Hydrokrela u 5-mesačného synčeka

henrieta2003
26. júl 2022

Dobrý deň, 5mesačný môj synček má hydrokélu obojstrannú vedela som to už v tehotenstve bolo to vidieť na sone. Bolo nám to potvrdené aj detským urológo. stalo sa ale to, že z jedného vajíčka sa mu tekutina preliala do druhého tak ho mal väčšie a tvrdšie tak som sa zlakla a šla s ním dnes na urológiu, kde povedali v10.8. na kontrolu ale aj tak skôr ako v 2 rokoch vraj neoperuje kedže sa do 2 rokov čaká či sa nevstrebe. Máte skúsenosť, že sa to vstrebalo? Mám sa nejako o neho báť? a prosím ak bude musieť ísť neskor na operáciu poradte z vlastnej skúsenosti kam s ním na operáciu. Za všetky vaše odpovede Ďakujem.

jaga18
26. júl 2022

Ahoj, mali sme to takto isto. Do roka sa to vstrebalo. Chodili sme každé 2 mesiace na kontrolu.

nina004
26. júl 2022

@henrieta2003 Syn to mal tiež od narodenia. Boli sme v polroku na kontrole a mal to ešte dosť a v roku keď sme šli na kontrolu,tak to už bolo vstrebané a všetko ok

martul
26. júl 2022

@henrieta2003 môjmu synovi sa to nevstrebalo, operovali ho keď mal dva roky. O rok znovu.
Druhý syn to isté, operácia v 5 rokoch.
Ale oni to nemali od narodenia, im sa to spravilo okolo roka + mali pruh

oslo1
26. júl 2022

Syn Mal, do roka sa to vstrebalo.

henrieta2003
autor
27. júl 2022

Ďakujem Vám. A keď ste mali zákrok maličký to ako zvládli a kde ste boli na zákroku? Bolo všetko ok? Dúfam, že sa to vstrebe veď ešte mame šancu povedali že tak do 1,5-2 rokov je 40% šanca