Inhalovanie ročného dieťaťa

27. okt 2022

Dievčatá viete mi poradiť ako inhalovat dieťa,ak to odmieta? Myslím že sa toho bojí,nechce si dať vôbec tu masku,aj sme mu ukazovali,že aj my to robíme,ale nezabralo to, neviem či to je vhodné keď spí, lebo tam píšu,že neinhalovat po ležiačky.. ďakujem za skúsenosti

jolikaa
27. okt 2022

my to riesime len tak, ze dame inhalator na stol, ja zoberiem dieta do lona, dam hracky na stol a nasmerujem vyparovanie na neho. s maskou sa to neda, tak aspon takto trosku.

nikpa
27. okt 2022

Nasilu nijako. Ja som zo začiatku staršieho oblbla aspoň na chvíľu s telefónom. Ale potom už ani to nezabralo. Neskôr si ale zvykol, no to mal už cez 2,5 roka. Mladšiemu nedám tú masku na tvár ani náhodou, len to vytiahnem hneď zduchne s plačom preč.

kacena4
27. okt 2022

ak potrebujes inhalovat naozaj dietana kolena rukou objat cez brucho pustot rozpravku a prilozit inhalator na usta. my sme museli kedze dieta malo poskodene pluca, casom sa to nauci a prijme to. je to len par minut obmedzovania

iwka_77
27. okt 2022

Však ono nemusíš mu dávať zase nasilu masku na tvár, stačí aj keď len tak necháš ísť v jeho blízkosti inhalátor, aj to je lepšie ako nič 🙂

janinah
27. okt 2022

Dnes kto neinhaluje je priam zaostalý a pritom skutočná inhalacia má svoj význam len pri istých dg a má byť ordinovana lekárom.Inak je to len dýchanie naparovania sa vincentkou.ktore napr.zapalenej nosovej sliznici nepomáha a na dutiny ani nemá dosah ( tam treba suché teplo).tým chcem napísať.ze možno dieťa zbytočne trápite....

autor
27. okt 2022

@janinah ďakujem za múdrosť,keby nemusí určite s tým dieťa netrápim, mám aj iné veci na robote..

autor
27. okt 2022

@kacena4 ďakujem za skúsenosti,dnes som to vyriešila,že som ho dala do jedalenskej stoličky a čítali sme knižku, snažila som sa mu to držať pri tvári,tak snáď aspoň trochu nám to pomôže,dnes nám to celkom išlo 😃

dankanka
27. okt 2022

Staci ze to nasmerujes..tak sme inhalovali aj v nemocnici