Imunita 3-ročného dieťaťa

lenkaviki48
9. okt 2023

Ahojte môj drobec v septembri nastúpil do škôlky. Má 3 roky a odkedy je v škôlke tak tam je max týždeň a potom se zas chorý vyše týždňa doma. Prosím poraďte na imunitu niečo čo vám pomohlo. Alebo je možné požiadať o predĺžení rodičovský so synom keď to bude takto trvať ešte pár mesiacov? Ďakujem za rady

nikpa
9. okt 2023

@lenkaviki48 to by sme boli všetky doma na predĺženom rodicaku 🙂 toto je úplne bežné, 95% detí je po nástupe do školky viac doma ako tam. Doplnky na imunitu si mala dávať aspoň 2-3 týždne pred nástupom. Môžeš dať aj teraz ale zázraky necakaj. V zimnom období C,D a zinok, poprípade kolostrum alebo imunoglukan.

zuzkaa1991
9. okt 2023

@lenkaviki48 moja zacala ako 2.5r v tom covid ze aj škôlky sa zatvárali vydrzala 1 az 2 dni v škôlke mesiac doma 😊 tak sme fungovali 3 roky minulý rok uz sme.mali rekord ze týždeň vydrzala v skolke q 2 týždne doma v auguste po 3r vahania sme dali von nosnu mandlu teraz taha klop klop 3tyzden v škôlke 🙏ale mame 5.5r.
Takze chapem vas uplne presne to iste soom zazila nemohla som sa kvoli tomu zamestnať
Co sa tyka produktov vyskúšala som rozne rozne produkty od rôznych firiem nic nam nepomohlo mimo škôlky bola vzdy zdrava prisla do skolky bum za 2 dni chora

lenkaviki48
autor
9. okt 2023

@zuzkaa1991 ďakujem presne toto že pár dní v škôlke a zas chorý. Kvôli chorobnosti s malým so dostala výpoveď. A pochybujem že budem vedieť takto niekde pracovať

alexnina777
9. okt 2023

@lenkaviki48 preštuduj si tuto stránky, má aj bolg kde píše o imunite detí a čo je doležité, samozrejme strava je doležitá tiež , pretože imunita sa tvorí v čreve. https://www.abczdravia.sk/

zuzkaa1991
9. okt 2023

@alexnina777 my sme brali vsetko mozne a ano na stravu davam doteraz pozor ah na creva probiotika tiez kvalitne berie moja a nic ale vôbec nic nezabralo nam 😇😇priebehu 3rokov

chrumka333
9. okt 2023

@lenkaviki48 ráno na lačno probiotiká, každý deň zelenina (paprika,uhorka,paradajka) k tomu rybí olej.kazdy deň má jablko plus sezónne ovocie.caj s medom, detsky gumový vitamín 1 x a Pred spaním imunoglukan. V škôlke je od septembra a fajn,dnes zajtra akurát vymeska,lebo zápal očných spojoviek

lenkaviki48
autor
9. okt 2023

@chrumka333 ďakujem. Pridám ten imunoglukan a rybí olej. Vitamíny C a D berie aj ovocie a zelenina je každý deň u nás.

alexnina777
9. okt 2023

@zuzkaa1991 verím , je to neh na dlhé trate.. ja som sa natrápila niekolko rokov.. no dávať si pozor na stravu a radikálne vylúčiť biely cukor, mliečne výrobky a podobne je rozdiel, my sme boli u aplikovaného kineziológa, ktorý dcére nastavil kompletne stravu konkrétne na mieru a to jej veľmi pomohlo..taktiež doplnky z lekárne vobec nepoužívam, pozrite blog od Medveďa , tam sa dočítate veľa info k tejto téme.. tie nám extrémne pomáhajú..

chrumka333
9. okt 2023

@lenkaviki48 máme tejto výborný chuťovo a nedám už žiadne dcko

chrumka333
9. okt 2023

@lenkaviki48 a ešte som viac zaradila cesnak

ivette1223
10. okt 2023

Nepotesim ,ale nasa je uz druhy rok v skolke, a mame to isté ako minuly rok. Tyzden v skolke 2-3 t doma. Takze minuly rok viac doma ako v skolke a tento rok zacina tak isto. Takze zatial nepracujem, nepripada to do uvahy zial...

lenkaviki48
autor
11. okt 2023

@ivette1223 toho sa obávam že to bude takto trvať dlho. Bez príjmu nemôžme byť a nárok na nič nemám

ivette1223
11. okt 2023

@lenkaviki48 chapem, tiez sme na tom rovnako.