Hypotónia a svalové enzýmy

bajuss21
2. jún 2022

maminky detičiek, ktoré majú hypotóniu, prosím ukľudnite ma 🙈 dcérka ide mať v auguste dva roky. Má za sebou 15 hospitalizácii, 4 narkozy a 5 hodinovú ťažkú operáciu...chodiť začala ako 17 mesačná, neurologicka povedala, že má hypotónou, že treba odbery svalových enzýmov...v pondelok majú byť výsledky a ja som prepadla úplnému stresu, keď som videla o aké diagnózy sa jedná...dcérka behá, čupne si a sama sa postaví, s chytenim za ruku vyjde a zide schody, jedine čo na nej vidím tak ešte občas spadne a je nemotornejsia pri vstávaní zo zeme...ako ste to mali vy, ako ste dopadli? Ďakujem krásne.

janickacrazy
2. jún 2022

@bajuss21 no a prečo toľko hospitalizácií? to len kvoli tej hypotónii alebo aj kvoli niečomu inému? operácia kvoli čomu? Nestresuj dopredu, počkaj na výsledky. Ale z toho, čo si napísala ozaj ťažko povedať niečo. Má nejakú diagnozu určenú či zatiaľ nič?

bajuss21
autor
2. jún 2022

@janickacrazy kvoli vrodenej chorobe močovej sústavy, to som tam zabudla napísať....to nemá nič s hypotóniou, no ze vraj teoreticky za to môžu narkozy a všetko dokopy...l

janickacrazy
2. jún 2022

@bajuss21 aha, tak potom to môže byť z tých narkoz, ale aj nemusí. Ale radšej si nečítaj žiadne katastrofické diagnózy na nete. Samotná hypotonia nemusí ešte nič znamenať, to má veľa detí. Budem vám držať palce, aby výsledky boli v poriadku.

katka7390
2. jún 2022

@bajuss21 vyšetrenie svalových enzýmov- hlavne kreatínkinazy (CK), laktatdehydrogenazy (LDH)- pokiaľ sú tieto výrazne zvýšené, môže ísť o dystrofiu, avšak v prípade dievčat by som sa až tak nebála, to je ochorenie chlapcov viazané geneticky, samozrejme aj u dievčat prejavy byť môžu. Ozvite sa ake máte hodnoty

ddanyela
4. aug 2022

@katka7390 ahojky prosím potrebujem sa niečo opitať, zdasa sa mi že niečo o tých emzimoch vieš 😒potrebujem aspoň trochu utesit pokiaľ nám prídu výsledky z genetiky to čakanie je hrozne 😪😪😪 prosím

katka7390
4. aug 2022

@ddanyela ok, pokúsim sa, môžete napísať do správy…

ddanyela
4. aug 2022

@katka7390 písala som spravu