Info ohľadom kúpeľného pobytu

5petusik55
5. dec 2023

Ahojte,
Prosím doktorka nám navrhla kúpeľňu pobyt s deckami ... Ja by som šla ako sprievod
Ak by som šla na 3 týždne, to by som si musela vziať dovolenku? Prosím tie mamičky, ktoré s tým majú skúsenosť 🙏Či je možné OCR alebo PN vybaviť? Ďakujem

melanta
5. dec 2023

@5petusik55 PN nie. OČR áno, vystaví ti ku lekár v kúpeľoch. Ak teda samozrejme je potrebná účasť rodiča.
https://svls.sk/rodic-si-na-pobyt-s-dietatom-v-...

vikusjk
5. dec 2023

@5petusik55 Fuuh to by aj mňa zaujímalo, či sa dá očr-ka, ja som si šetrila dovolenku, tiež som bola na tri týždne s dcérou. Ach, to boli časy 🙂

alenah31
5. dec 2023

@melanta aj PN je možná @5petusik55 pokiaľ tvoje dieťa vyžaduje špeciálnu starostlivosť (PAS, DMO, iné špecifické ochorenie vyžadujúce pre pokojný priebeh liečenia dieťaťa aj prítomnosť rodiča) alebo sa jedná a vážne ochorenie - onkologické a pod. - OČR vystaví ošetrujúci lekár, kde sa tiež uvádza dôvod prečo je prítomnosť rodiča v zariadení potrebná hoci ide o ústavnú starostlivosť. Keďže je možná len v 14 dňovej platenej lehote vieš ju skombinovať so svojou PN - dáva sa na ňu špeci kód Z 76.3 (tú môžeš mať kľudne aj od začiatku pokiaľ ti ju Dr. vystaví)
V opačnom prípade - ak ide o všeobecne zdravé dieťa - treba čerpať dovolenku.
O takýchto OČR a PN - aby bolo vyplatené aj ošetrovné resp. nemocenské - totiž rozhoduje posudkový lekár v SP.

5petusik55
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz