Intímne problémy štvorročnej dcérky

24. apr 2022

Ahojte dievčatá,
chcela by som od Vás radu. Štvorročná dcérka sa mi dnes sťažovala, že ju bolí cikulka, aj keď ciká (doteraz nič také nemala). Inak sa nesťažuje. Vedeli by ste mi poradiť niečo ako prvú pomoc? Zatiaľ som jej dala len Imazol. Ďakujem vám 🙂

pribinak
24. apr 2022

Zvýšiť pitný režim a brusnicovy sirup či čaj. Ale fakt veľa veľa piť

julianabelakova
24. apr 2022

Bepanthen natriet a detsky urinal? Brusnicova stava

autor
24. apr 2022

@pribinak s tým pitím, to áno. Nehovorím, že cez deň nepije (čaj, vodu), len v poslednej dobe ju viac-menej nútim.

autor
24. apr 2022

@julianabelakova ten Urinal sirup - máte s tým skúsenosti?

ernina
24. apr 2022

Urinal sirup...brusnice...nasa mala pred mesiacom zapal močovych ciest dr.odporučila vyšetrik moč a mala zapla...preliečili sme s Biseptolom...pozor aby nemala už aj krv v moči radšej volat dr. vyštriť moč....

ernina
24. apr 2022

pardon mala Zápal v moči...naštastie krv nie

martinka13
24. apr 2022

Moja dcéra mala tiež prednedávnom zápal. Ja by som nasadila Urinal sirup a určite zaniesla moč k lekárke na kontrolu. Veľa piť.

luccija
24. apr 2022

A má ju červenú, alebo ju boli pri cikani?mohla prechladnúť od nôh, sedela na studenom...

autor
24. apr 2022

@ernina skúsim teda ten Urinal sirup a zajtra teda zavolám dr. alebo rovno zanesiem moč. Ďakujem za radu..

autor
24. apr 2022

@luccija povedala mi, že ciká pomaly, aby ju to "nebolelo"...ale neviem, doteraz sa mi nesťažovala, len, keď som ju utierala. Červenú veľmi nie. Na studenom mohla sedieť jedine v škôlke, ja na to dávam pozor..

simonaaa1
24. apr 2022

To skôr vyzerá na zápal. Ešte by to mohli byť kvasinky, ale to by bolo najskôr aj vidieť. A nemusí to byť iba od sedenia na studenom, nebola prechládnutá nedávno, alebo sa môže zle utierať alebo aj vôbec... a premnožili sa baktérie

autor
24. apr 2022

@simonaaa1 ďakujem za odpoveď, vážne to môže byť čokoľvek, uvidíme teda ráno. Ale skúsim zajtra odniesť moč k dr., som zvedvá.

osky
24. apr 2022

Podla popisu cikania tipujem zapal moc.mechura.
To byva taky rezak...
Len celu panvu do tepla,vela pit,brusnice a pod.

p.j.jacky
24. apr 2022

Ráno odniesť detskej lekárke ranný moc dcérky na laboratórne vyšetrenie . Má rezaka . Zápal močových ciest . Na to treba atb . Skóre uzdravenie dcérke 🤗

miniminka
25. apr 2022

Ešte pomáha čaj z petržlenovej vňate. Dcéra mávala často tieto problémy a moc bol vždy ok.

saxana000
25. apr 2022

Stipat moze aj zaparene..urinal urologicky caj a od bolesti kludne jej daj nurofen. s rannym mocom hned k doktorke.idealne este vecer ho mozes zaniest na pohotovost ak sa ti vycika trosku tam s lakmusovym papierikom zistia pritomnost krvi aj bielkoviny v moci netreba ani labak.

pupava36
25. apr 2022

Ked ju to boli pri cikani tak tam moze mat zapal. Rano jej odoberte moc, odneste jej detskemu lekarovi, povedzte mu aky ma problem, on to da do labaku a povie vam potom vysledok. Zatial jej mozte dat brusnicovi sirup

endzi83
25. apr 2022

mojej dcerke zabralo kupanie v repiku /odvar z caju repika/ do lavora tam si posedela, kazdy den na 10-15min, rano aj vecer potom uz len vecer asi tak 3-4 dni, samozrejme pitny rezim cista voda, bylinkovy caj my sme davali harmancek ale pretrzlenova vnat je lepsia na mocove cesty, brusnice, brusnicova stava bez cukru najlepsie, krem iba na zahyby po vonku nechtikovy

ankare
25. apr 2022

Odnes moc lekárke. Skoré uzdravenie!

kattibi
25. apr 2022

Dcéra mala zápal pred cca 2 rokmi... Boli z toho ATB a sedavý kúpeľ Rosalgin.