Ide o rastový spurt?

16. nov 2021

Ahojte, chcem sa opytat, ci je toto znak rastoveho spurtu. Mam 13 tyzdnovu dcerku. Uz treti den menej papa, vzdy ked dostane flasku vypije 20-30 ml a potom vrieska ako by ju z koze drali. Po minute, ked si odgrgne jej ponuknem opat, zas nieco vypije a zas rev a cele krmenie takto prebieha kym takmer vsetko nedopije. Taktiez sa jej z hodiny na hodinu zmenil spanok. Vzdy sa pekne napapala, trosku som ju ponosila a zaspinkala. Spala aj 6 hodin bez prebudenia. Teraz ju musim s velkym revom uspavat aj 2 hodiny a ked ju dam do postielky do 10 sekund neopisatelmy rev. Budi sa kazdu hodinu v noci, vyzaduje spat na rukach. Je sice trosku zasoplikovana, ale takato zmena? Moze ist teraz o rastovy spurt? Mlieko ma stale to iste, nemenilo sa. Poradte, ako jej mozem pomoct?

luccija
16. nov 2021

Rastový spurt je, keď veľa papa tvojej práveže nechutí.Skor si myslim, že to je chorobou.Moju bolelo hrdlo a nechcela jesť plakala....neuspavaj ku, ak by chcela spať zaspí skôr chce byť pri tebe.Isla by som ju ukázať k doktorke

petamich
16. nov 2021

presne ako pise @luccija pri rastovom spurte su drobci stale hladni a pytaju castejsie ako obvykle nie menej, moze to byt prva spankova regresia byva medzi 3-4M, meni sa jej rezim alebo aj chorobou to moze byt - pri regresii su zvycajne uplakani a co platilo vcera neplati dnes 🙂

autor
16. nov 2021

@luccija lekarke som volala, berie na soplik predpisane veci, uz mi to pride aj trosku lepsie. Moze byt, ze jej prestalo chutit mlieko?

autor
16. nov 2021

@petamich ach jaj, spankova regresia, aj to ma napadlo, ja len dufam, ze toto jej dlho nezostane, uz tri noci nespim 😬

luccija
16. nov 2021

Určite...veď, keď si prechladnuta tiež Ti nechuti

autor
16. nov 2021

@luccija to mas pravdu, snad sa to zlepsi

dadulamamula
16. nov 2021

Keď mal syn rastový spurt sťažoval sa na bolesť noziciek

ivangeline
16. nov 2021

Myslim,ze spabkovy regres a plus ta choroba.. :/ Upravi sa to. Babo sa rychlo meni. Moj ma coskoro 3m a uz mal krajsi spanok...no zas sa cosi pokazilo. :D :D Ale vidiet jeho pokroky. Krasne je na brusku. Vie sa hodit s pretocit z neho nas5 na chrbatik. Natahuje ruky za hrackou. Aj podrzi hracku,ked je v kresielku a taha ju k ustam.. Aj zvuky a ludi viac vnima. 🙂 To si myslim su velke veci pre babo..

autor
16. nov 2021

@dadulamamula to je fajn, ked dietatko uz vie povedat, takto mozem zatial len hadat 🤷🏼‍♀️
@ivangeline urcite ano, mne je jasne, ze sa ten spanok meni, len takyto rychly skok doslova z hodiny na hodinu som necakla 😄 treba vydrzat

denda007
16. nov 2021

Ja by som sa skôr priklonila k verzii že jej asi nerobia dobre lieky na sopel a boli ju z nich bruško.

autor
16. nov 2021

@denda007 je to mozne, alebo jej prestalo chutit mliecko. Sice nie s krikom, ale uz dlhsiu dobu sledujem, ze jej moc nechuti a pluje niekedy. Mozno by som ho mala zmenit.

denda007
16. nov 2021

Vyskúšajte, uvidíte. Držím palce 🙂

dadulamamula
17. nov 2021

On to nepovedal tiež nevedel rozprávať ale plakal a ukazoval