Infekčná mononukleóza a afty

macka25
6. apr 2015

Moj syn mal infekcnu mononukleozu , a od vtedy ma v puse afty , viete mi poradit ? Dakujem aku skusenost mate stouto diagnozou ?

stepanka274
6. apr 2015

Synator mal v lete podozrenie na nf.mono., museli sme sa skrz to skor vratit z dovolenky, mal hranicne hodnoty v krvi a d vtedy ma velmi slabu imunitu, tazko sa dostava z akejkolvek choroby, musi brat stale nejake vit.doplnky, tie afty u tvojho syna je tiez asi nejaky chyb.vitamin, skus mu dat b komplex. Lekarka hovorila ze telo sa po tejto diagnoze spamatava av 2 roky.

macka25
autor
6. apr 2015

dakujem ,ved to ma zakazany futbal ,ma sa setrit ,co je un ho nemozne :D ,chapem ,ze ma asi oslabenu imunitu ,len ci je to zanasledok tej diagnozy ze ju mal alebo to ma z hraciek ,lebo tiez dava hocico do pusy ,dakujem berieme na pecen este lipovitan ,a c vitamin uziva raz denne ,ale asi mu nasadim b komplex dakujem za radu :D

malabiba
6. apr 2015

@macka25 už myslím bola takáto diskusia....môj syn prekonal pred 2 rokmi mononukleózu - niekoľko mesiacov diéta - nič mastné, vyprážané, konzervované, iba čerstvé jedlo, veľa tvarohu - lieky na posilnenie imunity, na pečeň, nie fyzická námaha, kvôli niektorým zväčšeným orgánom.....sú to dva roky a chodíme na infektológiu.....cíti sa už dobre, je v pohode...užíval aj pestrec, B komplex, superenzými na zmiernenie ukladania tukov v pečeni...je to poriadna mrcha 🙂

macka25
autor
6. apr 2015

Nas vobec neposlal na infektologiu pediater nam tvrdi ze on mal len. Prvy stupen inf.mono. Tak sme neboli ani v nemocnici. Pestrec sme mali caj len maly ho nechcel pit jedlo varene lenze moj syn nechce pomaly nic jest to bolo utrpenie varit, a stale ho strasit z nemocnicu inak by ani yo nezjedol, vyslwdky pecenove testy ok tak nam povedal ze choroba je uz prec ze uz minim rok nesmie hrat futbal a fyzicky sa nanahat co je nemozne on futbalom zije, a nrpocuva ze moze si u blizit , nevien ako v skolke akym zazrakom zje jedla asi skrz spoluziakom 🙂 no sak ho to hqdam prejde a zacne normalne papat .zajtra mu kupim nejake vitaminy. Dakujem

malabiba
6. apr 2015

@macka25 nás to teraz dobehlo - zhoršilo sa mu rapídne akné, pretože všetky tie škodlivé tuky v tele sa ukladali, keď pečeň nefungovala tak ako mala a teraz sa začali vylučovať kožou, však 16-ty rok - čistá puberta - jediné čo mu zaberá sú superenzými - pancreolan, lipáza....tvoj syn má zasa afty

mariankas
6. apr 2015

@macka25 Pravdepodobne nemal zhoršené pečeňové testy, keď Vás neposlali infektológovi.
Môj syn prekonal mononukleózu minulý rok, no už má 17 rokov. Mal zlé pečeňové testy, no lekárovi dosť dlho trvalo, kým mu zobral krv a diagnóza sa potvrdila, lebo na začiatku mal netypický priebeh. Na začiatku to bolo veľmi ťažké, hrozné bolesti hrdla, brucha, ktoré trvali dlho, takže mu robili aj uzv. Dietu mal vyše pol roka, roka samozrejme aj vitamínové doplnky na pečeň, veľmi oslabená imunita. Od telocviku musel byť oslobodený úplne, no lekárka infektologička mu už dovolila cvičiť, pri chorobe mu ona vyberala atb, ktoré boli pre neho vhodné /mal angínu/ aj mu ona robila výtery, kontrolné odbery krvi. Pečeňové má už dlhšie ok, ale má stále mierne zvýšený bilirubín a to mu až asi ostane. Ak má niekto skúsenosť s tým bilirubínom, či sa to dá upraviť, privítala by som. Ďakujem.

ivet1371
7. apr 2015

Na afty je dostať gel nepametam ako sa volal.my sme rok chodili na kontrolu