Jazvečia masť pre 8-mesačné bábätko

petra_val
9. dec 2023

Ahojte, poprosím o radu. Môžem maličkému natrieť trochu jazvečej masti keď má strašný kašeľ? Máme ju priamo od poľovníka. Berie aj lieky predpísané od lekárky ale ten kašeľ je ozaj hrozný. Spýtala by som sa aj lekárky, ale keďže je víkend je to nereálne. Ďakujem za každú radu.

zuzanap9
9. dec 2023

Ahoj, nášmu tiež nezaberali lieky, skúsila som potom kalciový sirup ale vanilkový a je to omnoho lepšie. Skúste aj vy. No a ja by som tú masť asi aj vyskúšala,

zuzanap9
9. dec 2023

Len najprv by som skúsila na malý kúsok kožičky, či nebude mať nejakú reakciu. A keď nie, tak podľa mňa kľudne 😊

taktotedanie
10. dec 2023

Nedavala by som
Kalciovy sirup len ak je zachripnuty a klasicky ziadne prichute- to uz nie je kalciovy sirup ale sladka voda

zuzanap9
10. dec 2023

Práveže mi v lekárni hovorili že radšej ten vanilkový lebo obyčajný deti nechcú. A našťastie malému chutí.

taktotedanie
10. dec 2023

@zuzanap9 tu nejde o chut, to je najmenej pokial ide o zdravie
Mne vyslovene pediatricka odporucila normalny klasicky nie tie ochutene, ze to nie je vhodne pre deti a je to len ochutena voda ale kazdy podla svojho vlastneho uvazenia

petra_val
autor
10. dec 2023

@zuzanap9 Ahoj 🙂 kalciovy sme dostali hneď. Tak ten som mu stále dávala, ale dnes je to omnoho omnoho lepšie. Skúsili sme tú masť a asi pomohla aj ona 😊

petra_val
autor
10. dec 2023

@zuzanap9 najskôr sme skúsili presne ako píšete, a potom sme mu to ponatierali. 😊 fakt sa mu uľavilo, ten kašeľ už ani toľko nieje.

zuzanap9
10. dec 2023

@petra_val tak som rada že pomohlo ☺️🍀 a aký teda kalciovy ste dávali?

maryetta
10. dec 2023

Jasne. Kludne. Ja som tiez davala. Teraz si deti aj same pytaju a natieraju sa. Ked nemam davam aj bravcovu mast. Dr kazala ze kludne aj spredu. Aj zo zadu.
Dokonca dcera jeden cas aj zjedla 🙈 dr ze atipku na lyzicku. Kusok medu a ham.
Ona to veru v pohode. A ten “bordel” vo vnutri co bol v nej tak premastilo….

terka224
10. dec 2023

@petra_val jasné že môžeš. Ja som 2 mesačnej natierala v nemocnici, keď bola chorá