Je lepší Espumisan či Sab simplex na bolesť bruška?

mirka1004
6. okt 2013

Kočky na bolesti bruška detičiek čo u vás lepšie zaberalo Espumisan či Sab simplex?

06katka
6. okt 2013

ja som nedavala ani jedno....potrela som brusko Pupikom a dala Biogayu...to su probiotika a tie zaberaju najlepsie aj ked su drahsie :(

nikuska1202
6. okt 2013

nam velmi pomahaly kvapky Baby Calm su prirodne a aj chutne🙂my sme mali veelke problemy a stym nam to ustupilo

beah
6. okt 2013

Ahoj, ja som dávala Sab simplex, pretože magistra v lekárni mi hneď povedala, že zloženie je rovnaké, ale Sab simplex sa dá predpísať od pediatra na recept, Espumisan nie. Určite je rozdiel v cene, takže ja som zvolila lacnejšiu alternatívu. Taktiež som používala gél Pupík, je výborný.

11nika11
6. okt 2013

Moja malá s bruškom mala problém ozaj len občas no zo začiatku sme brali Sab simpex ktorý jej ale moc nepomáhal tak som potom prešla na Espumisan L a ten sa osvedčil 🙂

grundia
6. okt 2013

Sab simplex nam Dr.neodporucala hned pretoze je pre male deti silny,az po tom 3tom mesiaci.My sme davali Espumisan L

monstos
6. okt 2013

Sab simplex. Bol hustejsi -lepsie davkovanie ( davali sme aj na cumel 🙂 a bol myslim aj sladsi 🙂

anima9
6. okt 2013

Espumisan L aj Sab simplex obsahuju účinnú zložku Simeticon, ktorý posobi proti nafukovaniu. Rozdiel je len ten, že Espumisan L ma v 1 ml 40 mg simeticonu a Sab simplex ma v 1 ml okolo 349 mg simeticonu (cize podstatne viac). Z Espumisanu L sme mavali zapchy a zo Sab simplexu nie. Bude to asi tými ostatnými pridavnými latkami, čo su v lieku. Treba vyskusat.

beatrice28
6. okt 2013

Ja som používala Espumisan L, ale nemala som pocit, že by to nejak zabralo.

dada3003
6. okt 2013

Ja som pri dcérke používala sab simplex, predpísala nám ho lekárka a pomohol v prebehu dvoch troch dní, a potom sme ho užívali dlhodobejšie a koliky sa dcérke už nevrátili. Jednoznačne by som odporučila sab simplex

jajabajaja
6. okt 2013

nam nepomohol sab simplex, ani espumisan. zo zufalstva sme kupili infacol. nepomohol ani ten. drobcek si to musel vybojovat proste sam. boli to uplne vyhodene peniaze.

hori
6. okt 2013

mne vyhovovalo, ze espumisan je radsi - babatko lepsie prehltlo z lyzicky, sab simplex je husty - mala ho vypľúvala...

lucinkax
6. okt 2013

My sme davali Espumisan L, a hlavne pomohli probiotika Bio Gaia,kedze sme mali koliky do 5 mes. Naozaj tie probiotika stoja za to 😉 Ale samozrejme,ze zalezi aj od toho ako babo papa, ci je kojene a ci na UM . Ale prejde to postupom casu, len musi dozriet traviaci system babatka , preto maju deticky bolesti bruska .

red_rose
6. okt 2013

Každý organizmus je iný, preto sa nespoliehajte na to komu z nás pomohli ktoré, ale naopak musíte si to sama odskúšať, ktoré mu pomôžu viac...mne poradili sab simplex, že je lepší ako espumisan L, a v našom prípade, to bolo naopak... 😉 ...ale myslím si, že trpela aj tak, po štyroch mesiacoch to prestalo a začali zuby a dodnes....takže asi som Vas nepotesila... ☹

vvia
6. okt 2013

nam nepomohlo ani jedno az Baby Calm a Lactobacilky baby

ustrachana
6. okt 2013

Sab mojmu drobcovi narobil viac zle, maly bol zapeceny, mrzuty.po vysadeni to preslo s espumisanom skusenost nemam.

nati78
6. okt 2013

my davame Sab Simplex cca od 4.tyzdna veku babatka na pokyn lekarky, lebo sme mavali strasne koliky a bozkavala by som ruky tomu kto ho vyrobil. Sice to trvalo tyzden este ale uzasne zabral a z uzlika nervov a totalne jaciaceho babatka sa nam zrazu stalo pokojne babatko, ktore krasne spinka....Ak nahodou aj prikrmujete a je to este male babo, tak je k tomu vyborna Beba Sensitive, nam to zabralo uzasne a doteraz sa nam problem s bruskom nevratil a to to vyzeralo tak ze nam hrozila hospitalizacia....

zabka7
6. okt 2013

Infacol a predovšetkým BioGaia kvapky a dobrý je aj pupík krém na bruško

lucia20
6. okt 2013

najlepsi je Babycalm. ani sap simplex ani infacol ani espumisan nam nepomohli. len babycalm

laura0
6. okt 2013

Nám nepomohlo ani jedno ani druhe.....skusali sme aj Baby calm ,ale ani to nepomohlo ,koliky treba proste len pretrpiet a dietatku pomoct ulavovou polohou ,,na tigrika".....u nas trvali koliky od 3-8 tyzdna.potom vymizli a bolo dobre,nepomahala ani rektalna rurka,ani feniklovy caj...Od 4teho tyzdna som jej zacala davat aj Biogaiu a ako som uz pisala koliky presli vo 8tyzdni ale ci to bolo ucinkom tych prbiotík netusim....

googlinqa
7. okt 2013

espumisan absolutne neucinny u nas sab simplex lepsi ale necakaj extra zazraky lebo to musi prejst vekom tie koliky

mimkao
7. okt 2013

espumisan mojim deťom nezabral nikdy, sab-simplex vždy.

itka5
7. okt 2013

Nám jednoznačne pomáha Espumisan, do hodinky uvoľní plyny.

casy30
7. okt 2013

Nam zabral iba baby calm.

sharlotta
7. okt 2013

"Jaky cort, taky dabol..."

haslerka27
8. okt 2013

nam sab simplex

stanislavao
8. okt 2013

nam velmi pomohol Sab simplex. espumisan je slabsi

johankaa
8. okt 2013

nám sab simplex urobil zle, malý po ňom neskutočne plakal. najviac nám zabrali masáže s krémami proti nafukovaniu a nosenie.

ferko858
8. okt 2013

Esmumisan a sab simplex su slabe. je este novsie proti naduvaniu a vola sa to infacol. Je omnoho lepsi. Najlepsie nam pomohlo nosenie a neustale pritisnutie k maminke, tiez kremik pupik a snazila som sa jest vela susenich sliviek. Slivky su prirodne prehanadlo, tak sa vedel aj sam vykakat a vyprdkat drobec.

ladytt
8. okt 2013

Najlepšie sú aj tak probiotiká na bruško zaberajú zaručene. Nás nalievali sab simplexom aj espumisanom mesiac a pol a vôbec nepomáhalo...a potom nám kamoška odporučila probiotiká Biogaia a do 5 dní sme mali problémy preč. Podobné ako biogaia sú aj infants dophilus, tiež vyskúšané s výborným výsledkom.

janinna11
8. okt 2013

Nam pomohol infacol, ked uz ani probiotika nezaberali a ja som sa nalievala miesto vody cajom od teekanne na mliecko, ale.to sme mali asi len 2x take bolesti, ale pri prvom, ked som ho prestala dojcit sme si kolikybodtrpeli obaja aso to 4-5 mesiacov...