Jačmeň na oku

mysiacik212
8. sep 2015

Babulky, malinkej velmi napuchlo očko, cele viečko, dokonca aj mne...myslim, ze mame jacmen, alebo aj zrno ci ako sa tomu hovori, boki sme u doktorky a kazala nam davat masticku, len akosi vobec nepomaha...co pomahalo vam? Dakujem

iukas
8. sep 2015

@mysiacik212 ahoj, moja dcera mala jacmen uz cca 3x, ocna jej da kvapky do ocka na den a masticku na noc, myslim, ze sa vola tobradex, opuch jej do 2 dni zmizol a do 5 sa vyhojil aj jacmen, takze po tyzdni je ocko uz uplne bez znamok po jacmeni. ako casto davate masticku? kvapky nemate ziadne? skus sa opytat v lekarni, mozes jej kvapkat aj nieco volnopredajne na precistenie, napr. kvapky ophtalmo septonex a kvapkat aj 5x denne

mysiacik212
autor
8. sep 2015

@iukas mam presne tu istu masticku a aj kvapky ako ty, ale zatial je na tom robnako...uz 3. Den... :/

iukas
8. sep 2015

3 dni je dost dlho, malej som kvapkala 5xdenne a masticka vzdy pred spanim a v podstate uz na druhy den som videla, ze ten opuch je mensi. potri jej pred spanim tou mastickou ocko aj zvonku dookola poriadne, aj dovnutra do ocka. ak neuvidis ani v priebehu zajtrajska ziadnu ulavu, isla by som pozajtra opat k ocnej.. ja som tiez kedysi mavala casto jacmene, ale bolo to v puberte, kaslala som na to, opuch zmizol do 2 dni bez akehokolvek liecenia, len mi tam ostavali tie tvrde jacmene, tak mi to museli odstranovat chirurgicky.

susminka
8. sep 2015

My s jacmenom u dcery bujujeme uz 2.mesiac, mometnalne mame 3.atb mast ale nevyzera to na zdarny koniec v blizkej dobe. Preventivne nam odporucila ocna uzivat B - komplex a vraj pomaha aj suche teplo - napr. nahriata plienka, alebo latka, prilozit na oko a potom jemne rozmasirovat.

reni1512
8. sep 2015

@mysiacik212 taka staaara babska rada 🙂 zober roztek z vankusa, otoc ho na opacnu stranu a poriadne posuchaj miesto na ocku kde je jacmen... malo by to zabrat 🙂

nibiru
8. sep 2015

moja dcera ma jačmene stále má imunodeficit a astigmatizmus,slabu dioptriu zatial jej okuliare nedadli ale o mesiac ich dostane prave deti so slabším zrakom ich mavaju často, detom sa to nevyberá ako dospelým čo nam pomohlo repíkove obklady 4x denne + mastička čo nam dala 7dní viacej nie,puzdro z jačmena detom ostava aj 2-3 mesiace kým uplne zmizne to natierame 2x denne opthamo hydrocortisol dcera mala uplne biele hnisave ložisko teplý repikovy obklad napr. na vatovom tampone mala asi 5 min. a to krásne vytiahol. do 3 dní mám pocit že pomohlo viacej ako antb. mastička Pozor nech si to nechytá lebo si to može preniesť na iné miesta v očku.

fepe5
8. sep 2015

Ak dojcis skus jej to ,mozes aj sebe potierat materskym mliekom a teple obklady.
Nam to pomohlo.