Hydrokela u bábätka

doga666
26. apr 2017

Zdravim vas mamicky, so syncekom (3mesiace) sme dnes navstivili urologa - zistili mu hydrokelu..co mam vlastne ocakavat? Najviac ma zarazil doktor- ten na mna vyhrkol ze to musi mat uz od narodenia..pricom v porodnici ani v papier nic take nema. Moze sa to vyvinut aj neskor? Takisto ma zdzubal ci vobec chodim s malym k doktorovi ze pediater si to musel vsimnut..samozrejme chodime pravidelne. Nikdy ziaden problem nebol, asi by sme to riesili uz skor. Vsimla som si vcera ze ma jedno vajicko zvacsene..hned som to riesila u naseho pediatra ten nam dal vymenny listok a sli sme..tu bolo dalsie zdrbanie od urologa ze ci umyvam svoje dieta ze som si to musela vsimnut a sa to nemoze zo dna na den len tak spravit..co myslite? Tak samozrejme mu po kazdom prebaleni semenniky neohmatavam ale tak ked ho utieram tak nevynecham nic..uz sa citim ako taka hlupana..

veronka1234
26. apr 2017

Ahoj. Aj nas malicky mal hydrokelu. Raz mu bola vidiet, inokedy nie. Uz pediatricka v porodnici mi povedala, ze vajko sa zvykne pocas dna naliat a potom to zas zmizne. Povedali nam, ze hydrokela sa vacsinou vstrebe, ze to staci len sledovat. Ale syncek dostal pruh a ked mu ho operovali ako 2 mesacnemu, tak mu rovno vyoperovali aj tu hydrokelu

doga666
autor
26. apr 2017

Ja som trosku v pomykove. V porodnici mi nikto nic nepovedal..zeby nieco take mal..pediater si nic nevsimol..keby to mal maly pisane v prepustacej sprave tak aspon on by nieco povedal..zatial to mame sledovat..keby sa mi nieco nezdalo tak mame hned prist...

veronka1234
26. apr 2017

@doga666 no u nas si to vsimla jedna doktorka v porodnici. Ale ako povedala - ta tekutina sa pocas dna nalieva do vajicka a zase straca. Raz je to vajko vacsie a potom aj tri dni nie. Takze si to nemusel nikto vsimnut. A vobec to ani nemusel mat. Aj my sme to len sledovali. Malo by sa to vstrebat samo

doga666
autor
26. apr 2017

@veronka1234. Tal dufamnze sa ro vstrebe..nerada by som bola keby sa to skoncilo operacne..:(

janka.l
26. apr 2017

My sme mali hydrokelu (a objavila sa zo dňa na deň) a na urológii nám povedali že sa to zvykne do 2 rokov vstrebať. A tak sa aj stalo. Ale znicoho nič sa mu tesne pred 4 tým rokom znova objavila, tak nás hneď aj operovali 28. 3. A pri zákroku mu zistili, že mal aj pruh. Ale operácia úplne v pohode. Ráno sme prišli a poobede e šli domov. Malý už doma večer aj z postele skákal a ja som skoro z infarktovala či sa mu to neroztrhlo a on nič.

doga666
autor
26. apr 2017

@janka.l nam doktor skonstatoval ze pruh to nieje..ja som uz mala vseliake mozne predstavy co to moze byt..mame prist v juli na kontrolu..ak bude treba tak aj skor..ani som netusila ze chlapci mozu mat taketo problemy vseliake..:( a teraz uz to mate v poriadku? Ze sa to nevracia alebo tak..

janka.l
26. apr 2017

My keď sme šli cez urológa tak nás poslal aj na sono, a tam zistili len tu hydrokelu. A ten druhýkrát som išla od našej lekárky na chirurgiu s podozrením na pruh ale lekár povedal ze je to len hydrokela a neposlal nás na sono. Až pri operácii zistili, že tam má oboje. Po operácii to mal ešte trochu zväčšené, ale teraz už má vajka rovnaké 🙂

janka.l
26. apr 2017

Inak po operácii sa to už nevracia. Hydrokela vraj vzniká ešte keď je dieťa v maternici a nevstrebe sa voda v brušnej dutine. Potom behá hore dole. No a buď sa vstrebe alebo nie. Inak u nás v rodine to mali všetci muži - bratia okolo 25 teho roku a ocino v 50 tich. No a môj to už v 4 roch rokoch má vonku 🙂 . Dovtedy nemali žiadne problémy.

barka667
26. apr 2017

ahoj my sme mali ked mal 6 tyzdnov a isli sme na pohotovost lebo som si myslela ze to je pruh a aj oni tak nas poslali sanitkou do kosic to boli stresy ale zmizlo to...ale ked sme boli u urologa po case zo zapalenou predkozkou tak povedal ze ma aj vo vajickach tak mi vravel nech ho balim tak ze mu ich dvihnem hore aj s pindurom no ked som tak urobila ocikal si furt oblecenie ...teraz neviem ci tam este ma lebo to nebolo vidno ani pred tym

doga666
autor
26. apr 2017

Nuz..takze nam zostava len cakat co bude dalej co zeny? Och joj..

doga666
autor
26. apr 2017

A neda sa tomu nejako pomoct? Zeby mu to trosku ulavilo odpuchlo? Obklad. Alebo pomasirovat..:D alebo co javiem aby sa ta tekutina uvolnila..Ci sa to fakt musi len samo vstrebat? Snad ho to neboli...nechem aby sa chudacik trapil

barka667
26. apr 2017

@doga666 urcite to neboli neboj nech to sledujú nam zmizlo za mesiac

senta_sofia
26. apr 2017

@doga666 tak zavisi,aku velku ju ma, ked mas prveho syna,nemusela si si to vsimnut, pediater by to vidiet mal. Kazdopadne nechapem tie caviky,co okolo toho robil, lebo ono sa to len sleduje, nam povedali, ze ked to cca do roka nezmizne,riesi sa to az po tom. Inak je to len dosledok neuzatvorenia dierocky medzi brusnou dutinou a semennikmi,pomoct mu nemas ako, chce to len cas.

doga666
autor
27. apr 2017

@senta_sofia ano je to prvy syncek..po navsteve toho doktora som sa citila ako strasna matka co sa nestara o svoje dieta..zaroven som bola aj rozculena z pristupu aky tam mali..je sice pravda ze sme prisli 5minit po ordinacnej dobe (13:30) ale mohli mi povedat ze mam prist na druhy den rano. Potom by mozno inak komunikoval. Sestricka ta na mna vyhrkla ze nabuduce uz ma nezobere.....ale ze si to pediater nevsimol..ani v porodnici..ani ma na nic take neupozornili zeby sa mohlo stat..zas nebudem z toho robit tragediu..uvidime co dalej 🙂 ja som trosku zostresovala ale tak aspon mam viac menej dusu napokoji ze to nieje nic vaznejsie.

saffoval
8. máj 2018

@janka.l môžem sa opýtať, kde ste boli na operácii? čaká to aj nás a neviem sa rozhodnúť, čo je lepšie či operácia na urológii alebo jednodňová chirurgia

janka.l
9. máj 2018

@saffoval ahoj,my sme išli cez chirurgiu, lebo moja dr. si myslela, že je to pruh. Ale ono ten zákrok je jednodňová záležitosť a u nás v BB to riešia tak, že nemusí dieťa noc pred zákrokom byť už v nemocnici, ale ráno príde nalačno a čaká sa už len na operáciu. A poobede sme okolo 16.00 išli domov. Malý už bol predtým v narkoze, a nemal žiadne komplikácie po nej.

saffoval
9. máj 2018

@janka.l dakujem pekne

kikush_ek
22. aug 2018

My sme sa včera dozvedeli, že malý má hydrokelu, ale mal to už aj v nemocnici, mal také isté vajka ako teraz, ešte sme s mužom srandovali, že aké má veľké vajka, nevedeli sme, že niečo také existuje. Ako mu ich mám dať vyššie ? Mám dať niečo do plienky ? Pls porad