Jazvy po kiahňach

anetkkaa_04
12. máj 2017

Dobrý deň, dcérka má týždeň po kiachniach, no bojíme sa, pretože po najväčších na tvári má menšie priehlbinky (naživo sa mi nezdajú byť také hlboké). Myslíte si, že je šanca, že sa to zahojí bez priehlbinky/jazvy? Prípadne čo by ste mi odporučili, aby sa to zahojilo najlepšie? 🙂 Ďakujem.

zdenkakarolina
12. máj 2017

Stačí,ked budete dieťa hydratovať,aby nemala suchu pleť.😉

jana_eyre
12. máj 2017

Ja som mala kiahne v 14tich a par sa mi zahojilo s priehlbinkami.. Mala som ich dlho, ale rokmi zmizli, takze si myslim, ze to nie je navzdy aj ked to ostane.. Moja dcera ma priehlbinky nad oboma ocami, z tohp ako si zmolila ocka v kiahnach.. Uz jej to tam patri, je to zlate..

ivuska00
12. máj 2017

ja mám stále jednu priehlbinku na tvári, nezmizla mi veru ☹

belllinka
12. máj 2017

Ak si zoskrabla chrasty, tak jazvy uz nezmiznu. Mne zostali nezmenene az do dospelosti a dost to teda vidno.

anetkkaa_04
autor
12. máj 2017

Chrasty si nezoškriabla, len tieto mala jedny z tých najväčších a prvých, a bohužiaľ na tvári :( Každý mi však hovorí, keď sa na to pozrie, že to má skôr tak povrchovo a menej hlboké ako na fotke, a že jej to postupom času zmizne, no neviem, čomu mám už veriť. Taktiež dcérka je nespokojná, lebo sa hanbí ísť s týmto na verejnosť, neviete, za akú cca dobu to bude lepšie, menej viditeľné a menej červené? A ako by ste to riešili, aby sa to vyriešilo čo najlepšie, najmenej viditeľne? Najlepšie zatiaľ nejaké krémy keďže to má čerstvé, používame imunoglukan, ten nám odporučila doktorka. Ak jej to nezmizne, pôjdeme na laser aj keď neviem, či je to v 13 možné.

jeennyv
12. máj 2017

@anetkkaa_04 nebabrala by som to, a laser v tomto velu urcite nie, ked sa plet a vsetko formuje..nie je to ziadna tragedia aj ja som mala mini priehlbinku a uz ani neviem, kde na tvari je..

silvid
12. máj 2017

@anetkkaa_04 svedske kvapky maria treben a nechtikova masticka obe dokazu jazvy eliminovat aj uplne odstranit...len treba natierat dlhodobo poctivo dlhodobo aspon 2x denne

roxy333
12. máj 2017

Ja odporúčam krém z mŕtveho mora,je účinný aj na staré jazvy,používam ho aj na iné kozne problémy, mám s tým len kladne skúsenosti,ak chceš viem ti ho posunut
Roxy 😇

bosoriak
12. máj 2017

@anetkkaa_04 Ja mam tiez dve jazvy po kiahnach na tvari a v zivote by ma nenapadlo hanbit sa ist na verejnost. Ako chapem, ze 13 rokov je tazky vek, ale tak snad ju v takom comsi nebudete podporovat a skor jej vysvetlite, ze su to dve male bodky, ktore si nikto ani len nevsimne. A ak si aj vsimne, tak co?

Nikto nie je dokonaly, nikto nema na 100% perfektnu pokozku a ak teraz vysiluje kvoli dvom malym cervenym priehlbinkam, ktore aj tak o chvilu zmiznu a splynu s pokozkou, co bude robit, az bude mat pubertacke akne? 🙂

Mozes jej na to kupit nejaky korektor, aj ked teda mne to pride uplne bizarne, kvoli takymto dobkam riesit laser a ja neviem, co este.

Drzim palce.

jankkaa_77
12. máj 2017

@bosoriak ono skôr ide o to, že sa bojí reakcie okolia, keď to je ešte také červené, a nemá tam len tieto dve ale ešte asi štyri menšie červené bodky, ktoré sa tiež zatiaľ nedoliečili. Ja jej tiež vravím, že sa to vylieči, tak snáď áno. 🙂

jankkaa_77
12. máj 2017

Píšem z druhého účtu, nevšimla som si to. 🙂

mischelin89
13. máj 2017

Ja som mala kiahne v 20tke a velmi tazke....jednu jedinu som si rozskriabala, ked som este nevedela, ze su to kiahne, vyzeralo to ako vyrazka...cize na tvari mam priehlbinku.

Ale este asi tri mesiace som bola flakata po tvari aj celom tele. Velmi zle sa mi to hojilo...nuz volky nevolky po troch tyzdnoch do prace a vyzerala som teda uchvatne 🙂

Ale vsetko sa krasne zahojilo.

mia295
13. máj 2017

Ja som mala kiahne v 12 asi cca a strhla som si dve chrasty, jednu na stehne, tu mám vydutu ale slabú a druhu mám uprostred cela 🙂 trochu vpadnutu ale nemizne, nerozšírila sa ani sa nestiahla 😊 nikdy mi život nesprijemnila tak sa nič neboj ak aj jazva ostane 😊 a keď sa ma deti pýtajú čo to tam mám tak im hovorím že je to môj vypínač 😂

monikaksinanova
14. máj 2017

Zdravim,naše deti mali kiahne a aj si strhli vyrážky a zostala tam hlboká jamka.V lekárni sme kúpili masticku Dermatix,stala okolo 50€,ale pomohla,jamky zmizli😊Natierali sme im to rok denno denne,dvakrát😊

jankkaa_77
14. máj 2017

@monikaksinanova úplne zmizli jamky? 🙂 Len som počula, že vraj sa to dá aj predpísať, aby to nebolo až tak drahé. Je to pravda? 🙂

thambelinka1
14. máj 2017

Šípkove mydlo pomáha

bazoskaa
14. máj 2017

dobrý je San aktiv krém od Justu stojí okolo 23 € 100ml balenie .. sú s ním veľmi dobré výsledky pri hojení jaziev ...

eryykah
14. máj 2017

Dcerka som kupila gel Derma E na jazvy, olej z lubovnika a tamanu olej, ma tyzden po a na tvaricke jej ostali 3 velke jamky: v strede cela, stred brady a spankova cast a to nepisem o krku uf... asi este dokupim silikonovy gel