Je to laryngitída?

ivulik2311
21. okt 2019

Prosim vas, tie co ste si presli pri detoch laryngitidou..moze to byt ze maly (3 roky) spi v noci kludne az kym si neda mlieko..a vtedy to zacne, zachvaty kasla. Do dnes rana sme sedeli v okne na stud.vzduchu aby to preslo..a veru preslo. A dalsia vec - chrapanie.. je chrapanie pocas spanku pri laryngitide bezne? Alebo ako sa to prejavovalo u vasich deti? Dakujem krasne

vanessanela
21. okt 2019

@ivulik2311 ahoj my sme mávali laringitidu... Bol to masaker no zvládli sme... Mala ma 8 rokov a už ju chvalabohu dlho nemala. Prejavuje sa stekavym kašľom, doslova máš pocit akoby stekal, druhým javom pri ktorom už nebudeš mať pochybnosť je ťažké akoby chraplave dýchanie aj keď si odkasle, pri každom nádychu výdych je chrapot ktorý sa bude zhoršovať ak niesu hlasivky v kľude, čiže žiadny krik a ani plač... Vtedy sa hrtan zužuje a to dosť rýchlo, proste ukludnit hocijak. Najlepšie čo môžete spraviť je fenistil podľa vášho dávkovania, kalciovy sirup (nutný) - účinkuje priamo na hlasivky a je to jediný sirup ktorý na laringitidu pomáha a v tom prípade ze dieťaťu nestačí ten studený vzduch tak sa podáva cipok REKTODELT ktorý sa už nevyrába ale ako náhrada sú v lekárni dostať prednisonove čipky. A chladný vzduch a kľud... My sme to mali asi 5x a takto sme to zvládli fenistil calciovy sirup a ten cipok sme museli tiež... No a samozrejme jak prvé po sirupe a fenistile dýchať studený vzduch kdekoľvek ale treba dobre obliecť. Dúfam že som pomohla a skoré uzdravenie ❤️🙂

ivulik2311
autor
21. okt 2019

@vanessanela dakujem krasne 😘

denisas
22. okt 2019

@ivulik2311 ja davam aj vlazny olejovy zabal na krk k tomu vsetkemu. Syn ma casto laryngitidy, imunologicka nas poslala kvoli tomu na gastro - usg, aby sa vylucil reflux, lebo pri nom je casto laryngitida (este sme neboli)

petra199099
22. okt 2019

@ivulik2311 podla mna moze mat alergiu naa mlieko....mlieko zahlienuje...dcerka mala 8 mesiacov ked mala laryngitidu a prejavovalo sa to tak ze mala hlas ako psi stekot tak to nazyvaju aj na nete som citala ..vzduch je dobry aj zvlhcovac ale my sme boli vnemocnici odvtedy nemala tamnam davali lieky

lolinko
22. okt 2019

@ivulik2311
Ahoj
My sme mávali laryngitidu..starší ju vždy chytil po očkovaní na chrípku a mladší tak isto. Tak ako písali vyššie je to ako keby štekali. Najviac pomáha čistý vzduch a obyčajný Calciovy sirup. Nám to tak poradila doktorka. Vždy som ho mala, a aj teraz ho mávam v lekárničke ako prvú pomoc.
A čo sa týka chrápania...neviem či s tým má niečo spoločné laryngitida. Starší nechrape, a mladší keď začal chrapat, tak mu zistili zväčšené mandle.
Odkedy nemá nosnú mandlu, a krčné zmensene, nechrape a ani není chorý...
A mlieko zahlienuje, neodporúča sa ho piť pred spánkom a ani počas spánku v noci keď je dieťa prechladnute..

leeo
7. dec 2020

nevie niekto ci moze dostat laryngitidu aj 4 mesacne dieta?

ivulik2311
autor
7. dec 2020

@ivulik2311 ja som.nakoniec zistila ze maly to ma reflux. Preto ten kasel a vsetko okolo toho 😕

evora
8. dec 2020

@leeo Jasnačka ze môže

leeo
8. dec 2020

@evora vdaka