Je to alergia na roztoče?

17. nov 2023

Caute, syn mi uz cca 2 tyzdne kazde rano kychne asi 6x za sebou. Cez den tiez zvykol, ale sem tam, nema takto zachvaty. Dnes je este iba 7:45, ale uz si kychol 9x dokopy.

Robila som proti prachove a proti roztocove opatrenia, vysala nas matrac uv vysavacom, dala sprej, dala protiroztocovy potah. Synovi sme kupili novy matrac, antialergicky potah, nove periny, vsetko vyprala na 60. Kazdy den vysavame, umyvam podlahu. Plesen som hladala, nemame.

Poobede uz kych amenej, ale mava upchaty nos.

Strasne ma to uz stve a termin k lekarom mame neskor.... Kazdy tyzden je to horsie a horsie.

Psa mame uz 7 rokov, syn ma 3.

trgypadl
17. nov 2023

Moze byt na cokolvek, aj na psika

lenicka999
17. nov 2023

moze byt ze to je alergia, tak sa prejavuje hlavne rano po zobudeni. Mozes este skusit kupit cisticku vzduchu, ta tie castice zo vzduchu prefitruje.

marianarem
17. nov 2023

Moze to byt aj na plesne, ktore lietaju vo vzduchu, aj vonku. Teraz je vyslovene plesnove pocasie.
Este ma napadlo, nezmenila si prostriedok.na pranie, v ktorom peries periny?

kleopatra114
17. nov 2023

Všetko možné- roztoče, srsť, plesne …

autor
17. nov 2023

@lenicka999 aj to mame, zapnutu 0-24

autor
17. nov 2023

@marianarem nie :( moze plesen letiet vo vzduchu? 😨 To som nevedela. Sledujem aj vlhkost, mame stale do 60%, avsak minuly tyzden som napriek tomu videla nad oknom maly fliacik nad oknom, samkzrejme hned som ho odstranila

marianarem
17. nov 2023

Jasne, spory plesni normalne lietaju po vonku. Ja napriklad mam alergiu na cladosporium.

ajsha123
17. nov 2023

Predpokladám, že nemáte paperové paplóny a vankúše... Lebo to by bol "kameň úrazu"

autor
17. nov 2023

@marianarem och, a teraz ked tak pises, to ma hlavne odvtedy, odkedy mam cely den otverene okno v spalni a zatvorene dvere. Robim to v tom zmysle, ze robim dobre, nech je vsetko roevetrane, ale vonku stale dazd, hmla. Ach.......

autor
17. nov 2023

@ajsha123 nie nie, tie mame hypoalergenne

la_dolce_vita
17. nov 2023

Sme alergici takmer na vsetko, syn na psiu srst, musela som dat prec papagajov :(. Toto mas overene, co sa tyka psa?