Infekcia dolných močových ciest u 2 ročnej dcéry

zvonkohra
11. feb 2012

Ahojte maminky...som uz zufala....dcerke sa opakuje stale inf.dolnych mocovych ciest...mala ju sice 3x minuleho roka a teraz ma zasa len nevieme este aku lebo niesu vysledky ale urolog nasadil ant.zinnat lebo to male nevinne stvorenie s placom cikala,esteze som isla v ten den odniest moc lebo by to zaslo ktovie kde....klop klop nastastie teploty pritom nemala len zrejme palenie a rezanie,bolest...sem tam aj svrbenie no ale chcem sa spytat ci viete ako tomu predist ako sa to lieci alebo ake vysetrenie treba podstupit aby sa prislo na to s coho to vlastne je.... 😒

lubina
11. feb 2012

Ahoj, nasa starsia tiez mala par razy zapal mocovych ciest. Nefrologicka nas nakoniec aj poslala na ultrazvuk, ale to dopadlo dobre. A ako tomu predchadzat?? No nasa nefrologicka nam odporucila davat jej brusnice, ako kompotik a ak nemas, tak aspon kupit v lekarni, dostat take na cmulanie.Je to vcelku chutne a velmi dobre na mocove cesty. Inak pri zapale mocovych ciest ta teplota vacsinou nebyva, takze ak ti zacne cikat a boli ju to, tak hned treba utekat k Dr. Ak uz vies, ze je nachylna na tuto chorobu. A hlavne noziky drzat v teple, stale.Nebehat bez papuciek lebo staci prechladnut o noh a uz cikame. A tiez, neviem ci sa ta to Dr. pytala, ale urcite - ono to moze byt aj trochu dedicne.Ja ked som bola dieta som tiez mavala tieto zapala a ma to aj dcerka. Len sa modlim, aby to nezacala mat aj ta mladsia. No a este ziadne verejne plavarne, to je najhorsie pre takto nachylne dieta. Nam odporucila este Dr. aj more, ze to je slane a ma priaznice ucinky na mocove cesty. Tak sme v lete boli, nastastie teraz sa uz vyse roka drzime, tak si musim poklopkat, aby to tak ostalo. Z toho musia dievcatka nase len vyrast 😒

zvonkohra
autor
11. feb 2012

@lubina tak sono obliciek aj mechura nam robia stale po prekonani inf...ale ved je v teple aj krize aj nozky fakt nechapem chranim ju ako mozem a viem dokonca teraz v mrazoch sme ani von nechodili som s toho zufala a ine vysetrenie alebo s krvi sa nic nezisti nevies?

lubina
11. feb 2012

@zvonkohra nie, nerobili nam vysetrenia krvi. Boli sme v nemocne na cystografii, to jej jedno hrozne vysetrenie pre dieta. Je to RTG mechurika plne a vymoceneho, s kontrastnou latkou. Ide o to zistit, ci sa jej nevracia moc do obliciek.Ale aj to bolo u nas ok. Toez ju chranim ako mozem.Ale nam Dr. povedala na nerfologickej poradni, ze to moze chytit aj na zachode,lebo mala aj ked uz bola v skolke.Alebo ze ak zdrzuje cikanie, ze to tie aj vlastne bakterie mozu sposobit zapal.NAsa s tym mala na zaciatku skolky problem, nechcela sa tam vycikat a tak zdrzovala a sup, uz bol zapal.A tiez nasa nechce vela pit a to je problem tiez, lebo treba vela pit a potom cikat, tym sa vyplavuju tie potvory bakterie co mozu sposobit zapal. Uplne ta chapem, my sme si uzili.Teraz ma nasa 6 a ako pisem, vcelku sa drzime.Ale stale jej hovori, nesed na zemi,je studena, nezabudni v skole pit a ist cikat....proste nervy mam z toho

zvonkohra
autor
11. feb 2012

@lubina ahaa vy ste boli na tom to tam cievkuju nie?a pozoruju moc ako prudi a ci sa nevracia spat to je to?

lubina
11. feb 2012

ano to je to. ALe nastastie sme to mali ok.No akurat s nami tam bolo take iste dievcatko ako nasa a jej sa ten moc vracal.Potom som stretla jej mamu aj u nefrologicky s vysledkami a plakala lebo ju asi museli operovat, lebo ze to sa vola mocovy reflux, ked sa vracia moc do obliciek a preto mala aj tie zapaly ta mala. Nasa ich mava teda z inych pricin, ako som pisala je toho tam viacej preco to dieta ma a opakuje sa to,.Drzim palceky, aby ste sa s tym nejako popasovali. Je to neprijemne pre deticky a antibiotika na to je tiez hrozne pre ne, ked to maju.

zvonkohra
autor
12. feb 2012

@lubina tak snad aj nasej nieco urolog zisti kedze nefr.tu v po mame na zaplakanie.... 😢

lubina
12. feb 2012

@zvonkohra my sme ani na urologii neboli, iba u nefrologicky, my ju zasa v LM mame super 🙂 .BUdeme drzat palceky nech sa z toho dako dostanete. Viem co to je, my sme to mali prvy raz, ked mala 14 mes. a uz sa to tahalo. Ale ako som pisala, teraz sa vyse roka drzime 🙂 .Obcas jej preventivne dam tie brusnice alebo tie brusnicove lieky polizat a davam asi az nenormalny pozor na nu, ale mam strach aby to zasa nemala lebo pre dieta je to hrozne a ked som ju videla ako place ked kazdu chvilu behala cikat, no hroza