Je to angína?

20. aug 2023

Dobrý deň, nemáte prosím niekto skúsenosť, či môže takto u detí vyzerať angína?
Má to len na jednej strane, 3.deň, nové mu nič nepribudlo, horúčky do 40 a kašeľ.
Ďakujem

atika11
20. aug 2023

Mandľa je zväčšená,zapálená,kľudne môže byť angína.
Neni sú na nej biele povlaky hnisu to by bolo na 100 percent.Ak sú horúčky,išla by som v pondelok k dr.,spraví crp,dá antibiotiká.

autor
20. aug 2023

@atika11 ďakujem za odpoveď🙂 čiže to biele na jednej mandli sa neráta ako hnis áno?
Piatok sme boli u dr, crp 46,ale dr povedala,že ona by počkala ešte.len manžel povedal,že ja som mala angínu, tak automaticky dala potom
My sme šli v sobotu crp premerat do dr.max a tam 13,3. Tak to ma total zmiatlo,že o toľko nižšie.

kaila1
20. aug 2023

Dcéra to mala podobné, najskôr CRP okolo 50, potom kleslo na 6, a z vyteru vyšiel streptokok, takže aj tak skončila na ATB.A horúčky mala 5 dní vysoké, do 39, potom okolo 37, z ničoho nič začala teplotovat.Ale ona nemohla kvôli tomu jedlu jesť, piť, ani sliny už nepreglgala.

autor
20. aug 2023

@kaila1 juj to som sa nepotešila 🙈a tiež mala len takéto hrdlo? Že nie typické anginovske?
Och nechápem,ako mohlo to crp napriek tomu tak klesnúť.
Nám piatok tiež brala vytery. Len manžel s ním išiel po tom, ako sme zrážali 39,2 teplotu, takže mu brali vytery pol hodinu po napití sa🙈
@kaila1

kaila1
20. aug 2023

Áno, aj u vás vidím v hrdle tie malé krvavé bodky- petechie.Moja ich mala v hrdle a mala ich aj na rukách a nohách - stehnách.Ja som si ich nevšimla, našla ich Dr. Potom sa jej na jednej strane urobil taký akoby herpeticky plezgur.A miesto virózy sa z toho vykľulo baktérie.Mna najviac zarazala tá horúčka, nešli sme to zraziť. A trvali dlho