Je možné, že ročne dieťa prehtlo tužkovú batériu AAA

3. máj 2024

Je možné že ročne dieťa prehtlo tuzkovu batériu aaa, moje dve deti ďalšie meneli baterky v ovládačoch a moje tretie najmenšie behalo po koberci a bojím sa či im niečo nespadlo s dózy myslíte že by kašlalo alebo niečo ???žeby som to tak zistila

matullienka
3. máj 2024

Pre pána ako ťa to napadlo? Ročné dieťa má ešte problémy jesť pomaly kasovite jedlá alebo pokrájané na mini kúsky neviem si predstaviť ako by prehltlo baterku veľkosti aaa bez zakuckania

autor
3. máj 2024

@matullienka na naše bábo čo vydi všetko tisne do pusy preto ma to napadlo a zľakla som sa

tundra
3. máj 2024

Odporucam, okamzite rötgen,obsah baterky rozlepta sliznicu,otrava.Cital som ako dieta prehltlo knoflikovu baterku a zomrelo.

hederamonstera
3. máj 2024

Nemyslim si ze by prehltlo taku baterku, mam skoro rocneho a teda nie je tak hlupy…okostuje ale neprehltne. Podla mna by sa mu to ani nezmestilo cez krk, vsak my dospeli by sme s tym mali problem.

pribinak
3. máj 2024

Nemyslím si, že by ju prehltlo. Jednak je dosť velka (krk dieťaťa maly a úzky) nechuti a minimálne by kašľalo.

butterflyeffect
3. máj 2024

Radsej ako si domyslat ist na pohotovost a byt si isty ze je vsetko ok-tiez som citala na internete ako dieta prehltlo baterku-vypalilo mu to dieru v zaludku-akutne operacie a dozivitne nasledky-tak radsej by som sla l lekarovi a nech na mna pozeraju hoc aj ako na blazna ale lepsie ako riskovat ze sa dietatu nieco stane…

tundra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
koniarova
4. máj 2024

A chýba ti tá baterka? Či prečo ťa to napadlo?

karolinakovac
4. máj 2024

Bola baterka nabitá alebo vybitá? Ak nabitá tak máte problém, okamžite do nemocnice

koniarova
4. máj 2024

To akože takúto myslíš? Ak áno, neexistuje aby to ročne dieťa prehltlo. Nemožné.

autor
4. máj 2024

@koniarova áno taká

autor
4. máj 2024

@koniarova to je tá úzka tuskova

koniarova
4. máj 2024

Veď si zmeraj, koľko má CM na dĺžku. To je absolútne nereálne podľa mňa.

autor
4. máj 2024

@koniarova 4,1cca

lol2219
4. máj 2024

@koniarova pocuvala som podcast, kde si vsetci mysleli, ze je to nemozne.. ale detsky pediater im to vyvratil.. a teda vraj je mozne, aby dieta prehltlo takuto baterku (aj AAA ale aj AA)
Autorka ak ti teda ta baterka chyba, asi by som nic nepodcenovala a sla na rtg..

koniarova
4. máj 2024

@lol2219 ročne dieťa 4,1 CM predmet? No neviem. Ale nehádam sa.

ahhola
4. máj 2024

Hladaj tu baterku, ak nenajdes a zbastil ju, perforacia creva. 💥
Treba nehody doriesit vzdy, my, ked sme len stratili ihlu, museli sme dohladat.

lol2219
4. máj 2024

@koniarova tiez som sa cudovala ale vraj to netreba podcenit..

januska12323
4. máj 2024

S baterkami nie je sranda, radšej ísť na pohotovosť a riskovať divné pohľady ako možné doživotné následky.

tundra
4. máj 2024

Tento šrob zjedol vnuk kolegu.Bola to chvilka.Pre istotu isli na RTG a bol tam.Sluzbukonajuci lekar rozhodol,ze ho nechaju vyjst prirodzenou cestou a trvalo to 5 dni.Stalo sa to vo Švajciarsku minuly rok dieta 3 roky.

slniecko5
4. máj 2024

Baterky sú veľmi vážna vwc, info priamo od kamošky, čo robila na detskom urgentne, rozklepaju sliznicu a môže to skončiť najhoršie😢. Utekajte urobiť RTG, vedia to vybrať.

slniecko5
4. máj 2024

Inak mne 9m syn zjedol 5centovku, ktorá sa mu zasekla v krku, skončil na operačnom stole o pár hodín, pri deťoch do roka je mozne všetko naozaj.

tundra
4. máj 2024

Oprava,šrob vysiel po 15 dnoch...

ahhola
5. máj 2024

@tundra sa tam niekde "vrtel"... V 90.isiel na CT dobry serial, Kdyz se slunci nedari... a pubina tan zhltla rúž. Musela ukazovat hovienka😅no ruz, oble, plastove sa mi zda uplne v poho oproti kovovemu, ostremu predmetu.