Je moje dieťa urieknuté?

elcoro
25. máj 2021

Ahojte, nemáte niekto skúsenosti? Malý ma 12 mesiacov, v noci aj 30 krát hore aj 40,je kojeny, posledné 2 noci v kuse vrci, plače, dám mu cicik triska sa skludni, asi na 15 minút a potom zasa, dám vodu, cumlík, cici, v kuse ne kľudný, od narodenia nemá dobrý spánok, stále sa budil aj 20 krát v noci, ja nepoznám to aby sa mi zobudil len 2-3 krát za noc..... Už som hotová, táto noc úplná katastrofa každých 20 minút a rev.... Dieťa prispieva pekne, cez deň má 2 spanky po hodine a hodine a pol. Bola som s nim aj u Dr. Vraj všetko v poriadku, povedala mi ze aj také sú deti.... Chcela som ho odstavit od cici, fľašu nevezme ani za svet do pusy a pritom cumlík ma v pohode, mam pocit ci to dieťa nieje utieknute, ten spánok v noci v kuse to ani nieje spánok len bdebie a zasa je hore. Mate niekto skúsenosti.?

elcoro
autor
25. máj 2021

@elcoro a ze zuby? 12 mesiacov idú zuby? Terazi vyšla jedna stolička horná, ale ani keď mi nejdu zuby je to to iste

majka1231990
25. máj 2021

Ak si mysliš,že je urieknuté,tak vezmi jeho ocikanu plienku a vytri mu ňou oči..

elcoro
autor
25. máj 2021

@majka1231990 spravila som to, aj iné veci som skúšal
co s tým súvisia a nepomohlo 🤦‍♀️

majka1231990
25. máj 2021

Ak nepomohlo toto a ani iné veci,tak nie je urieknute.. nie si nervozna? To detičky veľmi citia..možno už malemu nestači cici a je hladny v noci.. možno ho naozaj trapia zubky..

selest
25. máj 2021

Ma vonku vsetky stolicky? Lebo tie idu pomaly a trva to kym sa posuvaju.

mike_bassett
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
25. máj 2021

@elcoro ved ked vysla horna stolicka, tak mu idu zuby... mojmu synovi v tomto veku isli stolicky a cca 2 tyzdne sa o polnoci zobudil a hodinu vrieskal, kym mu nezabral nurofen

ruzovakrava
25. máj 2021

@elcoro prečo ťa hneď napadajú nejaké nadprirodzené javy? Ja viem že zúfalý nevyspatý človek urobí hocičo ale robiť na ňom nejaké očistné rituály, neblbni 🤦‍♀️ a áno viem ako ti je, moja staršia začala spávať normálne keď mala 2 roky, odvtedy zas riešim zjapanie zo sna (dojčená nebola). Pravdepodobne je dráždivejší, plus to že sa ešte dojčí, zuby sa môžu tlačiť hrozne dlho, plus prebieha uňho stále veľa zmien, veľa nového sa učí a ak je taký že to viac prežíva tak aj spánok má nepokojnejší.

elcoro
autor
25. máj 2021

@0silvia0 Nurofen dávam pred spaním už asi 3 mesiac lebo vrieska furt, je to normálne? Nie nieje, pred polnocou sa zobudí a vrieska zasa dám mu Paralen, pospi trocha zobudí sa a vrieska ďalej..... To dokedy mam dávať analgetiká?

elcoro
autor
25. máj 2021

@majka1231990 ôk aj keby bol hladný, čo mu mam dat okrem cici keď fľašu mi vypluvuje, skúšala som sunar, Nutrilon, všetko pluva, dám mu to na ten Pohar s Cuciacikom, nechce ani tak a pritom čajík takto vypije v pohode, na večeru ma krupicu alebo rôzne kaše.... Tak čo mu mam dat v noci okrem cici?

elcoro
autor
25. máj 2021

@selest 2 prvá stolička je prerezana horná, iné nevidím

selest
25. máj 2021

To moze byt podla mna aj nieco s dozrievanim nervovej sustavy. A to neviem ci vobec vies nejak.ovplyvnit. Syn mal take obdobia ze sa budil kazdu noc a reval. A potom yo same preslo. Vela deti toto robi

elcoro
autor
25. máj 2021

@majka1231990 a ci som nervózna? No 12 mesiacov v noci vstávam aj po 40 krát malý spi so mnou, toľko co zatvorí oči on je zasa hore, a k tomu mam 4 ročného syna co vstáva už od pol 7 a takto fungujem 11 mesiacov, tak asi som nervózna, podráždená a všetko okolo toho a toho vrescania, a plaču

dskjhfdlkdjhl
25. máj 2021

@elcoro chodite dost von? Ako travite den? Inak, to vazne mu tri mesiace davas kazdy vecer nurofen?

stanulienkat
25. máj 2021

Preboha!!!! v 21. storočí ešte niekto verí na urieknutie??? To je dosť smutné, že dospelá žena robí takéto rituály. 40 krát na noc som vstávala aj ja bohužiaľ. Niektoré deti sú viac temperamentné.

zildo
25. máj 2021

@elcoro čo robíte cez deň? Nezáživa veľa vnemov? Aký máte rituál pri uspavani? Ja som si myslela,že s prvou dcérou to bolo hrozne ale keď čítam,že 20-30 v noci hore tak som na tom bola ešte fajn..nám pomohlo spoločne spanie aj keď niekedy v obývačke v sede na gauči.
Asi je len kontaktnejsie,chce byť pri tebe a ak mu idú zúbky tak sa len na tebe a na ciciku ukľudní a cíti sa bezpečne.

katarina9593
25. máj 2021

@elcoro prepáč ale rozhodne si nemyslím že by to bolo urieknutie ...naša dcéra keď sa narodila mala zlomenu kľúčnu kosť ...revala jak túr ... Keď sme prišli domov doslova sme mali muky ... Od 7vecer začala a revala až do 1-2rana. A čo som mala povedať ... Vozila som ju v aute po nociach aby spala...áno moja chyba... Ale aspoň aby chvíľu spala som to robila ... Ja som bola nervózna tak jasné že sa to prenieslo na dieťa ...chápem tá že si už vycucnuta ale to chce kľud .. muž ti nevie pomôcť ??... Nech si odpocines ... Moja malá nebola kojenia ale tiež sme mali dosť problémov pri ktorých som myslela že si už vlasy vytrhnem ale potom to ustalo a bol kľud a potom začali zúbky kým jej vyliezli ...nehovorím že bola zla ale tiež keď mala chvíľu tak katastrofa ja som sa nemohla nikam pohnúť a neviem či je dobré dávať dieťaťu 3m nurofen a Paralen ...stoličky tiež keď sa jej tlačili a ešte stále nemá všetky zúbky má 13 vonku ale čo už narobíme musíme pretrpieť ... Daj sa hlavne do kľudu poziadaj niekoho o pomoc ak sa ti dá a kdpocin si 😉👌

bafka
25. máj 2021

Určite idú zuby. Môj ich cítil keď ešte nebolo ani nič vidieť. A takéto noci čo píšeš sme mali aj my. Stále reval, staaaaaaaale. Každú chvíľu hore. A to bol na um, nekojila som, takže vedela som koľko vypil a že hladný nie je. Bol to jeden veľký horor. No čo poviem, doteraz zle spáva a budí sa. Má cez 3 roky🤷🏻‍♀️ Vraj sú také deti...

thoughtfulweirdo
25. máj 2021

Neverím na urieknutie. Ale verím na to, že sú proste také deti, bohužiaľ. Dráždivé, extra zle spiace. Mám také, nočný spánok sa začal podobať na spánok až po 2 rokoch.

elcoro
autor
25. máj 2021

@dskjhfdlkdjhl vonku sme celé doobeda, spinka v kočíku hodinu, potom sa vonku hráme, dní ideme na obed, potom sa hraje dnu, poto. Ide starší spat a menší troska neskor a po spánku zasa vonku až do večera, no dávam mu každý druhý každý tretí deň určite lebo keď mu dám tak pospi aspoň od tej pol 8 do pol 11 vez prestávky a potom to začne rev, plač a pod

elcoro
autor
25. máj 2021

@stanulienkat prepáč ale už som zúfalá a napadá ma hocico

elcoro
autor
25. máj 2021

@zildo deň mame v pohode si myslím, ráno raňajky, potom ideme vonku doobeda, pospi cca 1 hodinu v kočíku okolo 10 zaspi, potom vstane trocha sa pohra mé ideme dnu na obed, starší syn ide spať a my sa hrajeme dnu, menší ide spať potom cca okolo 3 poobede kedy ako záleží koľko spi doobeda pospi hodinu niekedy hodinu a pol. Vstane napapame sa a zasa ideme vonku a sa hrajeme, večer večera okolo 6 a ide spať na pol 8, na kojím, trocha po nosím a spat, spi so mnou na manželskej posteľ od narodenia, čiže je stále pri mne

bafka
25. máj 2021

@thoughtfulweirdo ja na to ešte len čakám😃 má cez 3 roky a neviem či spal 15x celú noc bez vrešťania, budenia, rozprávania, neustáleho prehadzovania sa....
@elcoro tiež som nervózna príšerne, okolo 2 rokov to bolo najhoršie, vstával 6:30 a zaspal po 23! Cez deň nespí od 1,5 roka. Noci čistá katastrofa. A dr mi hovorila, že sú také deti... no fakt som bola súca na psychiatrii.
A verím na urieknutie, kto nezažil, nepochopí🤷🏻‍♀️

selest
25. máj 2021

Ja som napriklad v 12 mesiacoch zrusila nocne kojenie. A to tiez pomohlo k lepsiemu spanku. A ak nie aspon sa mozete pri nom prestriedat s muzom a mozes sa aspon semtam normalne vyspat.

elcoro
autor
25. máj 2021

@katarina9593 manžel chce pomôcť, dnes v noci prišiel on ze ho reku ponpsi, malý plakal ešte viacej, 30 minút som šla preč k staršiemu a nemohol manžel malého ukludnit, po 30 minútach som to nevydržala a som sa vrátila dala ho na cicik a furt rev, nakoniec som o 2 ráno dala Paralen a zaspal aspoň na 2 hodiny a potom opäť rev a vreskot,

elcoro
autor
25. máj 2021

@bafka to mi povedala ja moja Dr. Ze sú také deti. A to j som si myslela ze ten prvý syn bol horor ale to keď porovnávam s nim toto je zlý sen na zblaznenie

elcoro
autor
25. máj 2021

@selest neviem ako sa mam s mužom pre striedať keď pri nom reve ešte horšie ako pri mne a neuspi ho ani za pana

elcoro
autor
25. máj 2021

@selest návod ako zrušiť nočné kojenie?

kockopes2206
25. máj 2021

@elcoro ja som to mala velmi podobne, mam troj rocny rozdiel medzi detmi a druhy syn sa do 2,5 roka budil asi 30 x za noc. Ale ani jeden krat ma nenapadlo mu kvoli tomu dat lieky, aby si poslpal. A ani raz v zivote ma nenapadlo, ze je urieknuty. Je to smutne, ale take deti naozaj existuju. Ked aom si precitala, ze si mu pretrela oci ocuranou plienkou, myslela som si, ze ma nic v tejto diskusii neprekvapi, ale podarilo sa ti to prekonat tymi liekmi. Pre boha, nedavaj mu ich, to je strasne casto kazdy treti den, ved mu nicis pecen. Ja som neni odporca liekov, ale ak deti nemali teplotu alebo velku bolest, v zivote by som im nedavala lieky. Inak aj sirupy su tazke na zaludok a obsahuju dost cukru, to nie je najlepsie na zaspavanie. Proste vydrz, pospi si s nim cez den, ono to skonci.

selest
25. máj 2021

@elcoro chod so starsim k rodicom alebo niekam, reve aj pri tebe, paralen mu vie dat aj muz, ved sa zblaznis. Semtam si musis oddychnut. My sme mali obdobie asi 3-4 mesiace ze sa maly raz aj 2x zobudil. A v noci mi aj 2 hodiny skriekajuc vrieskajuc behal po byte do vsetkeho buchal, rozhadzoval veci, tahal nas za ruky. Nic nepomahalo. Po case to preslo. Teraz to semtam spravi. A zas vrieska cele dni..No ja som bola na prasky, ale aspon potom zaspal a vyspali sme sa. Vsak to musi byt psycho nevyspat sa tak dlhu dobu. 😨Ja ho proste v sobotu pobalim a zanesiem na cely den mame. A nech vrieska tam, inak by sme sa zbaznili. Zial niektore deti su take. Aj mne dr povedala ze z toho vyrastie. Stale cakam kedy..