Hypotónia od narodenia

iwettka30
17. sep 2018

Máte skúsenosti s hypotoniou od narodenia?

naattalie
17. sep 2018

@iwettka30
Ahoj syn mal vrodenu hypotoniu teraz ma 8 mesiacov a pravidelnym cvicenim sme sa dopracovali na normalny svalovy tonus. Necvicime bobatovu ani vojtovku chodime na detske FRO

mimik22
17. sep 2018

@iwettka30 ahoj, aj môj syn mal hypotoniu. Nedokázal udržať hlavičku, mal ju vačšinou v predklone, ako bábätko sa začal aj neskoro prevalovat z boku na bok, aj neskôr lozit po štyroch. Chodili sme na rehabilitáciu a cvičili aj Vojtovu metódu. Teraz ma štyri a pol a vôbec to nie je poznať. Na rehabilitáciu sme chodili vyše roka.

iluviel
17. sep 2018

Ahoj, aj moja ju mala, intenzivne sme cvicili vojtovu metodu rok a teraz ma tri roky a je uplne ok 🙂 Treba babatku pomoct cvicenim a ono sa to rozbehne a napravi 😉

zutera
17. sep 2018

My jsme měli hypotonii, cvičili jsme dva a půl roku intenzívně Bobatha a dnes má malá 6 a je úplně v pohodě

iwettka30
autor
17. sep 2018

@naattalie ako vám zistili vrodenú hypotoniu? Mojej malej zatiaľ nevedia zistiť čím to bolo spôsobené má 3 mesiace a začali sme pred týždňom s vojtovkou. Narodila sa s modrou tvarickou a s nedostatkom kyslíka, tak zatiaľ si myslí neurologicka, že to bolo spôsobené tým

iwettka30
autor
17. sep 2018

@zutera v akom stave bola hypotonia? Moja dcérka má oslabené horné a dolné končatiny a slabšie chrbtové svalstvo

iwettka30
autor
17. sep 2018

@iluviel aký druh hypotonie mala byť a čím to bolo spôsobené?

babi81
17. sep 2018

@iwettka30 ak nam diagnostikovali hypotoniu, cvicili sme a hlavne sme plavali v mori, teraz ma 2roky a vsetko ok.hlavicku zacala dvihat az v 4-5mesiacov, chodit 14mesiacov, nasa hypotonia bola sposobena predcasnym porodom 34tt.drzim palce a urcite to zvladnete, chce to len trpezlivost

naattalie
17. sep 2018

@iwettka30 tiez horne dolne koncatiny brusne svaly chrbtove drzanie hlavicky v podstate vsetko

iluviel
17. sep 2018

@iwettka30 moja mala hypertonus na koncatinach a hypotoniu na chrbatiku a brusku (to bol taky zmiesany stav). Mala to zrejme kvoli predcasnemu narodeniu v 33tt ale stava sa to aj terminovym detom, nie je to nic vynimocne ani u nich. Treba proste len cvicit a verit ze vsetko bude dobre, presli si tym stovky, ak nie tisice deti 🙂

zutera
17. sep 2018

@iwettka30 my jsme dostali jako reakci na očkovaní-lehka forma DMO a hypotonie.Máme postiženou pravou stranu.Hlavně ruka.Všechno se naučia dělat levou rukou-dnes kromě silnych bryli by nikdo neřekl že ji cosi bylo.Bylo to očkovaní v 10 mesiacoch

naattalie
17. sep 2018

@iwettka30 narodil sa s nedostatkom kyslika

deti95060810
17. sep 2018

mala dcéra...dostali sme to po očkovaní....museli sme pomerne dosť dlho cvičiť vojtovku...Fyzicky je Ok, horšie je to po mentálnej stránke...

iwettka30
autor
17. sep 2018

@naattalie od koľkých mesiacov ste začali cvičiť? My teraz od 3 a chystám sa aj na plávanie

babi81
17. sep 2018

@iwettka30 od 3,5mesiaca a potom v 4sme sli k moru a kazdy den viac x sme plavali

naattalie
17. sep 2018

@iwettka30 dost skoro mozno mesiac a pol mal 2 mesiace on ma aj ptozu viecka a jednostranne drzanie hlavicky cize hned sme to riesili s neurologom

iwettka30
autor
18. sep 2018

@deti95060810 a čo je to za očkovanie a kedy sa to ockuje?

lentvoja
29. okt 2018

sú tu mamičky, ktorých detičky majú hypotóniu spojenú aj s oneskoreným mentálnym vývojom?

ewcurik
30. nov 2018

@naattalie ahoj my mame tiež vrodenú hypotoniu,,,, kedy ste začali cvičiť? Ja sa toho strašne obávam keď je vrodená

deti95060810
30. nov 2018

@lentvoja máme tento problém...

iwettka30
autor
30. nov 2018

@ewcurik ako vám zistili, že je vrodená?

ewcurik
30. nov 2018

@iwettka30 v prepúšťacej správe z nemocnici to mame napísane a v nemocnici mi povedali že to majú skoro všetky predcasniatka ale co poznám nikto to nemá.. a Vám?

naattalie
30. nov 2018

@ewcurik asi mesiac a pol mal malý. Teraz ma 10 mesiacov postaví sa sam uz sa aj pusti a chvíľu aj sam postoji všetko teda dobehol čiže pokiaľ budete doma poctivo ale ozaj poctivo cvičiť tak bez obáv uz ani nechodíme na rehabilitačné. Jedine co nam ostalo je ptoza viečka ale to uz je ina dlhšia cesta.

ewcurik
30. nov 2018

@naattalie a cvičili ste vojtovku? My mame dva mesiace a teraz sme boli na rehabilitaciach a dala nám len take hravé cviky

naattalie
30. nov 2018

@ewcurik nie nebola to vojtovka nejaké hravé reflexné cviky zamerané na konkrétne svaly ktoré boli najviac ochabnuté alebo ako to nazvať. U nás najmä ľavá lopatka a brušné svaly.

iwettka30
autor
30. nov 2018

@ewcurik po narodení málo hybala končatinami, tak nám odporučili kontrolu na neurologii a tam stanovila doktorka diagnózu globálna hypotonia. No minulého týždňa vzali dcére krv na rozbor a zistilo sa, že má metabolické ochorenie kde hypotonia je len príznak tohto ochorenia. Takže nastupujeme do nemocnice na odborné vyšetrenia

lentvoja
30. nov 2018

@deti95060810 ako sa vám to prejavuje?...Koľko máte?

deti95060810
30. nov 2018

@lentvoja napíšem večer IP

zirafka86
3. mar 2019

@iwettka30 ano bohuzial mame doma predcasniatko (27 tt) a ma od narodenia hypotoniu ale co poznam viacere predcasniatka tak je to u vacsiny..no casom sa priznaky zmiernuju..cvicili sme 1.5 roka vojtovku presli sme na bobatha no od toho prechodu akoby sa posunul dozadu resp. nevidim ziaden progress..ma 2 roky o mesiac a stale nechodi len stvornozkuje uz vyse roka..nerozprava..vlastne ani neblaboce a vraj hypotonia moze byt aj na jazycku preto sa detickam s touto diagnozou vraj tazsie zacina rozpravat nam bolo povedane ..mate niektora s takymto nazorom skusenost?

iluviel
3. mar 2019

@zirafka86 ahoj, ano aj nam to hovorila fyzioterapeutka, ze hypotonia "postihuje" aj rec, lebo aj jazyk je len sval... Tiez mam doma miernu hypotonicku.