Infekčná mononukleóza

20. mar 2024

Ahojte. Chcem sa spýtať či je možný prenos choroby. Syn sa hral s kamarátom, ktorý je síce zdravý ale jeho brat má infekčnu mononukleozu aj s mamou a otcom. Tak išiel brat sám von. Môj syn má potvrdenú poruchu imunity a nulovú obranyschopnosť voči vírusom tak som ostala mierne v strese či môže byť ten jeho zatiaľ zdravý brat prípadný prensasac. Ďakujem

sisa_s
20. mar 2024

Inkubacna doba je 7-30dni...

autor
20. mar 2024

@sisa_s viem aká je inkubačná doba. To ale nieje odpoveď na moju otázku

sisa_s
20. mar 2024

Moze byt nosic virusu... ked maju 3 zo 4 clenov rodiny taketo ochorenie, riziko je vzdy...ostava len cakat...rovnako mu nemusi byt nic..nikto ti presne neodpovie

kleopatra114
20. mar 2024

Zdravý brat bohužiaľ môže byt tiež nakazený a byt bezpriznakovy . Už len čakať , ale ak sa hrali chvíľku vonku, nemenili flasky ani nič, tak si nemyslím , že je riziko.

anjelicek26
20. mar 2024

Tak ja by som to označila za vysoké riziko... nie každý má príznaky,práve pri mononukleoze...synovcovi nebolo nič aj ked to dotiahol zo skolky prave on, príznaky mala len sestra a schytal to od nich nás syn...

sella38
20. mar 2024

Starsi mal velmibtazky priebeh mononukleozy a mladsi nechytil. Lekarka nam povedala, ze by museli po sebw pit, jest alebo sa bozkavat 😁 U starsieho mame podozrenie, ze to schytal na hokeji na treningu, ze sa mu niekto omylom napil z jeho flase... Nebala by som sa.

cookie29
21. mar 2024

bohuzial ano a u mnohych ludi ma mononukleoza bezpriznakovy priebeh. Moje starsie dieta ju malo ako babatko, dotiahla to pubertiacka... a keby teda ona nemala neskor potvrdenu diagnozu, tak syna netestujeme. A teraz maju napriklad v jaslickach epidemiu...