Je to kolika alebo pučenie?

slipo21
14. jan 2014

Dobry den, nas mesacny syn ma pravdepodobne koliku. Vsetci nam hovoria ze je to kolika a par tyzdnov budeme musiet vydrzat, ale je to pre nas trochu zahada. Stolicu ma skoro pravidelniejsiu ako ja a vetry su tiez v poriadku. Papa skvele a mamina ma mlieka dost aj stravu sa snazime mat spravnun podla rady doktorov. Najprv sa nam zdalo ze ma take to pucenie, akoby stale tlacil a kope pri tom nozickami a rukami. Tvar uplne cervena. Teraz do toho pribudol neskutocny zachvat placu. Tecu mu slzy a niekedy mam strach ze sa nevladze uz ani nadychnut. Ale ako som spominal zda sa mi, ze travenie aj stravu ma v poriadku. Zacinam byt dost zufaly. Je to hlavne teda v noci. Zaciname byt nevyspany obaja ajked sa snazime pri synovi striedat, plac je tak ohromny, ze sa pri nom nevyspime ani v druhej miestnosti. A to ani nehovorim o tom co prezivame ked vidime ten nas uzlik v slzach. Prosim Vas ak mate niekto nejaku radu ako pomoct dietatu od zachvatou placu, sem s nou. Ak to bude fungovat, platim pifko 😉 .

Dakujem

anika142
14. jan 2014

Ja mam trojmesacnu dcerku, prezivame to uz od 6teho tyzdna. Stolicu ma pravidelnu, vetry ma v pohode tiez. Poznam ten zachvat placu, najviac nam pomaha rektalna rurka, vyskusali sme uz rozne kvapky ale nic nezabralo, ja som drzala dietu ale ani to nepomoholo. Boli sme s tym na gastre, tam urobili sono bruska ale nic sa nenaslo. Jedna rada z gastra bola vyskusat vynechat uplne vsetko mliecne. Cize ziadne maslo, jedine rastlinne, ziaden syr, ziadna smotana, ziadne mlieko ale ani to nam nepomohlo. Jedina rada je bohuzial treba si to odtrpiet. Je otrasne sa na to divat a byt bezmocny, no my sme uz skusili fakt vsetko a nic. Ale ako mala rastie tak je to stale cosi lepsie. Zaludok je nezrely a vyvija sa. No nie nadarmo sa tomu vravi 3mesacna kolika. Vela trpezlivosti prajem. Viem co prezivate.

suz2
14. jan 2014

ahoj, my sme mali nieco podobné, ako pises, kazdy mi vravel, ze je to asi kolika, lebo maly mi casto plackal, ale pritom kakal aj prdkal normalne. napokon sme zistili, ze ma reflux a pali ho zaha. sice nikdy nezvrackal, ale obsah zaludka sa mu vracal a palilo ho to v pazeraku, a prejavovalo sa to ako pises aj Ty , najma v noci, ked lezkal. skuste ho zatial dat do zvysenej polohy , podlozte mu pod matrac uteraky a skuste sa lekarky opytat, ci by vas neposlala na sono bruska. drzim palce.

mamina2388
14. jan 2014

ahoj....
citala som tvoju otazku...
a ja mam uz dve deticky sice ako sa hovori kazde dieta je ine, ale u nas zabralo a to pri oboch feniklovy cajik alebo ked som nedala detom tak som vypila ja a bolo dobre...
popripade ak by nezabralo toto tak jedine nech maminka skusi prilozit k prsu zvykne zaberat, alebo este v lekarni sa daju kupit kvapky ESPUMISAN L
anika142 nechcem ti oponovat alebo tak, ale uz som aj vyssie pisala ze kazde dieta je ine, no ja som si pred usta servitok nedala a jem to co vzdy a klasika normalka na vianoce dokonca i kapustnicu a mala nasa uplne v pohodicke, plne ju dojcim, vecer pred spanim jej ponuknem cajik z feniklu, a do rana len pocuvame ako si ,,striela do plienocky,, 😀 😀 😀 😀 😀
drzim palceky..
prajem vela zdravicka a pokial by nezabrala rada pevne nervy 🙂

helena2248
14. jan 2014

ahoj, my sme mali presne to iste, takze treba len skusat co zaberie 🙂 my sme skusali davat kvapky na koliky, tie nam zo zaciatku zabrali a potom po case prestali ucinkovat, aj som sa potom dozvedela ze ich treba prestriedat.. tiez napriklad prikladat na brusko teplu plienocku, pupikovu mast, atd, atd... nakoniec som bola uz zufala a kontaktovala som laktacnu poradkynu, ta mi kazala davat pozor na jedla, nie velmi koreniste, ziadna kapusta, zeleniny len minimum, napriklad kalerab, karfiol, brokolica uplne vylucit. ked maminka koji, tak treba babo prikladat k jednemu prsniku a nechat ho sat minimalne 7 minut a az potom prikladat na druhy prsnik, viem ze sa to niekedy neda ale treba byt trpezlivy, po troch mesiacoch koliky zmiznu.. kupte si kvapky coliprev, su trosku drahsie ale najucinejsie zo vsetkych nakolko neeliminuju len bublinky v brusku babatka ale aj stiepia laktozu ked babatko papa mliecko z prsnika len minimalny cas, vtedy papa predne mliecko ktore obsahuje vela laktozy a z toho sa robia koliky. my ked sme dali tieto kvapky coliprev, nas problem bol prec 🙂 drzim palce 🙂 🙂

msally
14. jan 2014

Dobry vecer slipo, no podla mojho nazoru sa deti nepucia len tak, ked sa pucia, tak asi tlacia a nie vzdy sa im aj podari nieco vyprodukovat. To neznamena, ze ked je stolica pravidelna, ze nema pri nej bolesti. Treba sledovat farbu stolice, o spravnej farbe Ta pouci pediater. Dietatko nema preco mat koliky pokial je kojene, a mamina sa ozaj vyvaruje vsetkemu nespravnemu. Ine je to pri detoch na umelych mliekach- ttam deti maju hnacky, aj koliky, co viem z vlastnych skusenosti, ked sme neskor aj my zaviedli umele, no a co pocuvam okolie.
Nespravne potraviny: perliva voda, jasne kava, akykolvek chlieb,ci pecivo-drozdie, to nafukuje, ziadne strukoviny, ani ovocie, povolene len marhula (varena ako kompot i to v malom mnozstve) a banan. Tropicke ovocie celkom vylucit okrem bananu a ked uz nutne ovocie, tak bez supky a to len tuzemske ovocie napr.jablko, hruska, ale len uvarene-ako kompot. Ziadna kapusta, vnutornosti (pecen), vyprazane, mlieko, jogurty. uhorka cerstva, ani kysla, paradajky, vlastne ziadna zelenina, okrem mrkvy, petrzlenu v uvarenom stave. Preco ani zeleninu?Napr. kalerab nafukuje, zeler, cesnak je aromaticky, cibula nafukuje.. My mame dvojapolrocneho chlapca a chvalabohu ani raz sme nemali koliku, ked bol babätko-myslim tym srdcervuci plac v noci. A to preto, ze som vsetko vylucila, co som spominala. Kazdy na mna kukal z rodiny, ze co blbnem, ze to ani chlieb? A to som asi prve tri mesiace dodrziavala uplne striktne, potom po tretom mesiaci postupne, aby si brusko malickeho zvyklo, tak som odhryzla z chleba, cerstvej uhorky, z jablka suroveho, mesiacik paradajky bez supky, atd., zopar lyziciek jogurtu a jasne pozorovala som, ci ho daco bude boliet, ci nie. Vies, lebo do roka sa traviaci trakt dietatka stale vyvija a nemoze hned vsetko a naraz prijat. No jasne, je to velka obeta, ale stoji za to. V podstate som jedla lahucke polievocky, sunku, ryzu, zemiak s mäskom na prirodno a to stale dookola, ale krasne sme sa vyspali.-). Napr. kamoska ma dievcatko a ta do seba tiskala i dve jablka denne -surove -od narodenia malej a mala jej nikdy neplakala. Vraj to koliky maju len chlapci, tak neviem. Kazde babo je ine. Tak mamina nech sa riadi svojou intuiciou, ta nikdy nezliha, no a jasne i svedomim, lebo su aj take maminy-sak co, dam si len kukuricku, maly kus poplace a prestane. Tak vela stastia s malickym, nech ho nic neboli a nech sa konecne vyspite. Pa

jul11
14. jan 2014

Kuk knizku Harvey Karp Nejstastnejsi miminko v okoli.je to americky lekar a presne riesi koliky.aj na u tube sa daju najst videa s nim.vobec nemusi ist o bolest bruska ale o adaptaciu na svet.v brusku to predsa len bolo ine.odporuca pat kratkych rad ako na kolikove babatka.zabera to.nasa bola dobre babo.niektore zasady sme niekedy pouzivali a zaberali.drzim palce

zuzi0110
14. jan 2014

Áno plne súhlasím s @jul11 na začiatok ho skúste v noci zabaliť do ulitky https://www.modrykonik.sk/blog/zuzi0110/album/a...

annag121
16. mar 2014

AHoj Slipo... myslim ze tymto sme si presli viacery. u nas sme tiez dlho cakali a nechapali co sa to deje kedze sme pri kolike nemali ziadne tie tipicke znaky ako ostatny "kolikary" ale na odporucanie detskej lekarky sme skusili kvapky Coliprev.. a musim si zaklopat.. ale tie nam pomohli.. obsahuju enzym laktazu a prave to bolo asi to s cim nase drobciatko potrebovalo nejako pomoct.. zachvaty placu su uz chvalabohu prec 🙂 a zlepsenie sme videli po niekolkych dnoch.. dufam ze najdete to spravne aj pre svojho drobca 🙂 pevne nervy

anicka246
17. mar 2014

Ahoj podľa mňa sú to koliky, náš malý ich mával do cca 4,5 mesiaca, a tiež normálne kakal, prdel, ale proste malé deti to mávajú, jemu to tiež prešlo zo dňa na deň, takže len vydržať, kvapiek sme vyskúšali tooľko, hádam skoro všetky a jedin, ktoré ako tak zaberali boli Babycalm a Infacol s ostatných ako Espumisan, sabsimplex, biogaia, coli prew(tieto sú brutálne drahé) mu bolo horšie, takže len vyskúšať čo jemu bude najlepšie zaberať... A ešte k tomu baleniu do ulitky, nič v zlom nechcem nikoho kritizovať, ale dieťa ktoré má koliky, reve ako pavián, kope nohami, rukami ako by ho z kože drali, neexistuje ho zabaliť tak, ako toto podľa mňa napíšu len také mamičky, ktoré to nezažili, lebo keby nášho videli ked mával záchvaty, tak konečná nedal sa nám do normálnej zavinovačky zabaliť, tak sa metal nie to ešte takto...ozaj nič v zlom ostatným mamičkám..držím palce