Je potrebné dávať stále na moraxellu antibiotiká?

28. apr 2023

Dobrý deň dcéra ma stále pamycon alebo uniflox….pred dvoma dňami dobrala uniflox išla do škôlky a zase nadcha ….už jej proste nechcem dávať znova antibiotika to sa nedá stále ….dá sa to aj nejak inak vyhubiť ta baktéria ?

gwendolyn
28. apr 2023

Mojmu velmi pomohlo, ked mu vybrali nosnú mandlu, prip. pediater hovoril, ze ak by to nestacilo, tak by nam predpisal bronchovaxom, ale na ten som citala zmiesane recenzie, niekomu pomohol, niekomu nie

matkahelka
28. apr 2023

konvickujete poctivo kazdy den? tym zacat. robi to zazraky.

autor
28. apr 2023

@gwendolyn operáciu vidím už ako posledné riešenie

autor
28. apr 2023

@matkahelka poctivo nie, ani každý deň, iba keď začína nadcha a konci

matkahelka
28. apr 2023

a to je chyba. bordel z nosa treba dostat von kazdy den. uz ked ide nadcha, uz je tam toho bordelu vela.

matkahelka
28. apr 2023

a hlavne ta operacia je hop alebo trop. mam 3 deti okolo seba, ktore aj po vybrati mandli su chore uplne, ale ze uplne rovnako casto ako pred operaciou

gabika128
28. apr 2023

A okrem nádchy má aké ťažkosti? Horúčku alebo zápal uší?

zuzinabila
28. apr 2023

@matkahelka ked je mandla zvacsena, nie je velmi co spekulovat, pretoze je to zbytocne riziko. my sme s detmi tuto operaciu absolvovali dokopy 4X a vzdy radikalne zlepsenie dzravotn.stavu nastalo

matkahelka
28. apr 2023

@zuzinabila neviem, kazdy lekar ma na to iny nazor. nasa pediatricka to neodporuca a ma kvantum, fakt kvantum deti, ktorym to vobec nepomohlo. moja suseda je sestricka u inej pediatricky a neraz povedala, ze posledne roky to je akysi boom, ze casto chore decko v skolke, matka vygoogli, ze vybratie mandli pomohlo (jednemu dietatu zo sto) a sup sa vybrat ich. a potom ked je decko chore rovnako casto po operacii ako bolo pred operaciou, tak s nervami chodia, ze ten doktor pri operacii nieco musel ofajcit, ked ta operacia nepomohla.

andrea_prestastna
28. apr 2023

@matkahelka chcem videt mamu co konvickuje 365dni

matkahelka
28. apr 2023

@andrea_prestastna a ja dieta, ktore je 365 dni v skolke 😉

katarinka89
28. apr 2023

@matkahelka to je teraz nejaký,,boom,, to konvickovanie? Lebo doteraz keď boli deti choré tak lekár mi nič takéto neodporucil, ale dr.v nemecké mi to odporučila....

matkahelka
28. apr 2023

@katarinka89 neviem, ci teraz. moje dieta skolku realne odchodilo a neodmarodilo, ja s tym skusenost nemam. mam susedu zdravotnu sestru u pediatricky, oni to odporucaju uz dlhe roky. lebo je to par minutova zalezitost a bez chemie. a aj svagrina to praktizovala tak ako som pisala a im to fungovalo na 100%, akonahle 2-3 dni vynechali, synovec uz mal sople.

autor
28. apr 2023

@gabika128 väčšinou sme hneď dávali pamycon uniflox no už sa pár krát stalo ze boli kašľala a mala teplotu hlavne mladšia od nej chytila

marabeska
28. apr 2023

Pri soploch inhalujeme Vincentku 2x / deň + infralampa 2x/ den. U nas to pomaha zbavit sa zelenych soplov. Nadchu mavame casto, ale antibiotika sme brali za posledny rok len raz.🙂

anjelok
28. apr 2023

Skusali ste nejake orl probiotika?

katarinka89
28. apr 2023

@matkahelka a chceli ti konvickovat? Ja som to teda ešte nepraktizovala a u tých mladších ( 2,3 roky) si to ani neviem predstaviť. Počas toho sa musí dýchať ústami, však?

katarinka89
28. apr 2023

@matkahelka a ešte ma napadlo: to je len čistá voda? Ci sa do toho niečo pridáva?

zuzinabila
28. apr 2023

@matkahelka tak matka to urcite nevygoogli,kedze na operaciu musi byt ta mandla zvacsena a to sa zistuje vysetrenim predtym aby bola indikovana operacis

autor
28. apr 2023

@anjelok rinogermina ….ak poznáte ešte iné napíšte mi prosím

anjelok
28. apr 2023

Bactoral

livuska124
28. apr 2023

@matkahelka pri odstránení nosnej mandle nejde len o to, že to má pomôcť dieťaťu byť menej choré. Ak je mandla ozaj zväčšená a je odporúčané odstránenie, býva to preto, že veľká mandla spôsobuje upchavanie sluchovej trubice, zápaly stredného ucha, chrápanie, apnoe (zástavy dýchania v noci), zlý vývoj reči, gotické podnebie, chybné postavenie zubov, atď ... Operácia musí byť indikovaná otorinolaryngologom, to nie, že matka si povie že chce, lebo ma často choré dieťa.

gabika128
28. apr 2023

Naša Dr dáva pamycon do nosa až keď sú dlho zelené sople a horúčka dlhšie ako 3 dni. Prvý rok v škôlke to bolo veru častejšie, tento šk rok už skoro vôbec, zelené sople sa vyliečia samé doma, na kašeľ mame inhalator a sirupy na rozpustenie hlienov. K Dr chodíme až keď sú horúčky 4 deň, čo býva už čoraz menej.

gabika128
28. apr 2023

Inak dnes som počúvala s jednou Dr podcast a na konci podcastu sa spomínajú sople, prečo nerobiť stále vyter a dávať ATB...
Ak si niekto chce vypočuť :
https://podcasts.google.com/?feed=aHR0cHM6Ly9hb...

autor
28. apr 2023

@gabika128 link nefunguje

gabika128
28. apr 2023

Je to podcast s názvom Ľudskosť - 92 epizóda. Dá sa vypočuť na google podcastoch alebo na stránke sme.sk

https://podcasty.sme.sk/c/23159151/pediatri-sa-...

autor
29. apr 2023

@marabeska môžem poprosiť akú infra lampu máte ?

andrea_prestastna
1. máj 2023

@matkahelka ved 365 dni ani skolka nieje, ten MK sa nikdy nezmeni😄😄😄😄😄🤣

matkahelka
1. máj 2023

@andrea_prestastna aka otazka, taka odpoved 😉

veruska82
2. máj 2023

@gwendolyn mojej vybrali mandlu, mala i imunor, i bronchovaxon a pneumokoka, moraxelu a branhamelu ma stale pozit, i po atb!!!