Infekčná mononukleóza

gaja123
29. apr 2016

Mate niekto skusenost s tym, ze by vas kontaktovali z regionalneho uradu verejneho zdravotnictva potom co vam diagnostikovali infekcnu mononukleozu? Je to standardny postup? Dakujem na reakcie.

charity
29. apr 2016

@gaja123 Mna nekontaktovali. Lekari sa pytali ci niekto v mojom okoli to ma ale nepatrali dalej.

kurucka93
29. apr 2016

Ja som mala ale to bolo este na strednej, takze neviem s urcitostou pob

kaktusik007
29. apr 2016

@gaja123 kedze je to infekcne, tak ano, je to standardne... ono je to tiez o tom v akom stadiu ti ju diagnostikovali - u jedneho dietata mam iba ze prekonal, nik netusi ani kedy.

kurucka93
29. apr 2016

-povedat ale aj v nemocke som si polezala. Strasneee to bolo!!!

gaja123
autor
29. apr 2016

Kaktusik007 pises, ze je to standardne, mam to chapat tak, ze prisli k tebe domov pozriet dieta? Ja len nechapem preco ma kontaktovali prave teraz ked napr. pri kiahnach ci osipkach u deti ide tiez o infekcne ochorenie a vtedy nikto nic.

decembrovciatko2015
29. apr 2016

Mala som pred 3 rokmi, tyzden som si polezala v nemocke kym prisli na to co mi vlastne je. A potom som chodila iba na pravidelne kontroly do BB ambulancie Infekcneho oddelenia. Nik ma nekontaktoval.

spuntikmathiasko
29. apr 2016

@gaja123 kiahne sa nekontaktuje, lebo malo ktory mudr. ich nahlasi kedze sa to bere ako bezne ochorenie. Keby ma niekto osypky istotne by ho kontaktovali kedze je to ochorenie preventabilne ockovanim. Ked ma niekto infekcnu mononukleozu ( nie ze mu bolo zistene len prekonanie) tak sa kontaktuje nakolko toto ochorenie moze mat vazny priebeh a lekari ho zvyknu na RUVZ skoro vzdy nahlasit. Cize ano je to uplne bezny postup. Mozu prist osobne domov alebo do nemocnice ak si hospitalizovana, alebo len telefonicky.

kubkovamama
29. apr 2016

@gaja123 u mna tiez nikto.Najprv si to zmýlili s toxoplazmozou.Na inf.som ale nelezala,nechali ma iba doma.Vysvetlili ti preco tak robia?Nechapem co by mali chciet,ved to nie je mor.🙂

daniela198820
30. apr 2016

ja som mala toxo pred 6 rokmi.. v poslednom trimestri... a tize ma kontaktovali...