Jačmeň na oku u 15 mesačného dieťaťa

lennkka17
7. mar 2015

Ahojte. Moj 15 mesačný synček má na oku jačmeň a lekárka nám dala masť a ešte odporučila teplé obklady ak sa to bude dať, lebo také malé dieťa si nenechá držať na oku obklad. Tak som prišla nato, že sa mi dá robiť obklad len keď spí, len neviem ako dlho mu to držať na očku a koľkokrát by sa to malo robiť denne, aby to malo nejaký efekt. Nespýtala som sa to doktorky a kým tam pojdeme tak to bude pozde. Máte niekto s tým skúsenosti? Mám mu dávať suché obklady - nahriať si vreckovku žehličkou. Dakujem za odpovede

janinah
7. mar 2015

Vôbec sa netráp a obklady nedávaj,spiace dieťa ti nepovie,že ho páli,ak by ho náhodou pálilo a ak kvôli obave z popálenie kožičky viečka budeš dávať slabo teplý,tak je to bez efektu.Používaj atb masť,ono sa to vyvinie-buď sa vstrebe a zmizne alebo sa urobí guľka a praskne a hnis vytečie, v málo prípadoch sa robí drobný chir. zákrok.Vit. B vám nenaordinovala? dáva sa pri tejto dg,ale u malých detí neviem ....dôležitá je hygiena očí resp. mihalníc,každý večer vytierať prevarenou vodičkou / u dospelých nealkoholickou pleťovou vodou/ tie miesta odkial vyrastá mihalnica..a chrániť teraz dieťa pred prachom

zumasi
7. mar 2015

@lennkka17 ja som mala velke problemy s jacmenmi, atb mi nezaberali, robil sa mi jeden za druhym. Co mi pomohlo najviac, aj vela lekarov to odporucalo, boli horuce obklady. Davala som si to dva- tri krat za den, na nejakych 10 minut asi. Osvedcil sa mi aj horuci zemiak vo vreckovke, ale to bolo dost horuce takze pre babatko by som to neodporucala, mozno len nejaky vlazny, najdlhsie to drzalo teplo. a este ak sa da, jemne masirovat ten vriedok, ak je to hmatatelne aj pod kozou na viecku. drzim palce 🙂

lennkka17
autor
7. mar 2015

@zumasi
@janinah
takze tie obklady musia byť horúce inak to je zbytočné? no neviem ako takému malému dietatu také horúce dat, sa budem bát ze ho popálim. a vit B berie uz, ale v decembri mu zistili velmi nízku hladinu vit. B v krvi. tak to moze mat s tým súvis?

janinah
7. mar 2015

@lennkka17 nie horúce,ale teplúčke,a to ťažko odhadneš,a vreckovka žehličkou ohriata chladne rýchlo to nemá efekt,dospelým sa odporúča sáčok od čaju,vyluhuješ čaj a ten sáčok v gazičke priložíš na oko,ale tiež pozor na teplotu,ale aspoň je to dlhšie teplé

zumasi
8. mar 2015

@lennkka17 co najteplejsie by to malo byt. ale myslim ze aj keby to bolo len trochu teple je to lepsie ako nic. mozno nahriaty zemiak, nie uplne horuci, tak stredne teply aby nepalil, ale udrzal by teplotu lepsie ako nahriata vreckovka. ja som to davala do sacku a do vreckovky. a moze byt aj suvis s vit. B, tiez som pocula ze to pomaha.

ninda25
8. mar 2015

@lennkka17 ahoj my sa s jacmenmi trapime uz od jesene..doktorka to lieciva mastickami,kvapkami,ale nemala som z nej dobry pocit,tak som sla k druhej.ta jej zobrala hned vyter a hop ho,co sa naslo v ocku-zlaty stafylokok.Chvalabozku sme ho preliecili,a minuly tyzden sme sa zobudili opat s jacmenom.Je to sialenstvo cokolvek jej davat do ocka...horsie,ako keby sme ju z koze drali,fakt......mame 17mesiacov,zatial sme vobec neboli chori,nebrali ziadne atb...neviem z coho to ma....sme objednany na imunologiu,ci nema znicenu imunitu,ale skor si myslim,ze bude citliva na chlad,vietor.nam velmi pomaha,oftalmo-framykoinova mast,je cisto ochranna a natieram,vzdy,ked ideme von a skus jej spravit drozdovu pomazanku,tam je dost vitaminu B.drziiiim palce,nech je ocko co najskor v poriadku

janinah
8. mar 2015

@ninda25 O-Framykoin je atb masť,tú nemôžeš dávať kedy ti napadne 😒

ninda25
8. mar 2015

@janinah pardooon Ophtalmo-septonex

janinah
8. mar 2015

@ninda25 tak ten môžeš,je to len dezinfekcia 😉

ninda25
8. mar 2015

@lennkka17 a este ma napadlo,skus to jemne masirovat

lennkka17
autor
8. mar 2015

@ninda25 no to neviem ako sa mi podarí masírovať, a má to zvnútra, zvonku to skoro vobec nevidno

liviagrilka
21. mar 2015

@janinah skoda , ze tvoj prispevok som si neprecitala skor, vyzeralo to , ze syn to pojde dat vonku ...( chir) , ale akosi sa to stratilo , davala som aj framykoin , a mal na zaciatku aj framyk s kort. Teraz tam ma este taku malu cervenu jamku ... ale asi naozaj treba to chranit pred zimou ( to som podcenila zbavili by sme sa toho skor ) dobre bolo aj Bčko , len musi byt chutne pre deti . Zle je na tom to , ze syn si nechcel oko natierat a vitaminy jest takze mal to par mesiacov. Inak na operaciu by nas zobrali tak o 3 mesiace takze ....

ninda25
21. mar 2015

@liviagrilka ahoj prosím Ta ako dlho sta Vam to vstrebavalo,nám sta to vstřebává uz4mesiac,je to určitě lepsie....ale,estě stále to tam je

liviagrilka
21. mar 2015

@ninda25 my sme boli v nemocnici tiez v novembri (nasa ocna dr . nas poslala vybrat to chirurgicky )
tam nam dali na 10 dni ten fram / kortikoidom . A ze nebudu kvoli tomu upavat dieta , ze sa to strati ...Len syn si to nechcel tak natierat ako chceli mozno by sa to stratilo a bolo by super . ( ked som dala tu mast tak hned to tieklo von) Takze este teraz je marec ☹ ☹ ☹ tam stale ma cervene myslim ze mu kupim B vit ( chutil mu take kvapky) hned v pondelo a tym ho budem dopovat.

ninda25
21. mar 2015

@liviagrilka dakujem,a ako sta volaju tis kvapky?já som jej dávala kvapky i mast v spánku,led tvrdooo spala,inak sa nedalo.prajem skóre vyhojenie

liviagrilka
21. mar 2015

@ninda25 to je B vitamin v kvapkách , tie synovi chutili takze to je dobre. Len som ich minula pre starsie deti a oni mozu aj tablety. Myslim za B je dolezity , ked som mala ja kedysi davno jacmen,(ma to nenapadlo pri synovi) , len pangamin ( to je B vit)mi doporucili v lekarni a to mi pomohlo . A dakujem aj vam nech sa to vsetko strati.

lennkka17
autor
22. mar 2015

no my sme boli u ocnej pred tyzdnom a povedala ze sa mu to uz vstrebava, ze to uz skoro vobec nema, ze este treba 2-3 dni davat mast a obklady. a som mu to vcera pozerala uz nema vobec hnisave, ale sa mi zda ze niekedy ked sme vonku tak troska ma pod ockom este cervensie, ale nema tam uz hrcku. tak dufam sa nam to nevrati. brali sme vraj silnu mast torbadex ci ako sa vola. inak pre deti od 2 rokov a moj ma 15 mesiacov. ale si myslim ze zabrali hlavne tie obklady