Išli by ste na pohotovosť?

5. aug 2023

Ahojte, syn ma 2 roky, v stredu svrtok mal horucky max 39,5C, v piatok uz iba do 37,5. Dneska nemal teplotu, ale vidno ze ho nieco boli.Idu mu posledne stolicky, dneska 2x hnacka.Davam mu Enterinu….Mne neide do hlavy iba to, ze preco chce stale spat.Moze to byt kvoi chorobe este?Vlastne on ma take stavy, ze sa normalne hra, (jest moc nechce) a z nicoho nic zacne plakat a chce ist spat.Hocikedy pocas dna…potom ked nepojde spat tak prejde 10minut a zase sa normalne hra ako keby nic….
Nechapem tie stavy, vcera vecer napriklad sa hral vo vani, a z nicoho nic zacal plakat, a myslela som ze odpadne…potom zase vsetko ok😳 Vy by ste isli pre istotu na pphotovost aby sa nanho pozreli? Ci pockat do pondelka a volat pediatricke?Nejak sa mi to nezda…

sasa1310
5. aug 2023

choď

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina7070
5. aug 2023

nie nesla, ja by som sla v paitok pediatricke ale ak si uz nesla chod v pondelok
nema teplotu idu mu zuby neni dovod na pohotovost rast zubov boli kludne moze byt unaveny a aj z pocasia

deti95060810
5. aug 2023

v podstate nemáš s čím ísť...
dieťa je unavené z choroby ktorá asi ešte stále neodznela... lieky ste už dobrali? Mali ste aj antb.? na kontrolu máte prísť ? lebo nepíšeš či ste boli u pediatra a aká diagn. bola dieťaťu stanovená.
Nie, nešla.

betulinka1
5. aug 2023

39,5 by som bola u lekara

deti95060810
5. aug 2023

@betulinka1 ale to malo dieťa v stredu ....

elanor
5. aug 2023

@deti95060810 no ved prave, ze dieta zacalo s teplotou v stredu. Do piatku bola kde? Mala 3 dni nato ist k svojej dr., nesla, a v sobotu doobeda rozmysla na pohotovostou. Preco nesla vcera svojej alebo zastupujecej detskej dr., ak by ich mala dovolenku, presne preto, ze ide vikend, a bohvie co bude za dalsie 2 dni...
Nevravim, ze mala ist hned, lebo ak je len teplota, a nic ine, ani doktor nieje vestec. Ok, den, dva pockam, ale v piatok idem, aj keby traktory padali.

sasa1310
5. aug 2023

@elanor s teplotou sa nemá chodiť hneď k dr., ale až po takých 2 dňoch. Pretože by aj tak lekárka nič ešte na začiatku nezistila.

sasa1310
5. aug 2023

@monsterablue pre tú malátnosť a spavosť a až skoro odpadnutie. Pri takýchto stavoch s 2ročným by som išla

deti95060810
5. aug 2023

@elanor veď jasné mohla ísť včera napr....
nechápem čo chce robiť alebo s čím chce ísť na pohotovosť...

autor
5. aug 2023

Nie baby, neboli sme u pediatra, lebo stale mi hovori ze treba ist iba ak dieta ma aj po 3 dnoch teplotu, a tym, ze v piatok mal uz len miernu zvysenu, tak som jej nevolala.V
Ved prave to, ze vlastne nemam s cim ist, neviem co by som im povedala, ale strasne nervy mam kvoli tomu, cely den nic nerobim iba ho pozorujem😒
Dakujem za rady, pockame teda do pondelka

elanor
5. aug 2023

@sasa1310 aj citas co pisem?

deti95060810
5. aug 2023

@sasa1310 ale však teraz nemá ani teplotu..
len je dieťa unavené a chce sa mu spať... to na pohotovosť nie je...
ale samozrejme je to na maminke ako sa rozhodne...ja by som nešla.

anavixy
5. aug 2023

Za mna nie, ani s 39,5 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ co akoze maju zistit, choroba potrebuje cas aby sa vyvinula, za mna je ovela horsie traumatizovat dieta zbytocnymi odbermi a vystavovat ho dalsej nakaze. Zbytocnymi lebo este nemaju vypovednu hodnotu. A odbery su jedine co vam na pohotovosti dokazu urobit. Mozno este vysetrit moc, ale to mozete aj doma. Treba vyuzivat svojho pediatra, nie pohotovost, ked sa vam na dietati len nieco nezda. Pokial horucka trva viac ako 3 dni, treba ist k pediatrovi. Je uplne normalne, ze dieta sa neciti dobre, ani dospely clovek sa neciti hned dobre. Hnacka aj horucka mozu mat suvis so zubami, ale nie v zmysle ze z rastu zubkov ma dieta hnacku, ale kvoli rastu zubov a nepohode v ustach si dieta pcha do ust ruky a vsetko mozne, na com su virusy, bakterie… z toho dieta chyti virozu a nasledne vznikaju crevne tazkosti. Takze nadalej by som dbala na pitny rezim, podavala probiotika a v pripade ze sa stav neupravi treba v pondelok navstivit lekara. Pokial by sa stav zhorsil, dieta by malo opat vysoke horucky alebo by odmietalo tekutiny, vtedy je vhodne navstivit pohotovost.

aurora33
5. aug 2023

Nie nesla by som, úplne zbytočne.

sasa1310
5. aug 2023

@deti95060810 nechcem vyvolať paniku, ale moje dieťa už dávno malo obdobné príznaky a bolo podozrenie na meningitídu, takže sa robili testy. Tam je dôležitý čas. Nakoniec našťastie z toho bola slabá dehydratácia

samimami777
5. aug 2023

Zo zubov môže byť mimo aj týždeň , moja mladšia teplotovala, hnačkovala a zvracala u zubov vždy aj týždeň kým jej to prešlo. Od teploty dávaš dieťaťu čo ? A áno, u teplôt a hnačiek je prirodzené že je dieťa unavené . Aj dospelý keď je v horúčkach by spal celý deň. Telo je namáhané pri chorobe. Toto na pohotovosť rozhodne nieje. Počkaj do pondelka a ak sa ti nebude pozdávať navštív pediatra

tosomja
5. aug 2023

Nešla by som. Ale moje deti mali len raz teplotu, pri kovide...a to tak, že 3 dní skoro 40tky, potom deň nič a potom týždeň len spali. A plakali. Čiže ja si myslím, že ho boli hlava a preto plače a je spavý. Nechaj ho spať, keď chce. A nech pije vodu, čaj.

lonely66
5. aug 2023

tiez by som pockala na tvojom mieste. dnes je aj priserny tlak, teda ja osobne som sa v aute presuvala asi len 3 km, skoro som zaspala a to som spala celu noc, jednoducho unaveny je z choroby, mozno mierna dehydratacia, bolesti zubov, z pocasia. je vela realnych pricin, preco je taky, ze chvilami az na odpadnutie. pije ti dostatocne? nechaj ho spat, ked chce spat. keby horucky pretrvavali alebo sa nebodaj vratili, urcite pohotovost. takto sa zrejme dava organizmus dohromady.

mircalla
5. aug 2023

Teraz by som uz nesla. Ale pokial ma tvoja pediatricka nazor, ze lekarovi az ked na 3 dni po sebe teplotu, tak ju treba vymenit
To je co za kravinu? Inak 39,5 je uz horucka, nie teplota. Podla mna si ju asi nepochopila, nebavime sa o 38

surama
5. aug 2023

Na tvojom mieste by som zavolala na vasu pohotovost, opisala stav dietata a oni by uz povedali ci sa mas prist ukazat alebo nie.

aurora33
5. aug 2023

@mircalla nas pediater má tiež takýto názor a ja s ním suhlasim. A v živote by som ho nemenila.

lonely66
5. aug 2023

@mircalla toto ti poviem drviva vacsina pediatrov, ze pockat 2-3 dni, pri beznej viroze horucky po 2-3 dnoch ustanu. ak neustanu, prist a robia sa vysetrenia a nasadia sa lieky v pripade potreby. neviem, co na to vidis cudne. aj u nas to tak bolo, ked som volala, ze horuckuje, prva otazka bola, ze kolko dni? ak uz 2-3 dni, tak nas objednala na nasledujuci den, ze mame prist na odbery.

mircalla
5. aug 2023

@lonely66 Nasa pediatricka si to teda nemysli. 39.5 je vela, kebyze sa bavime o nizsej teplote, dajme tomu. To, ci to je viroza predsa nevieme

monnci2226
5. aug 2023

ak sa ti to nezda isla by som... dcerka mi teplotovala tiez nieco cez 39 max , dva dni sme cakali ako to bude pokracovat, lebo tiez sa jej tlacili zubky na treti den crp pomaly 100- skoncili sme v nemocnici. Pri tak malych detoch clovek nikdy nevie.... drzim palce 🙏

mircalla
5. aug 2023

@surama Chcela by som vidiet pohotovost, kde odpovedaju na telefon a poskytuju telefonicke konzultacie

surama
5. aug 2023

@mircalla Kosice - Nova nemocnica.

ziarifka
5. aug 2023

@mircalla v Prešove na detskej pohotovosti

mircalla
5. aug 2023

@surama Tak ja taku nepoznam. Situacia s detskymi pohotovostami je kaatstrofalna. Chodim na Kramare, cakame aj 3-4 hod a nikomu sa dovolat neda. Nastastie sme tam uz dlho neboli.

deti95060810
5. aug 2023

@mircalla neviem, ale ja si neviem vynachváliť Martin.
Vždy nám pomohli - aspoň telefonicky.

evkamotka
5. aug 2023

To je asi také vseobecne pravidlo pockat tri dni. Ak mas prve dieta a nie si taká skusena s chorobami, dam ti radu do buducna. Ak sa blizi vikend, zavolaj nabuduce pred víkendom pediatricke, popis stav a dohodni sa s nou na postupe voci vikendu.

Co sa tyka akualneho stavu, nesla by som. Nemas s cim. Horucka odznela. Dcerka sa nebude dve hodiny po ústupe teploty spravat normalne. Ano sprava sa cudne lebo mala teplotu a idu jej zuby. Este nemusi byt fit, nechaj ju doliecit sa kludovym rezimom, tekutinami atd. Normalne počkaj do pondelka

anavixy
5. aug 2023

@mircalla to ci je to viroza nevieme, ale to sa da zistit len z CRP a to potrebuje nejaky cas na to, aby vobec stihlo vystupit, pricom musi aj dosiahnuť urcitu hranicu na to, aby sa dalo jednoznacne urcit, ze ide o bakterialnu infekciu a je potrebne nasadit atb. Su lekari, ktori urobia crp a nasadia atb aj ked je crp 20, ale to zasa podla mna nie su dobri lekari.