Isoprinosine

29. sep 2022

Ahojte.. doma mam lazaret (rozumej tri deti choré NONSTOP) už som zúfalá... Mám doma isoprinosine, ktorý je otvorený skoro rok (cca 10m).. na obale píšu spotrebovať do 6m ale lekárka mi raz spominala na túto tému, že liekom by sa nemalo nič stať..(keď je to napr 7 mesiacov..) ale skoro rok neviem.. mam si dať radšej predpísať nové? Samozrejme že dnes som sa zabudla na to pýtať 🤦🏽‍♀️o blbé komenty tipu vtipky si nechajte, ak nemáte nič k téme prosím, vďaka.

miamaria
29. sep 2022

Normalne sa riad podla datumu expiracie zs

kacena4
29. sep 2022

a sú to tabletky?? nie nemaju 6mes spotrebu ale datum expiracie ak sirup vyhod. inak treba ho brat min 7 dni kvoli ucinku drzim palceky

lienka9
29. sep 2022

Mne v lekarni povedali ze tie info o spotrebovat do 6mes.od otvorenia su tam kvoli EU a nejakym spolocnym predpisom..ale ze sa tomu nic nestane a mame pozerat datum expiracie.

autor
29. sep 2022

Super, ďakujem vám 🤍

luliu
29. sep 2022

@lienka9 to je riadna hlúposť, čo píšeš, hlavne pri sirupoch a pod., kde sa môžu vytvoriť plesne, o liekoch do očí ani nevravím. Takže takéto rady by som nerozdavala

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka9
29. sep 2022

@luliu mne to povedli dvaja lekarnici, nezavisle od seba..ale ked sa ti to zda hlupost ok.niektore sa naozaj mozu max 7 dni ako antb,ale na to ta vyslovene vzdy upozornia..

luliu
29. sep 2022

@lubka261 určite nie, tam klesá účinná látka, resp. môže sa zhoršovať mikrobiológia, teda tam môže začať niečo rast 😉

nadazdi
29. sep 2022

@lienka9 Mne toto povedala aj moja doktorka.. ktorej určite viac verím ako nejakej sčítanej pani z koníka, ktorá ta presviedča, že z otvoreného sirupu umrieme 😂 SIRUPU.. SIRUPU 😂😂😂😂

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luliu
29. sep 2022

@nadazdi scitana pani z koníka robila testy sladkých sirupov proti teplote po odporúčanej dobe spotreby po otvorení. Ale nech sa páči dávaj svojim malým deťom čo chces...

nevenka
29. sep 2022

@lubka261 Sinupret je v alkohole, ako tinktura, tomu sa fakt nema co stat.
Mne raz takto sa pokazil Solmucol sirup. Proste aj inak vonal uz...
Ale napriklad Isoprinosine sirup som davala, mala som ho otvoreny 3 mesiace, od prveho covidu a ostal mi, tak pri dalsom covide, ked dieta malo horucky cez 40, tak som ho proste zacala davat a doktorka potom predpisala dalsi.
Ja by som pozrela cele zlozenie, ja uz viem, co su konzervanty, ak to ma konzervanty, tak by som sa pokazenia, splesnivenia nebala.
Lekarnicka mi minule povedala, ze ak nespotrebujem ten velky Solmucol, lebo davam ho po 2,5 ml len, tak mam dat do chladnicky a pol roka isto vydrzi.
Inak, co som ja uz pri 3 detoch povyhadzovala penazi von oknom pri tych sirupoch, uz ani nehovorim. Tak som celkom rada, ze 2 deti su uz dost velke aj na tabletkove formy. Ako co, ale uz sirupov mame minimum. Uz len ti drobci teraz zase...

luliu
29. sep 2022

@nevenka neviem či ti to deti vypijú, ale preto kupujem Solmucol sáčky a nie sirup 😉

adamar
29. sep 2022

nerozumeju tomu a radia, expiracia a pri sirupoch doba spotrebovania po nariedeni roztokom je dana na zaklade skusok a nestriela sa od brucha. Kazdy liek, injekcny, peroralny ma svoje stabilitne skusky predsa. Urcite by som to hlavne pri riedenych sirupoch neriskovala hlavne detom. Isoprinosin sa sice neriedi pred uzivanim ale dietatku ho tak dlho po otvoreni nedavajte.

autor
29. sep 2022

@luliu
@adamar ďakujem vám dievčatá, radšej teda nedám.. 🙏 je**o by ma už naozaj načisto keby im je zle ešte aj z tohto 😔

adamar
29. sep 2022

Dobre ste sa rozhodli 😉

nevenka
29. sep 2022

@luliu tie starsie ano, ale ten drobec este nie. Ako chutovo by to asi dal, ale nie som si ista, ci by dokazal vypit to mnozstvo z poharika. Musim skusit. On len slamkou pije a cistu vodu.

nevenka
29. sep 2022

@luliu nateraz som to vyriesila tak, ze som davala aj tym starsim sirup, ked boli naraz soplavi, aby sa to minulo. Oni zase ten sirup chutovo nemusia, ale sacky im chutia 🙃. Ale vysvetlim a pochopili a dali to 😅😆