Intolerancia na kravské mlieko

jarka721
5. jún 2015

ahojte maminy,buduce maminy.............................chcem vas poprosit o radu,najma tie ktore mate s tymto ako taku osobnu skusenost 🙂 dnes mi doktorka povedala ,ze moj takmer stvor rocny syn ma intoleranciu na kravske mlieko!zistila to ked hladala pricinu preco je opakovane tak velmi zahlieneny!
zakazala nam akekolvek mlieko,mliecne vyrobky,vyrobky kde je mliecna susina...........................!!!!!Maly rano a vecer stale pil kakao :(ma ho velmi rad,vraj ho mozem nahradit sojovym mliekom,na internete som sa docitala ze aj to je zakazane,tak teraz som v pomykove...........................co dalej?co moze vlastne a co nie?mate tu niektora takyto problem????
dakujem 🙂 🙂 🙂

mirka0677
5. jún 2015

@jarka721 hm ak máš na mysli intoleranciu laktózy tak je dostať bezlaktózové mlieko (rajo, tami, kaufland má vlastnú značku. .) A aj jogurty A smotanu. Je to trošku drahšie. .A potom treba čítať zloženie na obaloch, to je zo začiatku trochu otravné. . A pýtať sa V reštauráciách na zloženie A asi bude aj problém V školskej jedálni. . 🙂

danulienkas
5. jún 2015

Alergia BKM - my pijeme sójové,ryžové, kokosové, proste všetky rastlinné 🙂 taktiež su sójové jogurty,smotana atd. Treba stále citat zloženie potravín aj pečiva sladkosti - takmer všetky obsahujú sušené mlieko

zajaciq
5. jún 2015

Alergia na BKM a intolerancia laktozy su dve rozdielne veci
Smutne ze doktori nevedia adekvatne poucit pacientov

jarka721
autor
5. jún 2015

@mirka0677 nie je intolerantny na laktozu ale na kravske mlieko,pytala som sa doktorky ci mu mam kupovat bezlaktozove veci a vraj nie 😒 ☹

jarka721
autor
5. jún 2015

@danulienkas cize moze sojove?aj vas syncek mal podobne tazkosti?je mu lepsie po vysadeni mlieka?

jarka721
autor
5. jún 2015

@zajaciq povedala mi rozdiel 😉 len mi povedala ze mozme sojove mlieko a vsade citam ze aj to je alergen

danulienkas
5. jún 2015

@jarka721 áno podstatne lepšie mu je on mal síce iné príznaky a prišlo sa na to skôr no ma aj ďalšie alergie na potraviny na co sa prišlo až krvnými testami lebo keď zo spápal nič mu nebolo..

janickacrazy
6. jún 2015

@jarka721 Moj je tiež alergický na BKM a pije sojové mlieko, okrem toho može ryžové, ovsené, mandľové, kokosové, ale mojmu najviac chutí sojové. Soja je tiež alergén, ale mojmu vobec nevadí, pije ju už 4 roky. Po vysadení kravského mlieka sa mu stav zlepšil, neboj sa toho, všetko sa dá nahradiť, sú aj ryžové a sojové jogurty, majú ich aj v Tescu.

liebling98
6. jún 2015

@jarka721 Áno, soja je alergén a niekedy sa takáto alergia vyskytuje spolu s alergiou na BKM. Preto sa pri takýchto skrížených alergiách soja neodporúča. Môžeš vyskúšať tie sójové výrobky, uvidíš, či vám sadnú. Prípadne dať synovi vyšetriť protilátky proti soji.

cecil36
6. jún 2015

@jarka721 este raz si ujasni ci ide o intoleranciu alebo alergiu, lebo zjavne ti to dr.nevysvetlila 😉

natuska87
6. jún 2015

@danulienkas BMK- niet enzymu, ktory stiepi ml.bielkovinu...

jarka721
autor
6. jún 2015

@cecil36 intoleranciu 🙂

jarka721
autor
6. jún 2015

@natuska87 prepac ale vysvetlis mi co si napisala?nerozumiem tomu 😒

jarka721
autor
6. jún 2015

@cecil36 preco?aky je tam rozdiel?treba pri oboch rovnaku dietu?

liebling98
6. jún 2015

@jarka721 čo sa týka mlieka, sú tu dve rôzne diagnózy.
1) intolerancia laktózy - chýba enzým laktáza, ktorý sa nachádza v tenkom čreve a štiepi mliečny cukor (laktózu) na glukózu a galaktozu. Dieťa s touto diagnózou môže piť bezlaktozove mlieko a výrobky.
2) alergia na bielkovinu kravského mlieka - je to neprimeraná imunitná reakcia organizmu na cudzorodú bielkovinu. Deti s alergiou nemôžu piť mlieko a jesť mliečne výrobky. Vôbec.

Sú to dve odlišné choroby. Keď povieš intolerancia bielkoviny, je to nesprávne a zdá sa, že máš v tom hokej. Over si ešte raz u dr, akú diagnózu vám určila a na základe čoho.

bamb27
6. jún 2015

@jarka721 intolerancia je gastroenterologicky problem,, intolerancia je vtedy ak chyba v traviacom trakte enzym ktory stiepi problematicku zlozku potravi,, pri mlieku laktozu,, alergia je autoimunny problem a teda telo bojuje voci urcitej latke,, cize v pripade mlieka proti bielkovine kravskeho mlieka a problemy mozu mat rozsiahlejsi zaber ako len poruchu travenia,, cize vplyv na imunitu,, zahlienenie, ekzem, zle vstrebavanie zivin, aj traviace tazkosti a ine,,, predmetna bielkovina sa nachadza aj v bezlaktozovom mlieku,, cize konzumacia bezlaktozovych produktov nie je riesenim,, treba uplne vynechat mlieko aj vsetky mliecne vyrobky, rovnako ako aj hovadzie maso a vsrtky ostatne cicavcie mlieka ako kozi ci ovcie, ci akekolvek,, nakolko maju podobne zlozenie bielkovin a moze sa vytvorit alergia - neznasanlivost aj na ne,,, soja ma tiez dost podobne zlozenie bielkovin, moze vzniknut skrizena reacia - neznasanlivost ...a teda vo faze prisnejsej diety je nutne vynechat aj soju,, aj ked nesposobuje problemy, ale neskor moze,,, sucasny trh ponuka velke mnozstvo nahrad mlieka a teda je lepsie vyberat z inej ponuky,,, ryzove, ovsene, mandlove (to je super), lieskovoorieskove, kokosove a ine,,, ak som pomohla 😉

danulienkas
7. jún 2015

@natuska87 to je somarina alergia na BKM je imunitný problém nemá nič spoločne s enzýmom , ale to je už napísane nizsie

222anna222
7. jún 2015
Používateľ 222anna222 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 222anna222.

Aký je váš názor či ho vôbec začať dávať?? http://postreh.eu/fakty-o-mlieku-pit-ho-ci-nepit/

jarka721
autor
7. jún 2015

@liebling98
@222anna222
@danulienkas
@bamb27
žienky velmi pekne dakujem za kazdu odpoved,ste zlate 🙂 🙂 🙂
no i napriek tomu v tom mam riadny gulas 😒 ☹ 😠
pokusim sa pre svojho maleho urobit to najlepsie co mozem,zatial mu davam sojove mlieko (Boh ochranuj moju penazenku 😀 )a snazim sa co najviac obmedzit mliecne vyrobky ,no nieje jednoduche zodna naden mu povedat ze nic nemoze ☹
este raz vdaka

janickacrazy
7. jún 2015

@jarka721 Skús skočiť niekde do biopredajne, tam je vačší výber aj sojových, ryžových jogurtov a takých vecí, ktoré može. My sme to zistili našťastie už v 6 mes. takže moj sa na normálne mliečne výrobky ani nenaučil a sám ich odmieta, hned v obchode kričí, že fuj, také nelúbim. 😀

natuska87
7. jún 2015

@danulienkas Neviem, o com pises Ty...
Ja som v nahlivosti napisala o INTOLERANCII mlieka a mliecnych vyrobkov.Nie je na tom nic "somarina", pretoze .Ked sa tento problem berie komplexnejsie, problemom je mliecna bielkovina...Staci?Zakladom je nedostatok ENZYMu laktaza, ktory produkuju bunky sliznice tenkeho creva...Laktaza ma stiepit LAKTOZU, co je tzv. mliecny cukor...Tak nam to vyvrat podla TVojich teorii...Nasi lekari, ktori u syna toto riesili su asi sprosti, nie...

natuska87
7. jún 2015

@danulienkas Ma, si predstav...

natuska87
7. jún 2015

@jarka721 Zakladom je nedostatok enzymu Laktaza, ktory stiepi Laktozu, cize mliecny cukor...Komplexne to spôsobuje mliecna bielkovina...Inak, da sa o tom docitat na gugli...Môj syn s tym zapasil od babatka...Radsej si to pozri, lebo je tu vela "insitnych odborniciek", ktore Ti to vyvratia...Zdôraznujem, hovorim o INTOLERANCII...

cecil36
7. jún 2015

@natuska87 napisala si pri BKM a to je nieco ine ako intolerancia laktozy.Ja mam alergiu na BKM a syn intoleranciu na laktozu.On mize bezlaktozove veci,ja si nemizem ani len cychnut k mlieku ci hovadziemu masu.

natuska87
7. jún 2015

@cecil36 potom, ano, uznavam...Pisala som to v skratke a nevydalo...

liebling98
7. jún 2015

@natuska87 Prepáč, ale ako píše @danulienkas pletieš dve veci. Pri intolerancii laktózy, čo je mliečny cukor (ako si napísala), nie je problém bielkovina kravského mlieka. Títo ľudia môžu jesť mliečne výrobky, ktoré BKM obsahujú, ale vo výrobkoch nesmie byť laktóza. Im chýba enzým laktáza, ktorý sa nachádza v kefkovitom leme sliznice tenkého čreva a štiepi mliečny cukor na glukózu a galaktozu. Keďže sú bunky tejto sliznice citlivé aj na rôzne infekcie, preto sa pri infekciách tráviaceho traktu odporúča vysadiť mliečne výrobky a po odoznení príznakov ich zavádzať do stravy ako posledné.
Alergia na BKM je imunitný problém, ktorý sa môže ale nemusí prejaviť len v tráviacom trakte. Pri alergii sa nesmú jesť akékoľvek mliečne výrobky. A ako písala @cecil36 často krát ani hovädzie a teľacie mäso. Tiež sa u týchto ľudí častejšie vyskytuje alergia na sóju.

Tak prosím nepíš mylné informácie.

natuska87
8. jún 2015

@liebling98 Ved ano, napisala som to iste, co Vy, nie?
Vysvetlila som, ze som sa zle vyjadrila a neoddelila som BKM...
Ale zdôraznila som, ze sa vyjadrujem k Intolerancii.Takze nechapem , o com pisete Vy mne???
A na moje "mylne" info nikto neumrie, ze? Alle ked si niekto zle precita moralizuje...

cecil36
8. jún 2015

@natuska87 pises: Zakladom je nedostatok enzymu Laktaza, ktory stiepi Laktozu, cize mliecny cukor...Komplexne to spôsobuje mliecna bielkovina...Nie nesposobuje to mliecna bielkovina. A nie nik na to neumrie, ale pre @jarka721 to moze byt zavadzajuce, kedze si spojila veci, ktore so sebou nesuvisia.

natuska87
8. jún 2015

@cecil36 Intolerancia na mlieko, laktózu.
Pridané dňa 10. marec 2014 od Jarmila Máťošová

Intolerancia_mliekoIntolerancia na mlieko a mliečne výrobky sa u mnohých prejaví hneď po ich konzumovaní. Je však množstvo ľudí, ktorí majú tráviace a iné zdravotné ťažkosti až niekoľko hodín, alebo aj pár dní po konzumácii mlieka a mliečnych produktov a v takomto prípade sa ich zdravotné ťažkosti málokedy zvyknú spájať s jedlom.
Preto je vhodné, aby ste si, ak máte podozrenie na intoleranciu urobili jednoduchý domáci test, ktorý jasne odhalí to, na ktoré potraviny a ich zložky ste citliví.

Prejavy môžu byť veľmi rôzne a to je aj dôvod prečo sa táto intolerancia ťažko zisťuje. Najčastejšie prejavy sú: hnačka, bolesti hlavy, kŕče v bruchu, migrény, bolesti kĺbov, nespavosť, plynatosť a nadúvanie.

Problém pri intolerancii na mlieko a výrobky spôsobuje mliečny cukor – laktóza alebo komplexnejším problémom je mliečna bielkovina, ktoré sú takmer v každom produkte z kravského mlieka v rôznych koncentráciách.

U zdravého človeka sa tvorí v bunkách sliznice tenkého čreva špeciálny enzým laktáza, ktorá štiepi mliečny cukor na glukózu a galaktózu a tie sa potom absorbujú bez tráviacich ťažkostí.