Je nutná obriezka?

13. mar 2022

Ahojte. Mam otazku ohladne predkozky maly ma o chvilu 5 rokov. Mame vsak problem s predkozkou. Totiz sa mu tam robia zakazdym take trhlinky( staci ked si ju trosku napne vo vani aby si ho oplachol, a uz tam ma ranku😔) nestahujeme nasilu, vie si ju stiahnut ( par krat) ale za cenu tychto raniek a aj mu to ie tazko. Cize mi z toho vypliva uz len fimoza. Co samozrejme idem riesit tento tyzden z dr a nasledne urologom pravdepodobne. Len sa chcem spytat mamiciek co s tym maju skusenost, naozaj je nutna obriezka? Ujo google len to ukazuje, existuje aj nejaka ina liecba co vam pomohla? Aby sme sa vyhli tejto operacii? Dakujem

ildiko36
13. mar 2022

Napiš mi ip

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
13. mar 2022

Ja by som isla do obriezky po konzultacii s urologom. Napr v USA je vacsina muzov s obriezkou a nechapu nas v Europe, ze co to Tu nerobime ako na pase. Cize ked tam ti muzi spokojne funguju, tak budu aj nasi chlapci. Hlavne keby sa mali trapit s bolestou

gabsisi
13. mar 2022

Skús slezovy krém od just. Nášmu 5,5 ročnému prešla až teraz pomocou tohoto krémy. Ale treba aj po prejdení pravidelne sťahovať.

anjelicek26
13. mar 2022

@gabsisi im sa robia trhliny, nemaju problem s pretahovanim ako takym, ale pretahovanim cerstvo zrastenych ran... a k autorke - ak tam mate uz zrasty, ktore sa opakovane otvaraju, robia sa nove mikro jazvy a zasa to pretahuje tak stale dokola, ja by som sa tej obriezke az tak nebranila. Samozrejme sa porad s urologom, kludne aj dvoma, my to nevidime. Kazdopadne podla mna cakat nie je cesta, jedine ze by tomu dal fakt par tyzdnov svaty pokoj, co je podla mna v tom veku dost tazke a hygienicky nie velmi ucelne... Syn na zakroku bol s ineho dovodu (oddelenie laserom, nadstavenie uzdicky), ale my sme mali iny problem. Celkovy zakrok je par minut, hojenie bezproblemove...

paulinka17
14. mar 2022

@gabsisi ahoj, ako dlho ste používali ten krem? A ako často? My ho zatiaľ mame asi dva mesiace a moc rozdiel nevidím. Ale natieram len raz denne

gabsisi
14. mar 2022

@paulinka17 nášmu sa nerobili trhlinky ale vôbec nešla pretiahnuť. A s krémom hneď na 1 x zostala pružnejšia a kúsok povolila. Celkovo som krém použila tuším 5 x a s ním to bolo v pohode. Teraz má skoro 6 r a ide to v pohode, ale vždy pretahujem keď je vo vani aspoň 10 minút a pod hladinou ide.

Držím palce

keyla38
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ga123ra
27. feb 2024

@anjelicek26 dobry den,robi sa to laserom aj na SK?