Ísť či neísť na dovolenku aj s kiahňami?

radana6
12. jún 2019

Potrebujem rýchlu radu ideme dnes na dovolenku a malý má asi kiahne (boli sme u lekára nevie presne určiť či sú alebo nie) poradne čo mám robiť ísť či neísť.

sapetka
12. jún 2019

@radana6 neist urcite ak su to kiahne?a kam mate ist a ako?

radana6
autor
12. jún 2019

@sapetka
Máme ísť do Chorvátska autom

sapetka
12. jún 2019

No je to riziko a doktor vam akoze nevedel povedat ci to su kiahne??

monro
12. jún 2019

Co Vam povedal, ze to moze byt?

pininka1
12. jún 2019

@radana6 suseda tak išli do Turecka. Synovi kúpila tie neoprénové tričká a kraťasy, zvládli to úplne v pohode. Lenže žiaľ nemôžeš vedieť či tvoj nebude mať horúčky a ako veľmi sa vysype. Držím palce

sapetka
12. jún 2019

@pininka1 no super a to ze je to vysoko infekcne ochorenie to ich netrapilo? A tiez ohrozili svoje dieta🤦‍♀️Nechapem ako mozu byt taki nezodpovedni rodicia🤔

chovancova27
12. jún 2019

@radana6 ja by som určite išla na dovolenku. oveľa rýchlejšie sa mu to tam zahojí, morský vzduch, slniečko, slaná voda, ani natierať to nebudeš musieť. Ale ja všeobecne choroby neriešim, takže za mna určite ano. Možno prvých pár dní akože "karanténa" od iných detí, ale to by som tiež nejako extra neriešila, nebudú v uzavretom priestore, a radšej deti nech to majú teraz, ako v dospelosti.

pininka1
12. jún 2019

@sapetka on už mal vysyp za sebou a lekárka povedala že už infekčný nieje, nové vyrážky sa netvorili. Autorka idú autom, ja by som to asi preložila ak sa dá. Pokiaľ sa vysypal len dnes.

sasa1310
12. jún 2019

@radana6 no asi by ma drblo, keby som si zaplatila dovolenku a vedľa na lehátku by si prišla s deťmi, ktoré majú kiahne. Fakt poteší. Keď už neberieš ohľad na svoje dieťa, ktoré nesmie ísť s kiahnami na slnko, tak ber ohľad na tých, ktorí budú v tvojom okolí.

oliali
12. jún 2019

@pininka1 to je veľmi ohľaduplne voči ostatným ľuďom ísť s infekčným ochorením na dofcu.... Koľko detí nakazili na dovolenke, v lietadle? Kokos nechápem toto!!! Je to bezohľadne a nezodpovedné.... Dnes je možnosť poistiť si 100 % storno dovolenky takže keď mám malé deti, myslím dopredu....

sasa1310
12. jún 2019

@pininka1 no tvoju susedku stretnúť v lietadle, tak asi rovno dám po papuli.

simsalabim
12. jún 2019

@radana6 starsej dcere hrozili kiahne na dovolenke ( asi pred 25 rokmi). Sla som sa poradit s dr a ta mi povedala, ze morska voda a slnko sa uz pri kiahnach nezakazuje. Len ze si mame najst opustenu plaz koli infekcnosti. Pokial nema vysoke teploty, more lieci. Nastastie dcera vtedy kiahne nedostala. Az o rok a priserne, skoncila na virostatikach. Aky to bude mat priebeh u vas, neviem, my sme vtedy isli s tym, ze ak bude zle, za par hodin sme autom doma.

oliali
12. jún 2019

@pininka1 ak už nebol vysyp tak to je iné... Ale s plne infekčným určite nie, nikdy 🙂

pininka1
12. jún 2019

@oliali už som to písala a opakujem zasa že dieťa už malo po vysype, infekčné už nebolo, mali potvrdenie aj od lekárky, ale samozrejme bolo to na ňom ešte vidieť. Ja nepíšem že by som to urobila rovnako. Je iné mal týždeň kiahne a ísť na dovolenku a je iné keď sa dnes vysypal a zajtra máme odísť.

tabitana
12. jún 2019

No ja ako matka by som počkala a preložila dovolenku ak sa dá.. Neriskovala by som..

sapetka
12. jún 2019

@pininka1 som myslela ked bol infekcny. Sme sa nepochopili😀

lubi40
12. jún 2019

@oliali ak je vysypany, tak nie je infekcny

radana6
autor
12. jún 2019

@sapetka
Povedal že to môžu byť kiahne buď sa vysype ešte viac alebo už vôbec alebo dostane horúčky alebo nie to také riziko ísť. Už nám ani peniaze nevrátia. Rozmýšľame všeliek. Výhoda je že ideme autom že ak sa vysype tak sa jednoducho zbalíme a ideme domov nebudem riskovat jeho zdravie

pininka1
12. jún 2019

@sasa1310 treba čítať všetky príspevky. Ak by malo dieťa kiahne prvý deň, žiadna doktorka by im potvrdenie nedala že letieť môžu a na letisku by ich stopli hneď. Mne sa to stalo so synom, že sa dal pomalovat na tvár a farba bola tak sila že nešla úplne zmyť dolu a okamžite nás na letisku stopli, že čo to má, či je nejako chorý. Opakujem tretíkrát že ten susedin chlapec už infekčný nebol, žiadne nové vyrážky, len to bolo ešte vidieť, doktorka povedala že môže už ísť.

sapetka
12. jún 2019

@chovancova27 to je mile od teba ze zmyslas za ine matky a doprajes ich detom suvenir z dovolenky..boooze to fakt niekto takto prizemne moze rozmyslat?😡

adelakom12
12. jún 2019

noo, popravde by som na tvojom mieste neriskovala zdravie svojho dieťaťa a ani ľudí okolo, predsa to nie je sranda, nikdy nevieš kedy mu dvihne teplota alebo tak .. A hej, tiež by som nebola nadšená, kebyže som s deťmi na pláži a vedľa deti s kiahňami.. Nezáleží od toho, či moje deti kiahne mali, alebo nie. Asi vezmi do úvahy všetky faktory a zhodnoť to z vašej strany aj zo strany iných ľudí okolo 🙂

eliska13
12. jún 2019

@radana6 mne je divné, že lekár nevie či sú to kiahne.Aj tak sa na to nič nedáva a teplotu by mal už na začiatku, keď už je vysypany.Nejdes na koniec sveta išla by som.ak bude zle vrátite sa.

sapetka
12. jún 2019

@radana6 no je to na prd situacia ale verim ze sa rozhldnete spravne!

via88
12. jún 2019

@sapetka presne. Pokazit dovolenku dalsi rodinam a decko s kiahnami tahat niekam na slnko, ah jeeej 😁 super

sapetka
12. jún 2019

@lubi40 infekcny nie je po zaschnuti poslednej chrasty..

pininka1
12. jún 2019

@eliska13 s týmto sa inak stretávam veľmi často, aj v škôlke keď som robila, že lekár nevie určiť,či sú to kiahne. Je pravda, že u môjho muža v rodine majú kiahne veľmi slabý priebeh, jeho sesterka mala len tri vyrážky, tiež lekárka si nebola istá, ale tak to sú skôr ojedinelé prípady. Ja som pri svojich deťoch po pár vyhrážkach hneď vedela že su to kiahne.

sasa1310
12. jún 2019

@chovancova27 však nevadí, že tam môže byť aj nejaká tehotná žena, ktorá tým pádom môže prísť aj o dieťa, vďaka nezodpovednosti takých ako ty, ktoré jednoducho neriešia choroby. A áno, taká mamička, ktorá o dieťa prišla vďaka kiahnam, so mnou práve ležala na gynekologii v nemocnici. Kiahne sú totiž nebezpečné v tehotenstve.

sapetka
12. jún 2019

@radana6 a ma pluzgieriky s tekutinou?

sapetka
12. jún 2019

@sasa1310 bohuzial takychto jednoduchych neuvedomelych matiek je plno.. ludska bezohladnost nema hranic.. preto ten svet vyzera ako vyzera

eliska13
12. jún 2019

@radana6 lekári sú všade zisti si dopredu kde je pohotovosť, nemocnica...more slnko vzduch mu to vyliecia.Deti sa zväčša vysypu hneď netrvá to dlho
Je malatny unaveny nechutí mu jesť?ešte by som možno odložila odchod o deň, dva....
@sapetka to nie je pravda infekčný je ešte kým nie vysypany