Je pravda, že nie je dobré keď dieťa pozerá dohora?

tommy13
19. jún 2011

Ak babo lezi pozera sa na mamu a vzapeti pride niekto iny a dieta dviha oci dohora aby videlo kto abo co sa deje. Dakujem

traktor
20. jún 2011

neviem ci len ja..ale nepochopila som tvoju otazku.. 😅 .. * Ak babo lezi pozera sa na mamu a vzapeti pride niekto iny a dieta dviha oci dohora aby videlo kto abo co sa deje*..to co si tu napisala, je predsa uplne normalne, ze ak pride niekto iny, tak dietatko pozrie tym smerom..ved je zvedave, je to pren zaujimave, ....

benne
20. jún 2011

viem čo myslíš.. aj na mna moja babka zhíkla, že bábo nesmie pozrieť dohora, očká prevrátiť.. už neviem, čo presne mi vravela, ale veľa som si z toho nerobila.. je to jedna z povier

zuzana76
20. jún 2011

mne rehabilitacna aj neurologicka vraveli, ze nie je dobre, ked je babo male, tak nechodit k nemu zozadu, ked lezi napr na posteli a prist od smeru hlavicky ale prist tak, aby videlo priamo na vas, nie je to dobre z nejakeho neurologickeho hladiska, aby si nevytacalo hlavku, inak neviem o ziadnej povere.

mimkao
20. jún 2011

Ja tiež viem, že to nie je dobré pri malom bábätku kôli tomu, že ešte nemá dostatočne pevne očné svalstvo, či ako sa to volá, to čo drží bulvu a potom očko môže začať utekať( škúliť). Ale si myslím, že ak sa pár krát tak pozrie, nič sa nestane. To asi skôr, keby si dieťatko príliš často takto" vykrúcalo" očička. Takže podľa mňa na to úpozorňujú kôli prevencii.