Ide o koliku?

motogirl699
19. okt 2022

Môže ísť o koliku?
Maličká večer v cca rovnakých časoch, keď sa snaží tlačiť, začne strašne bolestivo plakať. Vidno na nej, že sa nevie vyprázdniť. Za 3 dní sa jej podarilo iba 2x a aj to úplne malinká tvrdá stolica.
Môžem jej na to kúpiť kvapky na koliku?
Lekárke sa už druhý deň neviem dovolať

veronika3110
19. okt 2022

@motogirl699 určite skús probiotiká aj kvapky so simetikonom napr., ktoré rozpustia plyn v crievku a pekne sa vyprdi

motogirl699
autor
19. okt 2022

@veronika3110 práveže prdieť jej ide, len s tou stolicou má problém

klaudia_123
19. okt 2022

@motogirl699 a mlieko ma UM ci materske???

motogirl699
autor
19. okt 2022

@klaudia_123 materské

klaudia_123
19. okt 2022

@motogirl699 tak určite by som nasadila probiotika ja som pouzivala biogaiu ta je velmi dobra na tieto veci a sabsimplex. Mala som aj coliprev ale na koliky jednoducho nic nezaberie, len to zmierni. Mali sme zachvaty, kedy sa mala nevedela vykakat a to stolica bola riedka....pouzila som rektalnu rurku a ked sa vykakala zachvat placu okamzite prestal. Využila som asi 4x. A probiotika mi kazala lekarka uzivat kazdy den. Potom sme presli na probiofix a uzivame doteraz kazdy druhy den 🙂

dominidi
19. okt 2022

@motogirl699 je to iba par-dnova zalezitost alebo pravidelne? Mali sme, bola to witching hour. Skoncila presne na 3m.

motogirl699
autor
19. okt 2022

@dominidi mala to tri večeri po sebe zatiaľ

dominidi
19. okt 2022

@motogirl699 a kolko ma tyzdnov/mesiacov?

jasminka22
19. okt 2022

@motogirl699 ked mozem odporucit neoouzivaj rektarnu rurku, my sme mali nasledne dost problemov

aliaray1
19. okt 2022

@motogirl699 Ahoj, probiotika (biogaia) a prirodny Baby calm (obsahuje glycerin, pekne sa vykaka). Ak sa nevykaka, cipok (male cipky maju zo znacku Dr.Max).

motogirl699
autor
19. okt 2022

@dominidi 11 dní

dominidi
19. okt 2022

@motogirl699 uf tak to kludne moze byt aj tato varianta..tvarilo sa to ako kolika ale nic na koliky nezaberalo..tiez to zacalo myslim niekedy treti tyzden a trvalo 3 mesiace..
Uvidis, poskusaj kvapky a triky ako masaz atd na koliky a ak nezaberie, zvaz aj tuto moznost..lebo dojcene babatko nemusi kakat aj 2 tyzdne, tazko od toho nieco odvodzovat

motogirl699
autor
19. okt 2022

@dominidi hej, viem, že nemusí dlho kakať. Myslím si, že ide o koliku kvôli tomu, že teda vidím na nej, že tlačí a vtedy začne na chvíľu neskutočný plač, ktorý potom po masáži bruška prestane pokým nezačne znova tlačiť. A teda podarilo sa jej, ale bolo to iba malinké tvrdé hovienko.. skúsime jej dať kvapky čo pri jej veku môže, budeme pokračovať v masážach a uvidíme.. ale ďakujem za radu, o tom som doteraz ani nepočula, čiže určite potom keď tak zvážim aj túto možnosť

simi224
19. okt 2022

@motogirl699 ja myslím že to môže byť kolika, malý mal presne toto isté, pučil sa, tlačil až bol celý červený, plakal a a tiež mal tvrdú stolicu... doktorka nám potvrdila koliky...pomohla dosť rektálna rúrka, vždy sa po nej maličký vykakal a bol spokojný... Dávali sme mu babycalm, sab simplex, a probiotika dávame stále... Pred UM sme mu dali trošku kamilkoveho čajíku- pomáha riediť stolicu... Časom sa to však upravilo a už kaká pravidelne , aj keď koliky ešte neustúpili uplne..