Hysterický plač bábätka bez príčiny

12. sep 2023

Ahojte mate alebo mali ste niekto také dieta ktoré každý deň bez zjavnej príčiny vrieskalo aj hodinu vkuse cez deň, alebo večer alebo v noci alebo hocikedy...lebo ja už neviem čo mám robiť...mam 5 mesačne dieta ale to je len trápenie...napr. doobeda bolo všetko úplne v poriadku až som nechápala a konečne po x dňoch neustaleho mrncania som sa trochu tesila ze možno dnes bude lepší deň, a poobede sme sa pekne hrali na podložke, aj sa smial qla zrazu taky vreskot, ktorý sa nedal nijak utíšiť, len pár krát na minútku, úplne akokeby som ho bicovala...pritom nič sa mu nestalo cely čas som bola pri nom, bol hodinu po papani aj spaní, plienka čistá, prezerala som telíčko ci ho niečo nestiplo alebo co proste nič...mne sa z toho uplne točí hlava a je mi na vracanie...ja to nechápem proste..to isté bolo pred par dnami...treba ísť na neurológiu alebo ja neviem? Ja nemám ani chuť do života som vkuse v strese kedy sa to zase zopakuje a ja neviem co robiť...a to bol ešte muž so mnou...bud.týždeň ide na sluzobku tak ja neviem asi sa zbláznim,...

anjelicek26
12. sep 2023

Syn mal skvelu kombi

laktozova intolerancia
hluchy

A ano vrestal snad prve tri roky kazdy bozi den, moze byt rad, ze neskoncil v hniezde zachrany... ked sme prestali davat mlieko ked mal 9 mesiacov, aspon sa to trosku zmiernilo... lekarka nas stale odbijala, ze ved rastie, pribera, kaka... hm ok...

autor
12. sep 2023

@anjelicek26 och to musel byť masaker..a ako zistili tu intoleranciu? Aj on rastie pribera kaka, ale toto co robí to je už neznesiteľné..nespi dobre odmalička, vkuse mrncal plakal, ale teraz už najviac len vrieska nech robím co robím...

anjelicek26
12. sep 2023

AZ dvojrocnemu a aj to kvoli skolke,lebo odmietal mlieko v akejkolvek forme Tak sme SLI s malou dusou na Gastro,nech nieco vymyslia,Aby to nemusel jest.... No a silna laktozova intolerancia. On mlieko nemal Rad Ako babatko uz, Ako 4 mesacny jedol prikrmy na pana, 9 mesacny sa komplet odstavil..nahrady neakceptoval.. on vedel lepsie Ako ja,co sa deje.

miriel
12. sep 2023

Ahoj, bábätko nikdy neplače bez príčiny. Deti (a čím sú menšie) sú ako špongie-nasávajú emócie svojej mamy a robili to už v brušku. Ty si to nemusíš uvedomovať, ale dieťa odzrkadľuje tvoj vzťah k sebe aj iným. Napr môj syn sa veľmi ťažko prisával ako novorodenec, kojila som ho len mesiac, lebo veľa plakal a ja som ti nedávala. Až pri mladšej dcére som pochopila, že ja pri ňom na materstvo nebola nastavená, aj keď som sa snažila, ale proste bol to dlhší proces, ktorým som musela prejsť. Preto nám to kojenie nešlo. Pri dcérke som už počas tehotenstva bola viac šťastná a kľudnejšia a naladená a vďaka tomu som mala ľahký pôrod a kojila som ju celkom dlho a teda mala nejaký čas aj koliky, takže pár týždňov podvečer zvykla takú hodinu plakať, ale inak bola spokojné bábätko.

cookie29
12. sep 2023

no babatko urcite neplace bez priciny, len Ty o nej nevies. Akoze si uvedom, ze to je jeho jediny sposob komunikacie. Ty sa mozes ist vyburit, napisat prispevok na MK, nadavat... ono vie len plakat. Moze to byt cokolvek. Boli brusko, idu zubky, zasvietilo mu slnko a bolo mu to neprijemne, potrebuje ta, chce hladkat, alebo je len stimulovane... ja som mala take starsie dieta. a ak si ty v stresen tak babatko je v dvoj-troj nasobnom strese a do 6-7 rokov je mozog emocne nezrely. Ak to ty nezvladas, ako to ma zvladat ono?

autor
12. sep 2023

@miriel
@cookie29 ved ja viem ze to nie je bez príčiny, ale ako sa to môže stať zo sekundy na sekundu, keď som pri ňom, ešte chvíľu predtým som ho hladkala mojkala, rozprávala som mu, nemali sme pustene ani rádio žeby nejaký zvuk, úplný pokoj ja som bola kľudná na chvíľku šťastná, nesvieti mu slnko proste nič také, dasienka nema vobec biele ani navrete..a hodinu vkuse potom reval akokeby ho z koze drali, cely čas na rukách, nijaká poloha nepomáhalo...tak toto ma trápi ze netuším z čoho to môže byt..

zuzanapjat
12. sep 2023

Nedávala ste mu predtým kvapky vigantol?

aliaray1
12. sep 2023

Nie, nemali sme take.

-Nasa plakala, ale vzdy mala pricinu.
-Umbilikalna hernia (vidis to ako vystupeny pupok),
-Problem s prdmi (espumisan L na lyzicke ked som kojila, neskor aj flasa, pri kazdom krmeni), masaze bruska,
- kontakt skin to skin, koza na kozu, a kedze neznasala kocik, bola v satke (ja) a nosici (manzel),
- zuby, u nas od 2.5 mesiaca (na spodku dasien vidis biele bodky, alebo na sliznici vo vnutri),
- zaba (sor), v lekarni predavaju gel.

aliaray1
12. sep 2023

@zuzanapjat presne vidis. Z vigantolu boli brusko a nahradili sme ich Jamieson Baby D.
Mne este napadlo, nasa mala aj reflux (s grcanim) na to je sirup Gastrotuss.

Autorka: ked ho polozis, skusala si antirefluxnu polohu? Vyvysit.

Sople...u nas dalsi triedny nepriatel. Denne sme striekali physiomerom baby a odsavali.

autor
12. sep 2023

@aliaray1
@zuzanapjat
@aliaray1 vigantol nedávam...mame Terézia Dcko od narodenia...pupcek vystupeny nema,espumisan nepomahal ani coliprev ani sab simplex...za ten čas som poskúšala...bruško masirujem...soor nema a zubky nevidím...kocik ani nosic neznasa...len na rukách a všetko musí vidieť...
Mame aj antirefluxny vankus...sople nemá...tak už možno chapete prečo som.zufala,lebo skúšam ozaj všetko...

zuzanapjat
12. sep 2023

Zatína päste pri tom vresku? Či otvára a zatvára rúčky keď vreští?

aliaray1
12. sep 2023

Aku ma stolicu? Farba myslim hlavne.
Neni nazltly?
Ake mate ritualy?
Citas, spievas uspavanky, pripadne masirujes cele telo, robis aspon raz za den bonding? Stihas dajake aktivity: kontrastne hracky, polohovanie na brusku?
Neskusila by si sa popytat ist na vymenny listok na fyzio? - nema diastazu?

Nosic a satku si skusala? Nasu sme vedeli takto krasne uspat ale boli chvile, ze akonahle sme ju chceli vybrat a prelozit do postele, zobudili sme ju.

Nema skryty reflux? - sono

aiana24
12. sep 2023

Sucitim. Tiez sme mali uplakane babatko. Pomahalo ked ho zobral na ruky niekto pribuzny a pokojne sa s nim rozpraval, stal s nim pri okne, spieval... ja som trochu neurotickej povahy, asi to to dieta citilo ked som bola na pokraji so silami. Tiez sa mi zdalo ze ked zjem vela mliecnych vyrobkov tak ho boli brusko, ale doteraz neviem ci to bolo realne alebo som si to len namyslala.

autor
12. sep 2023

@zuzanapjat ma zatnute päste...

@aliaray1 ma takú do oranžova,kaka skoro každý deň ráno niekedy aj poobede. Nie je nazltly..ritualy ani nemáme asi ale spievam mu stále keď ho uspavam,aj keď cez ten vreskot ma možno ani nepočuje..ale niekedy sa mu to páči...ono ťažko je nejaký ritual vytvoriť keď nonstop plače...kontrastne hračky mu ukazujem, na bruško sa otáča sám, čítam mu, cele telicko mu vždy po kúpaní masirujem...ale bonding nie, on absolutnrle taj na mne nechce byť...ani nosic asi preto nechce hneď sa odo mňa odtlaca...reflux ma od narodenia, grcka stále, raz viac ráz menej...uvažujem nad tou fyzio..

Teraz večer opäť vyše hod vreskotu nedá sa nijak ukludnit skúšame všetko možné, na rukách, na fitlopte,kojiť skúšam aj v inych polohach ale nechce ani ťahať poriadne,dala som mu camiliu ak by to boli zubky..hrôza des :(

beata_k
12. sep 2023

Nebude mat zablokovanu chrbticu alebo nieco podobne este od porodu?
Inak za hodinu si toho skusila az velmi vela. Aj keby sa mu nieco pacilo, tak nestihne zareagovat. Ale chapem, ze je to stresujuce a snazis sa mu pomoct.
Moje dieta z camilie bolelo brucho.

julish
12. sep 2023

A nie je v 5. práve obrovska expanzia mozgu? To musí strašne boliet

eskop
12. sep 2023

Sucitim tiež. Moja Viki bola tiež veľmi uplakane babo od narodenia. Ona plakala každú noc 3az 6hodin nonstop. Ešte aj veľmi zle spavala.tiez mala kolíky a reflux a strašne nám pomohlo zmena mlieka. Chodila som ako mŕtvola.po roku sa to zlepšilo. Aši som moc neporadila, držím palce 💕

jajur88
12. sep 2023

My sme mali tiez chvilu take obdobie. Bolo to strasne. Spatne u nas vidim 2 dovody (nebolo to sucasne). Najprv preunava, potom zubky. U preunavy pomohlo sledovat bdele okna, u zubkov odviest pozornost a nosit.

zuzanapjat
13. sep 2023

Neurologické to podľa mňa nebude (ale nič nepokazíte neurologickým vyšetrením) odsledujte po akom jedle sa to deje, či nedostáva kolikové kŕče, že mu nesadla strava. Možno by som dala skontrolovať obličky.

maryetta
13. sep 2023

Ono su rozne obdobia. Tiez som si tym presla. Prvy syn prvy polrok to bol len rev. Tiez som bola vkuse v strese kedy spusti. Ale to bol taky rev ze bol bordovy a nevedel sa nadychnut.
Neviem len intuicia mi hovorila ci brusko. Ci unava. Ci zubky. Tiez bol kocik nepriatel. Na nosic kym si zvykol uz mal hadam aj 7-8.mesiacov. Tak len ruky.

Potom sa narodila dcera a ona revala-zase to nebol az taky huritansky ale zase revala pre vsetko. Ci bolo dobre alebo zle. Az to bolo zufale. Lebo starsi sa uz zlostil ze preco reve 😂

autor
13. sep 2023

Ďakujem vám všetkým za reakcie,nápady aj povzbudenia..ideme dnes skúsiť ku doktorke ci niečo nepovie alebo neodporuci niekam ísť,alebo nech aspoň povie ci to sú zubky alebo co lebo ja to neviem posúdiť...lebo nepríde mi to normálne už toto..tak snáď sa dačo dozvieme..

cookie29
13. sep 2023

skus sa uvolnit Ty, ja viem, ze je to na nervy, mne tak starsie dieta vedelo revat aj 2-3 hodiny vkuse. A prestaval dychat az modravel. Nieco hrozne, takze doverne poznam. Len teda vacsinou nikdy nezistis z coho to je. Este ma mozno napada reflux?

sterea
8. okt 2023

Ja by som skúsila ešte ten vitamín D vysadiť aspoň na 2 týždne či to nebude tým .

sterea
8. okt 2023

Respektíve všetky vitamíny ak náhodou dávaš aj niečo iné. Mám kamarátku, ktorá má dvojičky a po narodení dávali deťom veľa vitamínov aby rástli a boli zdravé atď. Po vysadení vitamínov sa uspokojili.

sterea
8. okt 2023

Dovtedy boli veľmi uplakané a nervózne.