Infúzie železa u detí - skúsenosti

sabi1029
12. mar 2021

Dcéra má 22mesiacov a hrozí nám podanie železa do žily. Chcem vás poprosiť mamičky,ktoré ste boli na infúzie železa s deťmi v nemocnici. Ako to prebiehalo a či to bolo úspešné? Bola som postrasena že na tri dávky budeme musieť byť týždeň v nemocnici lebo musí byť dcéra pod dohľadom kvôli rôznym reakciám,ani nechcem na to myslieť,mám strach.
Vopred ďakujem za vaše skusenosti.

pseudomonas87
12. mar 2021

@sabi1029 u železa podávané vnutrozilne musí byť pacient v nemocnici, kvôli možným alergickým reakciám, infuzia tečie pomaličky. Ale keď je to potrebné, tak sa musí podať.ja som zatiaľ za svoju prax ale žiadne nežiaduce účinky nevidela.prajem nech to všetko prebehne hladko.(dr)

lija22
12. mar 2021

dve z mojich deti to mali ako babatka. o ziadnych vedlajsich ucinkoch neviem. bude to dobre, ak vydrzi dcerka kanilu v rucke, tak zvysok bude leharo ❤️ inac ja som to tuez mala parkrat a pohoda a hlavne bolo to ucinne aj u deti aj umna.

sabi1029
autor
13. mar 2021

@pseudomonas87 ďakujem za vašu skúsenosť! Mňa len doktorka na hematologii trošku vystrašila že reakcie sú časté preto u takých malých detí sa chcú tomu vyhnúť ak sa dá ,tak mi dala chrobáka do hlavy. A keď som čítala pribalovy leták ,len ma to postrasilo.Dám vedieť ako sme dopadli.

sabi1029
autor
13. mar 2021

@lija22 ďakujem pekne,povzbudilo má to . Dcerkinej reakcie na kanylu sa veru obávam,dúfam že to nejak zvládneme spolu. Dám vedieť ako sme dopadli po.

sabi1029
autor
28. mar 2021

Dobrý deň 🙂 už sme po podaní železa venozne doma.
Nemala žiadne reakcie,všetko bolo v poriadku. Ďakujem za skúsenosti a podporu 🙂
Musíme ale ďalej pokračovať Maltoferom + pridám Čučoriedkový Narosan a samozrejme budeme pretrvávať v strave zameranej na hovadzinku,pečienku,strukoviny atď. Držte palce,snad už to nepôjde dole.

ajja1
3. feb 2023

@lija22 prosim, doplacala si nieco ked Ti davali infuziu? Mne lekarka dnes prvy krat predpisala a mam doplacat 37 EUR. Statna nemocnica

ajja1
3. feb 2023

@pseudomonas87 dobry den, prosim.neviete mi poradit, ci sa za infuziu zeleza nieco dollaca? Budu mi ju podavat v statnej nemocnici, ale si vraj musim.doplatit 37 EUR

lija22
3. feb 2023

@ajja1 ano platievam. ta platena infuzka je ucinnejsia ako neplatena. existuje aj podanie zeleza, za ktore sa neplati. ja napr na " neplatenom" zeleze vydrzim tak 2 mesiace. Na platenom 5-6

ajja1
3. feb 2023

@lija22 dakujem, prave nad tym som uvazovala, kolko to asi vydrzi. Sama som zvedava, lebo tie tabketkove zeleza na predpis mi vsetky robia zle (zapchy, tazko od zaludku a pod). Vyborne znasam Globifer, ale po pol roku uzivania, vysledky nezmenene ☹ Tak som zvedava na tie infuzie, ako u mna zaberu.

lija22
3. feb 2023

@ajja1 vies co ta suma 37€ ma zaskocila. bola som mozno dvamesiace dozadu a urcite eom menej platila. bud to zdrazelo, alebomas este daco lepsie a v tom pripade tochcem tiez ,) este som aj rozmyslala, ci to neskusim dat preplatit poustovni cez penazenku zdravia ale pochybujem, ze by to preslo. ferinject sa vola co mne davaju, ar hodin som nad tym rozmyslala

sabi1029
autor
4. feb 2023

@ajja1 nič som nedoplacala

sabi1029
autor
4. feb 2023

@sabi1029 a doteraz mame super hodnoty. potrebovala akoby posilňovacie dávky a už je to ok ale ďalej dbame na strave