Ide o autizmus?

fenqka
27. jan 2024

Dobry den, chcela by som sa opytat sa jedna o autismus, nepocuje na svoje meno, malo kedy vnima mna, alebo ludi okolo seba, kruti hlavou. Ma len rok a dva mesiace.
Dakujem.

deti95060810
27. jan 2024

očný kontakt?

hendikep
27. jan 2024

@fenqka sluch ma skontrolovany?

fenqka
autor
27. jan 2024

@deti95060810 ocny kontakt ma skontrolovany a tak isto aj hluchovy a vsetko je dobre

vanilkovazmrzka
27. jan 2024

Diagnostika cez forum?

deti95060810
27. jan 2024

ak je očný kontakt Ok, tak potom ešte počkaj... dieťa je malé, v zahraničí by už vedeli presne povedať či sa jedná o autozmus - na sk až v neskoršom veku.

vajanika27
27. jan 2024

ak sa vam nieco nezda, kludne kontaktujte najblisie centrum vcasnej intervencie, vedia prist aj k vam domov a ukazu ako s dietatkom pracovat. Teraz su vsade dlhe cakacie doby, tak cim skor zavolate tak tym rychlejsie budete vediet ako na tom ste. Co sa tyka diagnozy moze to byt od OVR, NKS az autizmus, v tomto veku sa diagnozy nedavaju, treba hlavne s dietatom pracovat.

thereisabear
27. jan 2024

@deti95060810 aj tu vedia povedať, len ti nedajú pečiatku. Ja som to vedela asi v 7-8m a odborníci potvrdili.

mell27
27. jan 2024

@thereisabear ahoj, ako sa to v takom skorom veku prejavovalo?

kacena4
27. jan 2024

odborník strávi s dieťaťom niekoľko desiatok min. + robí sa rozsiahli anamnestický dotazník o celkovom vývoji dietata... v roku sa nedá určiť ci sa jedna o autizmus, nakolko jedným z príznakov je inak sa rozvíjajúca komunikácia a ročné dieťa teda toho veľa nenarozpráva. len ťažké formy autizmu s ťažkou metnálnou retardaciou spozoruješ uz v roku...

thereisabear
27. jan 2024

@mell27 hlavne žiadna reakcia na meno a slabší očný kontakt

viky_n
29. jan 2024

U detičiek sa autizmus prejavuje aj prílišnou prieberčivosťou v jedle. Známi nám v tejto súvislosti odporučili kliniku www.symptomedica.sk Autizmus liečia prostredníctvom črevného mikrobiómu, výsledky sa dostavili pomerne rýchlo a účinne. Sme spokojní🙂

hendikep
29. jan 2024

@viky_n akoze vyliecili autizmus?

nika898
29. jan 2024

@viky_n tak by má zaujímalo ako dokázali vyliečiť autizmus keďže všade čo som čítala je písané že autizmus sa vyliečiť nedá. Dajú sa jedine zmierniť, pripadne môžu niektoré príznaky vymyznut avšak to neznamená že autizmus je vyliečený. Je xy terapii a liečebných pomôcok ktoré môžu človeku s autizmom pomôcť žiť v “normálnej” spoločnosti avšak vždy bude autista. Aj nám pomohli rôzne dietety avšak len na čas alebo ak niečo vymyzlo tak sa pridalo niečo nové.

nika898
29. jan 2024

@fenqka ťažko povedať, dieťa v takomto veku sa ešte veľmi vyvíja a každý deň môže byt iné. Ak však máte akékoľvek podozrenie tak to povedzte pediatricke a požiadajte ju o neurologické vyšetrenie a môžete kontoktovat centrum včasnej intervencie vo vašom meste. Nám bol autizmus diagnostikovaný okolo 2,5 roku avšak oficiálne potvrdený až v 4 rokoch. Kolotoč vyšetrení sa u nás začal keď mal syn približne 1 a 9 mesiacov.

viky_n
1. feb 2024

@nika898 @hendikep Autizmus liečia a zlepšujú stav. Úplne vyliečiť autizmus sa nedá. V našom prípade analyzovali črevný mikrobióm a na mieru nám nasadili liečbu na zlepšenie stavu. Spravili nám jedálníček, ktorý dopĺňame liekmi. Uvažujeme aj o fekálnej bakteriálnej terapii, ktorú v prípade PAS vysoko odporúčajú.

nathalie1976
Odpoveď bola odstránená
Zobraz