Infekčná mononukleóza u 11 ročnej

radlucka
21. sep 2020

Ahojte, máte niekto skúsenosti s infekcnou mononukleózou? Dcérka má 11 rokov, riešime to už 3 týždne, sme v nemocnici a stále má teplotu. Trvá to až tak dlho? Ďakujem za každú odpoveď...

janulik_95
21. sep 2020

@radlucka zdravím, ja som si tým prešla, keď som mala 14. Doktorka mi najskôr tvrdila, že mám len angínu, pretože moja doktorka nekomentujem. Poslala ma domov, že mám ležať. Po 3 dňoch som dostala 42 teploty, nič nepomáhalo, tak ma v hodine H priviezli na pohotovosť, kde som bola asi týždeň na infuziach cca. Celý čas som prespala, taka som bola mimo. Ale liečilo sa to ešte pol roka antibiotikami a diétu som musela mať, keďže vďaka mojej doktorke už mi to chytalo pečeň. Prajem veľa síl a skoré uzdravenie

martinajurkechova
21. sep 2020

@radlucka my sme boli v nemocnici asi päť dní, ale je to fakt nepríjemné. Je to už dva roky čo to syn prekonal a ešte aj teraz nedávno alergolog na jeho krvnom obraze videl, že mal mononukleózu. Pri každej viróze ho bolieva hrdlo. Akosi sa mu to vždy najviac drží v hrdle. Predtým to tak nemaval.

miskooo1987
21. sep 2020

Ja som mal až ako dospelý, a teda neželám nikomu...prišiel som o ročník na VS, mesiaca som nevedel prehĺtať a pol roka som nemohol sa poriadne hýbať... hrozná choroba...

pimpulienka
16. okt 2020

@radlucka ako ste prosím dopadli? Moja dcérka ma 10 rokov 13 deň teploty hodnoty okolo 37,7 krvné výsledky všetky negatívne a v poriadku, ALE vraj v minulosti prekonala práve mononukleózu o čom ja neviem to jej vyšlo teraz z krvi, ale pasujeme sa s teplotami bez iných príznakov.. v pondelok nás čaká orl a kardiológ a neviem čo ďalej, 3 týždeň budeme doma, lekárka pohrozila aj nemocnicou ak nezistia pricinu ambulantne..

radlucka
autor
17. okt 2020

Moja dcéra bola doma celý september, nič nepomáhalo, až keď jej v nemocnici nasadili kortikoidove infuzky... bolo to príšerné obdobie 😟ešte stále nie je fit, zväčšená pečeň aj slezina🙄

pimpulienka
17. okt 2020

@radlucka och to ma mrzí už nech je len dobre 🙏🏼 a koľko ste tam boli? Dali vás tam kvôli teplotám? 😕 aké ste mali prosím ešte príznaky a aké vysoké teploty ? Dcérka ma okolo 37,8 priemer ráno 37,4 a potom sa to zastaví pred 38..Nám vyšlo že to mala prekonané, ale teploty nejdú preč 🙁

kaki221
17. okt 2020

Naša malá ma dva a pol roka,a ležíme v nemocnici od pondelka.Prijali nás v noci kvôli febrilným kŕčom kedy jej teplota vyskočila na 40,5. Teploty už má 9 dní.Až tu nám zistili mononukleózu.Naša doktorka si myslela,že má angínu.Stále sme na infúzke.K tomu berieme sirup na podporu imunitného systému a každé tri hodiny striedajú paralen a nurofen.

pimpulienka
17. okt 2020

@kaki221 och to su strašne vysoké 🙁 moja zvýšené takze neviem budeme postupovať s vyšetreniami a uvidíme prajem vam skóre uzdravenie a pevnú psychiku držte sa 🙏🏼

radlucka
autor
17. okt 2020

@pimpulienka neustupovali teploty, mala ich vyše 2 týždne, stále nad 38-39...

radlucka
autor
17. okt 2020

@pimpulienka a ešte bola neskutočne unavená a stále spala, k tomu hrozné bolesti hlavy v jednom kuse...

pimpulienka
17. okt 2020

@radlucka och nad? No moja 37,9 poobede stále sa to stopke pred tou 38. Nad nemala, ale i tak nevieme čo to je, dala som aj testovať na covid to je negatívne.. a práveže moja nie je unavená, funguje doma dobre, ale zas nám to vyšlo že v minulosti prekonané, ale či to nemá nejaké následky teraz.. kolotoč vyšetrení v pondelok orl, kardiológ a netuším..

pimpulienka
11. nov 2020

@radlucka mohla ste byt spolu s ňou v tej nemocnici? Kde ste boli?

radlucka
autor
12. nov 2020

@pimpulienka bola som s ňou, ale platila som si... Spišská Nová Ves

pimpulienka
12. nov 2020

@radlucka my teraz mame pozorovanie na Kramároch od zajtra na víkend, tak neviem, ale bojím sa ju nechať samu. Doktorka sa ale netvarila nadšene, že do 6 rokov..