Hustá stolica u 10 týždňového dieťatka

ivana2127
30. aug 2012

Ahojte, potrebujem poradiť. Mám 10 týždňovú Kristínku, ktorá je čiastočne prikrmovaná Nutrilonom ( protialer.) ale máme problém s buškom, malá má hustú stolicu a nevie sa mi sama vykakať. Používame rektálnu rúrku s ktorou sa jej uľaví. Problém je v tom, že keď tlačí zvyknem nájsť v hovienku trošku krvičky, také vlásočnice. Doktorka nám dala hovienko na rozbor a výsledky sú v poriadku. Nie je to vždy a nie je toho veľa, ale mám obavy. Tak sa chcem opýtať na nejaký recept, aby jej zredla stolica. Ďakujem Veľmi pekne.

vefi89
30. aug 2012

@ivana2127 čiastočne prikrmuješ, ja sa pýtam prečo? prsník je ako studňa, čím viac kojíš, tým viac sa nalieva.
môj krpatý mal tiež strašné zápchy, pomohla mi rada kamarátky, kúpila som si Psyllium prach (prírodná vláknina) a zarábala som si ráno a večer za 1PL do vody, alebo jogurtu.. malému sa do dvoch dní upravila stolica
ale pokiaľ môžeš, vysaď UM!

ivana2127
autor
30. aug 2012

Začala som prikrmovať pretože malej to nestačilo, po každom papaní sme veľmi plakali, mám kúpenú váhu takže viem koľko mi spapá. Po papaní z fľaše je spokojná. Skúšala som to aj s odsávačkou, nazbieram po každom kojení ešte na jedno, ale aj tak mi to vychádza, že jedno papanie dávam nutrilon. ďakujem za radu

vefi89
30. aug 2012

@ivana2127 keď plakala po jedení, tak to môže byť aj reakcia na tvoju stravu 😉 čo ješ, a čo nie? niečo jej možno nesedí 🙂

ivana2127
autor
30. aug 2012

väčšinou jem polievky, nič pikantné, skúsila som vylúčiť aj mliečne výrobky a nič. strukoviny nepapám ani nič z čoho by ju mohlo nafukovať. ona dostala doslova záchvať keď som jej zobrala od úst prsník, jedine vtedy je kľudná, keď ju kojím prvé ranné chovanie vtedy mi spapá aj okolo 180 ml odgrgne si a je kľud, preto si myslím, že jej je málo mliečka. tiež som zásadne len za moje mlieko, ale bola som už zúfalá od 18 tej do 21 sme len plakali... ☹