne nezlepšilo a tak sme šli k doktorke. Trojročnej dala erdomed a antibiotika Klacid. Keď prišla ráno domov začala kašľať tak zvláštne, ťažko, tak ako za tie dva týždne nekaslala. Cez den jej bolo celkom dobre a teraz večer začala tak kašľať znovu. Sedí mi ten kašeľ na laryngitídu. Môže mať laryngitida aj takú formu ze to nie je dusivy kašeľ v noci ale aj takto ráno, večer a podobne? Vždy som si myslela ze to je záchvat kašľa v noci alebo len večer keď dieťa nie je choré a zrazu začne takto kaslat. Už sa jej to stalo druhýkrát pri chorobe ze mala taký kašeľ. Môže to byt aj tak ze všetci sme chori a iba ona ma takýto kašeľ?

zuzkaa1991
26. sep 2022

Erdomed zalezi o ktorej ste dala....moze to spôsobovať ze vykaslava liehy ja som mala.taky problém ze as hrudnik ma bolel a lekar mi zmenit sirup prospan dovtedy som o nom nepocula a nemozem na nho dopustit skuste zmenit od zajtra sirup a zlepsi sa aj malej som davala a rychlo sa zotavila.....a ked velmi kasle dajte dithiaden na vecer poprípade ju dat na okno vyvetrať nam to pomaha aj ked nema našťastie tie záchvaty laryngitidy aj ked si obcas myslím ze ma ;) Erdomed moze byt tazsi a velmi nuti telo kaslat....fakt chodte zajtra kupit ten sirup a za par dni uvidíte zmeny

anavixy
26. sep 2022

Môže byť kašeľ hocikedy, no je vyslovene štekavý.
Viete rozlíšiť, či je ten kašel suchý alebo produktívny?

marianarem
26. sep 2022

Laryngitida nemusi byt z plneho zdravia, moj ju teraz mal a bolo to ze najprv horucky, potom opuchnute dutiny par dni, potom par dni sopel a potom laryngitida. Ale ano prislo to uprostred noci a kasel bol taky stekavy. A mal problem sa nadychnut a po prechode do chladnejsieho prostredia nastala ulava.

autor
26. sep 2022

@anavixy podľa mňa je suchý a taky akoby tazky, proste počuť ze je iný

anavixy
26. sep 2022

Moze byt ze ju drazdi na kasel, ale nema co vykaslat 😏 a to uz pred podanim erdomedu tak zacala kaslat ci az po? Ale moze byt aj ze ma hlien husty, preto ho nevie vykaslat. sinupret ste neskusali davat? To by sa myslim mohlo aj spolu..

autor
26. sep 2022

@marianarem áno to je taky typický priebeh co ma váš, ale u nasej je to skôr cez deň a nemá to tak ako píšu na nete ze nevie sa nadýchnuť a pod. Tak neviem ci to môže byť len nejaký nábeh na tu laryngitídu.. Asi ju skúsim dávať k oknu a púšťať studený vzduch ci jej to pomôže keď nebude vedieť prestať kašľať.. Mňa by len zaujímalo ci ak by to bolo ono, či by som jej vedela pomôcť napríklad kalciovym sirupom alebo co iné by som vedela urobiť keď nebude vedieť prestať kaslat.. :/

autor
26. sep 2022

@anavixy už pred erdomedom to bolo, brala aj sinupret aj Solmucol a stále kašle preto dala atb lekárka a čakáme na výsledky vyteru

marianarem
26. sep 2022

Tak ked moj kasle, tak cez den proti tomu nebojujem, zase kasel ma svoj vyznam. Ale na spanie davam Robitussin. Na ten laryngitidovy zachvat dostal kortikoid a davam mu este doteraz kalciovy sirup, mal to minuly tyzden, este sa doliecuje.