Hypotónia u 14-mesačnej

tanula28
7. júl 2023

Dobrý deň 14 mesačná dcérka ma hypotoniu,a nevie sa poriadne udržať ani na nohách ma slabé nožičky bojím sa že nebude vedieť chodiť myslíte že sa nemam čoho báť? Začali sme cvičiť na fitlopte boli sme u fyzio

kacena4
7. júl 2023

treba riadne rehabilitacne cvicenie za mna fitlopta nestaci

deti95060810
7. júl 2023

keď takto budeš pokračovať tak chodiť tak rýchlo ozaj nebude.... a čo na tento stav hovorí pediater? alebo neurológ?
Nám pomohli mimoriadne rýchlo v Olomouci....rehab. stredisko Corpus - pozri.
na ich stránke nájdeš aj zoznam ich absolventov, ktorí skončili u nich a cvičia s deťmi vojtovku... pri každom mene nájdeš kontakt. veľa absolv. je aj zo Slovenska. Skús pozrieť...ozaj doporučujem.

nwnw
7. júl 2023

@tanula28 fuha dost neskoro diagnoza, ale ked sa postavi na nohy aspon popri nabytku je to fajn. Poriadna rehabilitacia a za mma Tetis bol super. Vela mi tam vysvetlili a vela ma naucila na Vojtovke rehabilitacna. Je to boj na dlhe trate, ale da sa to. Drzim palce.

enoula
7. júl 2023

A este skuste pridat baby plavanie, to je super

tanula28
autor
7. júl 2023

@deti95060810 máme pediatra takého že v 10 mesiacoch nesedela a povedal že má čas podľa neho má na všetko čas keby že nechodíme na rizikovu poradnu a stáde nás nepošlú na rehabilitáciu tak do teraz asi ani nesedí

luciazahornadska
7. júl 2023

@tanula28 Určite treba zaradiť aj iné cviky - cvičiť na fitlopte je podľa mňa veľmi slabé. 🙂 Tetis robí rehabilitačné pobyty hradené poisťovňou, skúste si vypýtať odporúčanie od lekára. Viem, o čom píšem - mám doma 5-ročnú hypotoničku a 10-mesačného s hypertonusom + hypotonusom.

tanula28
autor
7. júl 2023

@luciazahornadska tetis? To som ešte nikdy nepočula a kedy vám dcérka začala chodiť?

luciazahornadska
9. júl 2023

@tanula28 Áno, Tetis Dunajská Lužná. Robia rehabilitačné pobyty pre deti. 🙂 Dcérka začala chodiť ako 15-mesačná, ale hypotonus sa jej potom zhoršoval vekom.

tanula28
autor
9. júl 2023

@luciazahornadska a pomohli vám na rehabilitaciach? Dcérka bude mať 15 m a poriadne nestvornozkuje a keď sa postaví na nohy nevie sa poriadne ešte ani na nich udržať tak sa bojím že kedy začne chodiť a či vlastne aj začne 🤔 no nám len povedali že je hypotonicka ale nič viac že či je to mierna alebo pokrocila

luciazahornadska
11. júl 2023

@tanula28 Áno, rehabilitácie nám pomáhajú. 🙂 Len treba naozaj poctivo cvičiť a navštevovať rehabilitácie, plus aj nejaké rehabilitačné pobyty. 🙂

zuzikxx
23. jan 2024

@luciazahornadska Dobry den, co pomohlo dcerke???? nasa hypotonus, pruh na brusku, cvicit nechce a 21mesiacov sama nechodi. Uz ju davame za ruku nech aspon nozicky zosilnia :(((( nechcela som vodit za ruku ale naucili ju babky a chcela som posilnit nozicky :/

luciazahornadska
23. jan 2024

@zuzikxx Nám veľmi pomáhajú intenzívne rehabilitačné pobyty a zároveň navštevujeme rehabilitácie každý týždeň. 🙂 Je dôležité, aby ste našli vhodné rehabilitačné centrum. My sme dlho hľadali, kým sme našli to, čo nám najviac vyhovuje a kde deti robia najväčšie pokroky. 🙂

zuzikxx
30. jan 2024

@luciazahornadska prosim, malej zistili aj nieco v krvi ldh, ck zvysene a zatial to nic neriesi. Neuro povedala ze to metabolicka a ta s tym nic.. podla coho v krvi sledovali hypotoniu? a aky lekar - odbor? dakujem