Hypotonické dieťa

ico1308
28. okt 2021

Ahojte mamicky.chcem si ist po radu dost neskoro nam zistili centralny hypotonicky syndrom az v13tich mesiacoch.zacali sme chodit na rehabky (vojtova metoda) a teraz som sa docitala ze to ma suvis aj s papanim moja mi od narodenia odmietala prsnik davala som umele ale preslo to do fazy ze jedine striekackou do nej dostanem vodu alebo caj a to v malych mnozstvach a teraz uz aj umele co vypije max 150ml za cely den mlieka.jest mi tiez slabo je.zacala mi aj vraciat sem tam mlieko..ma niektora mamicka taketo dietatko

deti95060810
28. okt 2021

áno... poznám .. prežili sme si svoje...s jedením sme sa trápili roky...

andreatytler
29. okt 2021

@ico1308 Nam nastastie zistili hypotonus v 4 mesiacoch a tiez sme mali problem s kojenim. Chodili sme na osteopatiu a o 3 mesiace s cvicenim sa to vyriesilo aj ked kojenie sa uz nikdy poriadne nerozbehlo. Viem o dobrej osteopatke na vychode Slovenska. S vojtovkou mozno budete mat problemy uz v takom veku. Urcite skus aj osteopatiu... Budes potrebovat kazdu pomoc, ktora sa da zohnat.
https://www.dotykkuzdraveniu.sk/#osteodynamika

horalka1986
29. okt 2021

Ano, je to bezne u hypo detoch. Tiez sme bojovali, ale teda, my to vieme od narodenia. Odporucam si pozriet video na orofacialnu stimulaciu a robit tieto cvicenia pred kazdym jedlom. My sme dojcenie sice nezvladli, ale s flaskou problem nebol. Az neskor s vacsimi kuskami jedla, ale aj to sme vytrenovali.

kikushaa
29. okt 2021

Ja poradim hladaj rovno logopedicku, cakacia doba sialena (aj rok, podla toho kde byvate) ak ma problem s jedlom treba rozpohybovat jazyk, cviky nato ti ukaze logopedicka (no nie vsetky beru taketo minideti, treba hladat a vyzbrojit sa trpezlivistou) vojtovka pre tak velke dieta, uvidis ako sa ti s nim bude darit cvicit, skor bobath a kludne aj plavanie pre deti ak mate moznost (nam kombinacia tohoto vsetkeho velmi pomohla)

ico1308
autor
4. nov 2021

@kikushaa dakujem za rady co plavanie teraz beda kedze korona a sme zo stredneho slovenska okres zilina
Vojtovku sme zacali tak uvidime co bude dalej spominali aj mozno nejaky pobyt v Martine.ja som dlho upozornovala doktorku ze to nie je ok ale poslala nas az teraz.mala sa zacala aspon plazit tak posun tam je trosku ako taky a s tym jedenim sa len obrnit.uvidime ake budu dalsie vysledky

kythos21
13. nov 2022

@ico1308 Dobry deň
Prosím ako ste dopadli? Kedy mala začala chodiť? Ďakujem

ico1308
autor
13. nov 2022

@kythos21 dobry den v 21mesiaci zacala chodit samostatne po absolvovani pobytu v dunajskej luznej ta nam velmi pomohla.a taktiez canisterapia.a ako pokracujeme chodime samostatne ale vpadnute clenky nohy do x kriva chrbtica slabe brusko a stale krici na nozky ze ju bolia.prejde troska a uz hned sa pyta na ruky.
Rec sa nam pomalucky teraz rozbieha ale iba slova zatial viac jej nerozumiet ako rozumiet..
Pit sa nenaucila doteraz z flasky mlieko iba zo striekacky jedine caj vodu z pohara alebo z rajec flasky ale malinlo popije..tlacim do nej polievky 2x denne az ma tekutiny

kythos21
14. nov 2022

@ico1308 a čo sa mentálnej stránky týka je v poriadku?