Je to alergia na slnko?

zuzka565
1. máj 2024

Mamičky ahojte. Neviete mi poradiť , či to môže byť alergia na slnko? Malý to má od nedele. Keď je dnu tak mu to pomaly mizne. A na slnko to má takéto. Nikde inde to nemá. Sem tam má červensie líčka. Aj ho to svrbí ale nie veľmi lebo si to neskriabe. Dakujem

simona92101
1. máj 2024

@zuzka565 nasadit fenistil kvapky a vyhybat sa slnku.nrpouzivat ziadnu parfem.kozmetiku.ano moze to byt reakcia na slnko

evka_21
1. máj 2024

@zuzka565 bude to pravdepodobne 5. Detská Choroba. fľaky sa objavia na slnku alebo po fyzickej aktivite + ma aj líca červené?? Ta trva cca 2 týždne a môže to dostať aj dospelý 😉
Fenistil kvapky určite dajte ak máte.

zuzka565
autor
1. máj 2024

@evka_21 líca nemá nejak červené. Idem s ním zajtra k dr tak uvidím. Ale ja si myslím že to bude alergia. Lebo nikde inde to nemá.

prasiatko30
1. máj 2024

No a natieras ho ochrannym kremom ked ide na slnko? Ja mavam reakciu na prve silne slnko zaciatkom jari - normalne ho kremuj ochrannym kremom s vysokym faktorom a uvidis ci bude mat znovu reakciu alebo nie

luciaruz
1. máj 2024

Alergia na slnko sa prejavuje malymi vyrazkami velmi svrbivymi.

1ivanka1
1. máj 2024

5ta choroba

mareka49
1. máj 2024

Je to piata choroba.
Je toho teraz veľa.
Pôjde to do tváre pravdepodobne.

olusik112
1. máj 2024

Aj mne to pride na 5tu chorobu dcera take mala minuly tyžden. Jeden den na rukach na druhy den aj na licach. V noci to zmizlo a zas sa to objavilo na slnku.

mareka49
1. máj 2024

Alergia na slnko je skôr toto:

nikpa
1. máj 2024

@zuzka565 5.choroba, je teraz rozšírena v detských kolektivoch. Pediatričke ho neťahaj, akurát nakazí pol ordinacie a s vyrážkami keď mu nič iné nie je, je to aj tak zbytočné. Treba ho nechať doma a podávať vitamíny B a C.

zuzka565
autor
2. máj 2024

Ale pri piatej chorobe sú príznaky ako pri chrípke. A potom sa vyhadze. Ale jemu nebolo nič a ani nie je. A už od nedele si myslím že by to mal inde.

olusik112
2. máj 2024

@zuzka565 uvidiš daj vedieť čo dr povie. Naša tiež ine priznaky nemala. Každopadne 5ta choroba je lepši pripad ako alergia na slnko tak snaď ma len 5tu 🙏

kacenocka2
2. máj 2024

Alergia na slnko inak vyzerá

zuzka565
autor
2. máj 2024

Bola som s ním u dr. Je to alergia buď na slnko alebo na trávu, čo nosil. Ďakujem za Vaše rady. Pekný deň