Je moje dieťa autista?

26. júl 2022

Ahojte. Chcela by som sa opýtať. Moje dieťa je veľmi šikovne ma 17 mesiacov. Vie tancovať na pesničky, vie priniesť vec keď mu poviem ( sandálky, topánočky, ponožky, vie sa napiť keď mu poviem napi sa, ukazuje prstom na vek ktorú chce…) hovorí zúbky ( Puky, vie si umyť zúbky, papac, mňam, kakac, tata) Však ma určite ťahy ktoré sa mi vôbec nepáčia. Za prvé keď je do niečoho zazraty napríkad hra sa s niečím tak nereaguje na meno, pred spaním sa hra s gombíkmi, niekedy pozerá rozprávku a začne kričať a mávať s rukami ako keby ho niečo vytočilo, nevie sam pekne papať lebo si všetko napcha do pusi čo ma na stole alebo to vysype proste, neustále keď ma dlhšie čaj s fľaškou vylieva ju… 😒 mám s toho stres. Máte niekto podobne dieťa ?

sissy27
26. júl 2022

Máš úplne normálne dieťa a zrejme zbytočne veľké očakávania toho čo by tvoje dieťa malo / nemalo robiť.

luccija
26. júl 2022

Jeho spravanie je upne normalne

autor
26. júl 2022

A ešte by som rada dodala že ho absolútne nezaujíma kontakt nás ako rodičov, nechce sa mojlat bozkat ( len niekedy), keď ho obliekam alebo ho mám rukách všade sa vždy pozrie len nie na mňa, očný kontakt absolútne. Ako keby sme ho vôbec nezaujímali, rovesníci ho zaujímajú aj keď prídu sesternice hra sa s nimi naháňa a tak ale my ako rodičia vôbec

pribinak
26. júl 2022

Nerozumiem na základe čoho si vyhodnotila že je autista?

Keď je dieťa zaujaté hrou, tak ho nevyrušuj a nevykrikuj na neho. Kašle na teba. To robí aj dospelý človek, ten ti ešte aj vynadá že vyrusujes

Alebo to, že sa teší a prejavuje emócie celým telom? Však to je u deti, ktoré ešte nedokážu verbalizivat niektoré emócie úplne nirmalne

A nerozumiem čo by ho na tebe malo ako zaujímať? Vidí tá každý deň, vyzeráš pravdepodobne stále rovnako. Jasne te ho zaujímajú iné kontakty, ini ľudia, veď objavuje svet

lenkasarka
26. júl 2022

Ženy Vám už úplne zadrbava. Na zdravých deťoch hľadáte chyby a nedokonalosti 🤦‍♀️

januska12323
26. júl 2022

Máš normálne zdravé dieťa, namiesto sledovania každého jeho pohybu si radšej čítaj knihu o vývine.

autor
26. júl 2022

Ako viete, som matka prvého dieťaťa, neviem ako sa ma dieťa chovať čo je normálne a čo nie. Radšej sa človek opýta ako ma niečo zanedbať

iwesska
26. júl 2022

Mas stres z toho,ze mas normalne dieta? 🤔 Nechapem,naco je dobre nacitat si zoznam autistickych priznakov a potom dieta detailne sledovat,ci niektore z nich nema🙈 Ze nereaguje na meno,ked je zaujate? Poviem ti tajomstvo 🤫,ale vtedy nereaguje ani 2,3,5,6r....dieta a casto ani muz😂 Ze sa hra s gombikmi? A s cim sa ma hrat,ked ich ma po ruke? Ine deti si cmulaju palec,tahaju vlasy. Ze rozhadzuje pri TV rukami? A preco sedi 1,5r.pred TV,ked ani nerozumie poriadne tomu,co pozera? Nedavaj ho k TV a mas po probleme. S jedlom sa hra kazde jedno dieta,myslis,ze ty si to nerobila? Predpokladam,se nie si autista. Prestan ho tolko sledovat,lebo sa z toho scvoknes. Absolutne nic na nom nie autisticke.

barbora0308
26. júl 2022

Uplne normalne dieta, odporucam knihu Aha ja rastiem 👍

autor
26. júl 2022

@iwesska tak on keď pozerá TV tak jedine tie pesničky alebo Masa a medveď a na tom sa teda smeje, niekedy znervózňuje a tak. Určite nesedí celý deň

elizabet173
26. júl 2022

chceš určiť diagnózu od žien na MK pre dieťa ktoré ešte nemá pol roka? Vieš o tom, že to je niekedy ťažké pre odborníka v troch rokoch? Menej čítaj po nete a užívaj si materstvo. Pre d TV nemusí sedieť vôbec, pesničky pusti z CD

autor
26. júl 2022

@elizabet173 nechcem určit diagnózu chcem sa spýtať skúsených matiek na ich názor.

iwesska
26. júl 2022

Vsak jasne,ze sa znervoznuje,lebo tomu nerozumie. To su rozpravky tak pre skolkarov, nie pre batolata.

kacena4
26. júl 2022

nie nie je autista v tomto veku ak ma dieta autizmus ma casto poruchu reci/nerozprava a byva mentalne postihnute. na tvojho nic nesedi

elizabet173
26. júl 2022

a keby ti tu napísalo desať žien, že má znaky autistického dieťaťa, tak urobíš čo? No nič, budeš ho ľúbiť tak, ako doteraz, tak či tak by mu diagnózu nikto dnes nestanovil. Prestaň sa tým zaoberať, toto obdobie, kedy dieťa všetko spoznáva, sa nikdy nezopakuje

viestta
26. júl 2022

Skúsené matky ti napísali, že máš normálne dieťa. A teraz už je iba a len na tebe, či sa ukludnis a budeš si s ním užívať neopakovateľný a krásny čas jehondetstva alebo ho budeš ďalej pozorovať a hľadať ďalšie príznaky. Tak ci tak na diagnózu je priskoro, a tu ti aj tak mamičky neurčia.

autor
26. júl 2022

Máte pravdu úplne mi šibe🫠

julish
26. júl 2022

Tak keď ti záleží na jeho zdravom vývoji, telku mu do troch rokov nezapinaj

marzuz89
26. júl 2022

Telku vypni aspon na dva roky, caj prelej do poharika, rukami babrat sa v jedle nedovol, uc ho pekne s vidlickou napichovat, a uzivaj si, ze mas zdrave dietatko. Urcite si precitaj nieco o psychologii dietata, o jeho rozvoji, vyvoji, psychomotorike.

svetlonos
26. júl 2022

a uz si si pozerala ako rychlo sa menia tie obrazy v masa a medved ci pri pesnickach ?? To mozog takych malych deti vobec nie je schopny spracovat.
A uplne odhliadnuc od obsahu v maši. Mu tym narobis viac skody ako osohu.
Neviem kolko mas rokov, ci medzi 20-30 alebo nad 30. Pamätas si, ake prve rozpravky a v akom vedku si pozeravala ty 🙂? To nemyslim v zlom co ti pisem.
Kedysi boli kreslene rozpravky prisposobene naozaj detom, dnes sa tie rozpravky vacsinou ken tak tvaria. Vobec vsak nie su pre deti ok.

Inak maly tvoj je uplne ok a ja ked si nie som v niecom ista alebo skor ma zaujima nieco o vivoji tak vygoogliˇ, pozriem v knihe alebo opytam kamosiek s podobne malymi detmi 🙂
Nestresuj zbytocne. Ak malemu vydrzi cely zivot taka suoer koncentracia, tak to bude skvele. Mozu aj party robit a on bude v pohode spat alebo sa ucit 😂

marzuz89
27. júl 2022

@svetlonos inak argument mojej maminy ked mal syn tak rok a pol - preco nepozerava rozpravky, ved aj ty si ako mala pozeravala 😆 presne toto, co pises. AKE a KEDY. V jednom, dvoch ani 3 to nebolo. A ja osobne az v 5 rokoch.

svetlonos
27. júl 2022

@marzuz89
no ved prave, niektore mamy bud uz zabudli alebo sa im o kus posunuli vnimanie.
My sme pozeravali matka a kubka, tie figurky z plasteliny, pat a mat, macko usko 🙂 To boli casy
Masu si teda aj ja rada pozriem, je to sranda ale nie pre takych mini 🙂
Co si mame povedala na to 😁?

zuzanockamt
27. júl 2022

Autorka:
Úplne normálne dieťa. Či chceš silou mocou diagnózu? Dnes každá hneď rieši autizmus a ešte mi to príde tak, že sa silou-mocou hľadá aspoň nejaký príznak. Hoci žiadny nie je.