Ísť na pohotovosť?

30. júl 2023

Ženy, prosím poradte mi.
Malá má od štvrtku večera teplotu/ horúčku. Strieda sa jej to, ráno chvíľku ma okolo 38,2, potom do obeda jej to prejde na 37,4, na poobedny spánok zas okolo 38,5- dám paralen tak jej to ide dole na 6 hodín, a na večer sa to znovu vráti.
Maximálne mala 38,8 včera večer a na obedny spánok.
Okrem toho nekasle, nesopli, normálne chodí na wc, akurát že oveľa menej papá. Má 2,5r čiže neviem či ju niečo viac boli, hovorí stále len že hlavička alebo noha- ale to väčšinou hovorí stále keď sa nato opýtame.
Dnes má kiahne 10 deň- vyrážky už suche. ( ináč počas kiahni nemala žiadne ťažkosti)
Volala som aj doktorke v piatok , lebo jej sestra bola na tom presne takto isto 2 týždne dozadu keď mala kiahne a zastupujúca dr jej dala antibiotika( až tie pomohli)
Ale dr povedala v piatok ráno, že keby je horšie mám ísť na pohotovosť, a keď nie máme prísť v pondelok ukázať.
No a teraz som v podstate bezradná.
Horšie veľmi neni, ale od štvrtku aby sa jej takto striedali horúčky , tak som celkom už znepokojená.
Nechcem otravovať ani na pohotovosti keď to nieje potrebné ( minule sa mi starsia kašľom takmer dusila a tiež ma poslali domov že načo chodim 🤷‍♀️)
Ale bojím sa..
Moje deti nezvyknú mať horúčku vôbec. Starsia mala za 5 rokov asi 2x, a táto mladšia tiež. Čiže neviem čo je normálne ešte a čo nie .
Vy by ste počkali do zajtra a znižovali doma horúčku naďalej paralenom, alebo išli dať pozrieť na pohotovosť ?
Ďakujem pekne

dori2
30. júl 2023

ja by som pockala do zajtra

marlent
30. júl 2023

Ja by som počkala do zajtra...ale ty si mama ty vieš...dieta si poznáš ak sa ri niečo nezdá co sa ri nezdá tak normal zavolaj na pohotovosť povedz co ké a nasmeruju ta

monikkatt
30. júl 2023

Ja by som pockala uz do zajtra ak jej neni vyrazne zle.

evkamotka
30. júl 2023

Isla by som v pondelok rano k svojej pediatricke

autor
30. júl 2023

Dobre, ďakujem . Som rada že ste poradili ❤️

nelca0510
30. júl 2023

Nuž s infekcnou chorobou ako kiahne sa nechodí na pohotovosť aby si nakazila aj ostatné deti,ktoré tam čakajú. Zavolaj a oni ti poradia čo máš robiť.

autor
30. júl 2023

@nelca0510 Ako píšem, vyrážky už suche. Infekčná by nemala byť ☺️

evkamotka
30. júl 2023

Vies co jej je a nema vysoke horucky/horucky, ktore nereaguju na zrazanie. Nema ziadny zivot ohrozujuci stav, ktory do rana nepocka. Vobec to nie je na pohotovost. Este aj vyrazky uz uschli takze prekonala vrchol choroby

luliu
30. júl 2023

Toto nie je absolútne stav na pohotovosť, treba ísť zajtra k dr, je úplne bežné mať teploty dlhšie....

drahomirrra
30. júl 2023

Kludne to do zajtra pocka, toto nie je na pohotovost, neboj.

autor
30. júl 2023

Ďakujem , pôjdem zajtra ❤️

jana_eyre_2
30. júl 2023

Aj ja by som šla až zajtra.. skoré uzdravenie

colsami
30. júl 2023

V podstate si si odpovedala sama, horsie velmi nie je... A tak zneli aj instrukcie doktorky, na pohotovost az ked bude horsie.
Toto nie je stav na pohotovost. A ked Ti dieta reaguje na lieky, tak domaca liecba a zajtra Tvoja Dr.
Nech sa mate dobre cim skor.